Co je lepší suse nebo ubuntu? Vyřešeno

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

Která distribuce je lepší?

Ubuntu (a Kubuntu,Edubuntu atd.)
15
79%
SuSe
4
21%
 
Celkem hlasů: 19

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Co je lepší suse nebo ubuntu?  Vyřešeno

Příspěvekod Tomina » 18 dub 2008 09:59

Weslo píše:
Owner píše:Ahojte ,
chtěl bych se zeptat , co si myslíte ,zda je lepší ubuntu nebo suse.
A jestli x32 nebo x64?

pro začátečníka je lepší Ubuntu 32bit
Tomina píše:DOTAZ: pošlape na Ubuntu Wifina??Nevím kde hledat ovladače na můj Asus F5R :-/

záleží na tom jaká tam je - Intely většinou jedou bez problémů - u dalších nevím..
Radix píše:Proč čekat tři měsíce na starou verzi, když za týden vychází nová 8.04 HH?

dovolím si spekulaci -> nejde o Linux ale o to že je to in nemít wokna - aspoň mě to tak v poslední době na pc-help a nejen zde připadá
Tomina píše:Office 07,myslíte,že v Ubuntu půjde?

myslím že moc nedává smysl podporovat konkurenční řešení...takže ne nikdy to nepůjde - pro Linux jsou OpenOffice


Openoffice mi nesedl,je to pseudokancelářský software,myslím si,že Office 07 jsou intuitivnější a lépe se ovládají,oproti 2003 daleko někde jinde.Jinak vyzkouším Ubuntu a uvidím co to udělá...

Reklama
Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Co je lepší suse nebo ubuntu?

Příspěvekod Tomina » 18 dub 2008 09:59

Koja píše:
Tomina píše:DOTAZ: pošlape na Ubuntu Wifina??Nevím kde hledat ovladače na můj Asus F5R :-/

Většina věcí ti pošlape sama od sebe, co nepoběží od začátku, tak ti systém nabídne k instalaci (tzv. nesvobodné ovladače, např. grafika), 2x klikneš a nainstaluje se to bez problému :) .. jenom Webku sem na noťasu nerozjel :/


Tak to je super..zkusím to a uvidím..

Uživatelský avatar
gyga
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1011
Registrován: únor 08
Bydliště: Kutná Hora - Malešov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co je lepší suse nebo ubuntu?

Příspěvekod gyga » 18 dub 2008 12:18

Pro jarod72pm - Nějak jsem nepochopil tvůj popis Suse, to samé je přece i v Ubuntu. Základ Ubuntu je Gnome, ale Kubuntu má KDE a Xubuntu je lehčí verze pro starší PC s jádrem XGL. Po Suse bych moc nesahal. Ubuntu má perfektní podporu http://www.ubuntu.cz . Dále píšeš o programech na vypalování atd., které mají Suse už po instalaci, to samé si jde nainstalovat v Ubuntu. Přijde mi, že jsi Ubuntu pořádně nezkoušel. Instalace Win a Ubuntu na jednom Pc není vůbec žádný problém, ani s NTFS (od verze 7.10 jde bez problému využívat NTFS v plném rozsahu bez doinstalování dalších balíčku). Vše co píšeš u Suse má i Ubuntu. Rozhodně bych se přiklonil k verzi Ubuntu 7.10 Gutsy Gibon. S verzí 8.4 bych ještě počkal, zatím nejede jak by měla a upgrade na vyší verzi (časem) není probém.
Lenovo Thinkpad Edge 15

jiri-j
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Co je lepší suse nebo ubuntu?

Příspěvekod jiri-j » 24 dub 2008 03:11

No když jsem s linuxem začínal (cca 1,5 roku zpátky), tak jsem zkoušel openSUSE 10.1, měl jsem ho na disku asi půl roku. Bylo nesmírně líné, možná byla chyba mezi klávesnicí a židlí, Yast mi přišel děsně nepřehledný. Po tom půl roce, kdy jsem skoro pořád bootoval do win XP, jsem chtěl linux smazat a už se k němu nevracet, naštěstí jsem to neudělal a zkusil Ubuntu 7.04 (tehdy to bylo chvíli po jeho vydání), sice s problémy (nejel display na notebooku na live CD ani po nainstalování z Alternate CD) které se podařilo s pomocí lidí na forum.ubuntu.cz zprovoznit, ale nakonec se vše podařilo rozchodit. Někdy v září loňského roku jsem dal Windows sbohem. Můj hlas tedy pro Kubuntu.

Neodpustím si poznámku 7.10 x 8.04:
Dle mého pohledu 8.04 RC je lepší než finální vydání 7.10. Gutsy byl IMHO dost zabugovaný.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů