Linux do mobilu, dobrý/ špatný nápad ?

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
TeIkQ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: duben 15
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Linux do mobilu, dobrý/ špatný nápad ?

Příspěvekod TeIkQ » 23 led 2017 23:53

Zdravím :D ,

Jen se chci zeptat, jestli jste někdo zkoušeli dát linux do mobilu, třeba ten nový ubuntu, nebo nějaký.
Případně co si o tom myslíte, a jestli se to vyplatí, respektive klady a zápory tohoto řešení.

hledal jsem něco na netu, ale žádnou recenzi, nebo diskuzi, na toto jsem nenašel, a chtěl bych to zkusit, ale nejsem si jistý, jestli to nebudu zkoušet zbytečně, kdyby to mělo nějaké mouchy, nebo tak :lol:

Důvod toho, že bych chtěl do mobilu linux je prostý, chtěl bych se v něm naučit (strukturu, příkazy, atd..), a takhle bych se mohl učit i když nebudu zrovna doma 8)

Budu rád za každý názor :)
A.E „Kdybych měl k dispozici hodinu na zvládnutí problému, na kterém by závisel můj život, strávil bych 40 minut jeho studiem, 15 minut jeho analýzou a 5 minut jeho řešením.“

Reklama
Uživatelský avatar
Fiba
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1436
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux do mobilu, dobrý/ špatný nápad ?

Příspěvekod Fiba » 24 led 2017 00:22

Jestli myslis ubuntu touch, tak je to spatna volba. Je to nedodelany, spatne optimalizovany, slaba podpora, malo aplikaci. To uz bude lepsi kdyz si budes hrat s nejakou tou custom rom s androidem.
CPU: Intel Core i7 7700K 4.8 GHz DELID, GPU: Asus Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB, RAM: Kingston HyperX Savage 16GB DDR4 3000 MHz, MB: Asus ROG Maximus VIII Hero, SSD 1: Samsung 980 PRO 1TB Heatsink, SSD 2: Intel SSD 540s 480GB, HDD: Seagate BarraCuda 2TB, PSU: Evga SuperNOVA 750 G2, Case: Corsair Carbide Series 400C

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux do mobilu, dobrý/ špatný nápad ?

Příspěvekod faraon » 24 led 2017 17:12

Jestli k tomu mobilu jde připojit PC klávesnice...

Pokud ti jde o hraní s Linuxem na cestách, to už by bylo zajímavější Raspberry Pi s displejem. Sice je to trochu větší krabička, ale v telefonu těžko budeš mít nainstalované všechny běžné linuxové nástroje. A dá se použít na věci které s mobilem neuděláš.

Jestli máš v mobilu Android, spusť tam konzoli a nemusíš řešit kde vzít Linux :lol:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux do mobilu, dobrý/ špatný nápad ?

Příspěvekod Microsheep » 24 led 2017 17:21

Nebo si otevřít do světa nějaký linux a SSHčkovat se (např. vpn). Samozřejmě data nutností a můžeš se v tom samém vrtat odkudkoliv. Každopádně něco ťukat do mobilu je vcelku na nic. :D jinak, jak říká faraon.

Uživatelský avatar
TeIkQ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: duben 15
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux do mobilu, dobrý/ špatný nápad ?

Příspěvekod TeIkQ » 24 led 2017 18:42

Ta konzole z android je na **** :D, nějdou tam základní příkazy, teď už nevím jaké to byly, nebo jsem to zkoušel už pár měsícu zpátky, ale blbnou tam základy, které se chci naučit :D

klavesnice by šla připojit, ale asi to fakt nemá cenu, ten linux na mobilu.. podle toho co jsem přečetl je na 2 věci ..
O tom ssh jsem už taky uvažoval, ale nemám internet v mobilu, tak by to bylo zas omezené na místa s wifi, ale tak nejspíš lepší než nic, neboť nejspíš nic lepšího nevymyslím ... :D
A.E „Kdybych měl k dispozici hodinu na zvládnutí problému, na kterém by závisel můj život, strávil bych 40 minut jeho studiem, 15 minut jeho analýzou a 5 minut jeho řešením.“

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux do mobilu, dobrý/ špatný nápad ?

Příspěvekod faraon » 24 led 2017 19:34

To SSH je dobrý nápad, z mobilu tak uděláš pouhý terminál, kterým ovládáš plnohodnotný stroj.

Na druhou stranu je to příšernost, hádám že máš minimálně čtyřjádro s hromadou gigabajtů paměti, přitom klasické terminály neměly procesor vůbec žádný a paměť tak dva kilobajty i méně, jen co se písmenek na obrazovku vešlo :lol:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
TeIkQ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: duben 15
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux do mobilu, dobrý/ špatný nápad ?

Příspěvekod TeIkQ » 25 led 2017 04:11

To má dneska každej :D :)

Jen ze zvědavosti,
je vůbec k něčemu ten terminál z androidu ? Má totiž cca 10kk downlandů, tak mě zajímá, k čemu to ti lidi používaj :D
A.E „Kdybych měl k dispozici hodinu na zvládnutí problému, na kterém by závisel můj život, strávil bych 40 minut jeho studiem, 15 minut jeho analýzou a 5 minut jeho řešením.“

Uživatelský avatar
Fiba
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1436
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux do mobilu, dobrý/ špatný nápad ?

Příspěvekod Fiba » 25 led 2017 20:33

Ja si v nem treba opravoval spatny zobrazeni tapety na lockscreenu :D
CPU: Intel Core i7 7700K 4.8 GHz DELID, GPU: Asus Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB, RAM: Kingston HyperX Savage 16GB DDR4 3000 MHz, MB: Asus ROG Maximus VIII Hero, SSD 1: Samsung 980 PRO 1TB Heatsink, SSD 2: Intel SSD 540s 480GB, HDD: Seagate BarraCuda 2TB, PSU: Evga SuperNOVA 750 G2, Case: Corsair Carbide Series 400C


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PDF spatny text Příloha(y)
    od eipa » 18 pro 2023 15:14 » v Vše ostatní (sw)
    3
    1085
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    19 pro 2023 11:00
  • Nový notebook, dobrý poměr cena/výkon
    od drdr321 » 06 bře 2024 17:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    864
    od drdr321 Zobrazit poslední příspěvek
    07 bře 2024 14:30
  • Jaký Linux
    od nakatomi » 26 úno 2024 17:24 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    11
    1765
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    28 úno 2024 09:18
  • Přístup k flask app (spuštěné na VM - linux) z internetu (prohlížeče) Příloha(y)
    od d-pozz » 08 říj 2023 20:31 » v Internet a internetové prohlížeče
    34
    7604
    od d-pozz Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 16:41
  • dokumenty MS Ofice na mobilu
    od hanka12 » 08 zář 2023 08:13 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    1791
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 zář 2023 11:50

Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti