Porty jsou stále zavřené

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Pepa91
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Porty jsou stále zavřené

Příspěvekod Pepa91 » 08 pro 2019 19:46

Dobrý den

Kluci jsem už zoufalý. Potřeboval bych poradit v čem je problém ohledně portů.

Nikdy před tím jsem s tím neměl problém. Prostě jsem si zjistil IP adresu na kterou se napíšou ty porty. Zašel jsem do routeru a zapsal všechny ty údaje, co jsem měl tedy tu vnitřní IP, port a vybrat protokol jednoduchá záležitost + jsem vypnul firewall. Pro jistotu jsem ty porty zapsal aj do Místní síťe i firewallu, který jsem teda také vypnul :-D. Ono by asi stačilo, kdybych to dal jen do výjimek, ale to je jedno. Vždy to fungovalo se starými routery, co jsem míval. Naposledy jsem měl Huawei HG 520i .... ale před pár měsíci došlo k navýšení rychlosti internetu a tento router už nebyl schopen využít plný potenciál a místo 50Mb/s rychlost jsem měl jen 20Mb/s, takže došlo ke koupi nového routeru a to: TP-Link model TD-W9960

Udělal jsem úplně to samé, jak jsem dělával kdysi a teď najednou to prostě nejde. Stále mám hlášeno, že porty jsou furt zavřené a ze zoufalství už jsem tam zapisoval i jiné porty, které nejsou potřeba nejspíše :-D viz: Obrázek
1.JPG


Jde o to, že bych rád vytvořil veřejný server v jedné staré hře s názvem F1 Challenge 99-02, ke které jsme se zase vrátili po X letech. K tomu, abych mohl server založit stačí zapsat 4 porty a je to. Není potřeba veřejná IP adresa. Nikdy před tím jsem jí neměl a vždy to fungovalo a stále funguje. Klukům to stále jde a také nemají veřejnou IP. Ta hra kdysi měla nějaký server od výrobce hry nejspíše. Kdysi fungoval tzv: GameSpy Bohužel, jak víme GameSpy skončil někde v roce 2014 a všechno tohle šlo do háje na nějakou chvíli.

Nicméně našly se nějaké moudré hlavičky, kteří si s tím poradily a to díky VPN, No-Ip a dalších různých služeb. Nevyznám se v tom pořádně. Ale mám takový pocit, že to tak je :-D. Ale vážně není potřeba veřejná IP.

Tato hra má něco jako novodobý Gamespy v Multiplayeru. Takhle nějak jsem to pochopil. Je možné, že se mýlím :-D nejsem v tomto znalý ... a musím mít tu upravenou hru od těch moudrých hlaviček, kteří si s tím hrály.

Mě jde jen o to, abych měl ty porty, co jsou zapsané v routeru OTEVŘENÉ, což nejsou a já už fakt nevím, proč? Co je špatně? :huh:

Tohle jsou ty 4 porty, které tato hra potřebuje:
http://wrestlers.sweb.cz/obrazky/1.JPG
http://wrestlers.sweb.cz/obrazky/2.JPG --- Zde jsem to zaspal raději i do Port Triggeringu :-D
http://wrestlers.sweb.cz/obrazky/3.JPG --- A tento program mi hlásí, že jeden z těch testovaných portů prostě není otevřený.

Děkuji za odpovědi. Když budete chtít nějaké obrázky z routeru a tak ... stačí říct.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Porty jsou stále zavřené

Příspěvekod ITCrowd » 08 pro 2019 20:23

1. obrázky se vkládají sem jako příloha (pravidla). Nikdo nebude klikat na bůhvíjaké odkazy, pod kterými může být bůhvíco.
2. Ve virtual serveru to rozhodně nebude fungovat.
3. Potřebuješ veřejnou Ip adresu. Pokud ji nemáš, pak záleží, jak porty proNATuje tvůj poskytovatel.
4. Vyzkoušej jednoduše zařadit PC do DMZ. To se chová tak, že pokud router neví, kam vést komunikaci, pošle ji do DMZ.
5. Pro tyto účely je nejlépe použít hamachi
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Pepa91
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Porty jsou stále zavřené

Příspěvekod Pepa91 » 08 pro 2019 21:03

Moc se omlouvám za to vkládání obrázků.
Hmmmm ve Virtual serveru to nebude fungovat, takže ten port triggering? :oh:

Takto jsem to měl kdysi na svém starém routeru a bylo to ve virtual serveru a fungovalo to viz obrázek:
11.JPG


Co se týče toho 4 bodu:
4. Vyzkoušej jednoduše zařadit PC do DMZ. To se chová tak, že pokud router neví, kam vést komunikaci, pošle ji do DMZ.
********************************************************************************************************************************************
Asi mě můžete mít za úplného vola, ale to se dělá jak? ... Já jediné, co jsem také udělal v tom zoufalství a to jsem zapomněl podotknout je to, že jsem zafajfkoval DMZ v routeru viz:
22.JPG
a také nic pokud je to ono. Co jste měl na mysli.

Co se týče 5.bodu tedy hamachi. Je to sice pěkné, ale nehraji to pouze s přáteli, ale i s lidmi z různých zemí a bylo by velice těžké se s nimi domlouvat na tom, abychom hráli po LANU. A jak říkám ze zoufalství jsem si aj nainstaloval např: ZeroTier a GameRanger, ale to je mi také prd platné. To je vlastně něco jako hamachi, pokud jsem to dobře pochopil.
33.JPG
... to se zapsalo automaticky po instalaci.

Takže jinak mám tedy kontaktovat svého poskytovatele? Protože veřejnou IP opravdu nemám a jak říkám nikdy jsem neměl.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Porty jsou stále zavřené

Příspěvekod ITCrowd » 08 pro 2019 21:20

Tak je to jasné. Nemáš veřejnou ip adresu. Tak se porty tváří že jsou zavřené.
Služba no-ip dělá to, že identifikuje ip adresu pod stejným doménovým jménem (používalo se pro dsl připojení). A u dsl připojení byla téměř vždy veřejná ip adresa.
Zkus připojit ten hjůvej, pokud bude fungovat, pak můžeme zkoušet nastavení.
Zadej do prohlížeče http://ip.webatlas.cz/ Dej sem první dvě čísla.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nefunkční USB porty
    od Mario711 » 27 črc 2023 23:05 » v Problémy s hardwarem
    2
    1041
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 črc 2023 23:42
  • Jak otevřít porty pro online hry
    od ArtisPier » 12 říj 2023 19:10 » v Sítě - hardware
    2
    1529
    od ArtisPier Zobrazit poslední příspěvek
    12 říj 2023 19:41
  • Otevřené porty na IPv6, ale nedostupné z veřejné sítě. Proč? Příloha(y)
    od jxdm » 26 srp 2023 09:51 » v Sítě - hardware
    6
    1539
    od jxdm Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 10:36
  • rtx 3070 je stále na 50-60 C
    od Kvido14 » 03 úno 2024 11:54 » v Problémy s hardwarem
    2
    452
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:30
  • PC po vypnutí stále běží
    od Donator_HD » 07 pro 2023 00:25 » v Problémy s hardwarem
    0
    1382
    od Donator_HD Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 00:25

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů