Zdravím,
vím, že už se to částečně řešilo, ale mám pocit, že můj problém může být v něčem jiném, než ve vadné baterii. Ale třeba ne. Mám Dell Latitude 7400, asi před rokem jsem kupoval novou baterii, vše fungovalo bez problémů, až včera jsem po plném nabití baterie NB vypl ze sítě a on se okamžitě vypnul, jako kdyby baterie nebyla. Přikládám battery log, nevím, jestli k něčemu bude. V každém případě, ukazuje nikoliv, že baterie není připojena nebo že je vybitá, ale že je plně nabitá.
Dík
Po odpojení ze sítě se notebook vypne
Moderátoři: Pic, Mods_senior, Mods_junior, HW spec team
-
devil.
- Level 2

- Příspěvky: 172
- Registrován: 20 dub 2006 10:34
Po odpojení ze sítě se notebook vypne
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
-
zik9
- Level 4

- Příspěvky: 1064
- Registrován: 07 črc 2012 14:15
Re: Po odpojení ze sítě se notebook vypne
V logu máš odpověď. I když ti Windows hlásí nabití na 100 %, těch tvých 100 % představuje fyzickou kapacitu pouhých 12 574 mWh. Dell Latitude 7400 se z výroby běžně dodával s bateriemi o kapacitě 42 000 mWh (42 Wh) nebo 60 000 mWh (60 Wh). Z toho jasně plyne, že tvoje "rok stará" baterie má aktuálně už jen zhruba 20–30 % své původní kapacity. Takže o dost méně, než by měla mít. Když se podíváš do logu, uvidíš, jak strašně ta kapacita lítá, když už se notebook udrží zapnutý. Odpoledne ukazuje 100 % a ani ne za 40 minut sletí na 63 % a za další necelou hodinu už je na 12 %.
Baterie sice hlásí 100 %, ale to je 100 % jejího aktuálního, těžce zdevastovaného stavu. Ve chvíli, kdy odpojíš napájení ze sítě a baterie má sama utáhnout zátěž celého notebooku, vnitřní napětí na odrovnaných článcích okamžitě spadne pod kritickou mez. Notebook se v tu chvíli chová, jako bys z něj tu baterku vyrval, a natvrdo se vypne. Jestli jsi před rokem kupoval nějakou levnou neoriginální baterku, tak tě prostě po roce opustila – naprostá klasika. Softwarový problém v tom nehledej, budeš muset znovu do obchodu. Pokud chceš, aby ti to vydrželo déle než rok, kup originál.
Baterie sice hlásí 100 %, ale to je 100 % jejího aktuálního, těžce zdevastovaného stavu. Ve chvíli, kdy odpojíš napájení ze sítě a baterie má sama utáhnout zátěž celého notebooku, vnitřní napětí na odrovnaných článcích okamžitě spadne pod kritickou mez. Notebook se v tu chvíli chová, jako bys z něj tu baterku vyrval, a natvrdo se vypne. Jestli jsi před rokem kupoval nějakou levnou neoriginální baterku, tak tě prostě po roce opustila – naprostá klasika. Softwarový problém v tom nehledej, budeš muset znovu do obchodu. Pokud chceš, aby ti to vydrželo déle než rok, kup originál.
Fractal Design Define S2 bílá // ASUS CROSSHAIR VI EXTREME - AMD X370 // AMD Ryzen 7 5800X // GIGABYTE AMD Radeon RX 9060 XT GAMING OC 16GB // G.SKILL 2x16 GB DDR4 3600Mhz Trident Z RGB NEO // ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2 NVMe 1.3 - 1TB // Western Digital Gold Enterprise Class 1TB // Corsair RMx RM650x (v.2018) // Be quiet! Dark Rock PRO 4 // Windows 11 Pro // 49" ASUS XG49VQ
-
petr22
- Guru Level 15

- Příspěvky: 55314
- Registrován: 06 úno 2012 10:27
Re: Po odpojení ze sítě se notebook vypne
Reklamuj ten sunt akumulator pro ztratu funkcnosti, je v zaruce.
Pak kup Avacom.
Pak kup Avacom.
-
- Podobná témata
- Odpovědi
- Zobrazení
- Poslední příspěvek
-
- 7 Odpovědi
- 4752 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od Martab
-
- 7 Odpovědi
- 13016 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od vanuch
-
- 14 Odpovědi
- 179459 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od mmmartin
-
- 3 Odpovědi
- 24492 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od atari
-
- 7 Odpovědi
- 20106 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od byron
