velké okraje v InDesignu

Tvorba grafiky, grafické programy a vše o nich…

Moderátor: Mods_senior

shockwave
Level 3
Level 3
Příspěvky: 459
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

velké okraje v InDesignu

Příspěvekod shockwave » 24 zář 2016 17:12

Zdravím vás,
chci se optat, jaké jednotky mám nastavit ve Photoshopu, abych jsem pak mohl rovnou obrázek vložit do Indesignu?
Dal jsem ve Photoshopu obrazove body, v Indesignu jsou pouze pixely a když zadám rozměr z Photoshopu, tak zde mám nějaký ružový obdelník uprostřed a mega velké okraje-bílé plochy z každé strany, u kterých nevím jak se jich zbavit. Pracuje nekdo s Indesignem?

Chtel bych aby celý obrázek, co sem připravil v Photoshopu, aby mi pokryl celou plochu v Indesignu, bez okrajů, ale nevím, kde to nastavit. Děkuji moc

Reklama
D4nn13l
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: září 15
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: velké okraje v InDesignu

Příspěvekod D4nn13l » 26 zář 2016 00:26

InDesign je jeden z mála softwarů, který z balíku nepouživám. Každopádně pixely a obrazové body jsou v adobe aplikacích dvě různé hodnoty. Velikost o které ty mluvíš je dána nejen pixely nebo obrazovými body , ale také zvoleným rozlišením. Standardně je nastaveno 72 bodů. Každopádně ve photoshopu zvol nabídku image - obraz a v zobrazené nabídce pak bude možnost image attributes (vlastnosti obrazu tuším) neplést s druhou možností canvas attributes(vlastnosti plátna). Zobrazí se okno s možnostmi, kde si můžeš přepnout jednotky (pixely, body, mm atd) zadat jejich hodnoty pro každou osu a zvolit rozlišení, to použij stejné, jako máš v InDesignu a ostatní nastav podle vlastní potřeby.

LaB
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 842
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: velké okraje v InDesignu

Příspěvekod LaB » 26 zář 2016 07:21

InDesign slouží k zalamování textu a grafiky. Pokud chceš vložit do ID obrázek o určitých rozměrech (pokud děláš dokument), tak samozřejmě v milimetrech (s dostatečným rozlišením). Dej sem ten obrázek.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Příliš velké teplo Příloha(y)
    od Dreake236 » 23 srp 2023 19:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    13
    1467
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 17:07
  • HP Hotkey UWP Service - nonstop velké vytížení CPU Příloha(y)
    od štefy » 17 lis 2023 09:13 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1303
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 15:56

Zpět na “Design a grafické editory”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti