Phishing

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

Dan_382
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: květen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Phishing

Příspěvekod Dan_382 » 15 kvě 2021 12:05

Dobrý den, ve čtvrtek jsem se na iPadu díval na to jak si zabezpečit iPad. Šel jsem na jednu stránku, kde o tom psali a psali tam také o aplikaci, která opravdu existuje na zabezpečení iPadu. Byl tam na ni odkaz tak jsem na něj klikl. Něco se mi stáhlo do iPadu. Když jsem to otevřel bylo tam napsané něco v tom smyslu, že se stránka nepodařila otevřít a vyskočilo mi na obrazovce, že mám v iPadu Phishing a že je to velká hrozba. Také mi tam naskočilo, že si mám stáhnout Mcafee. Když jsem chtěl stránku odkliknout začaly se mi tam objevovat nějaké filmy pro dospělé. To vše trvalo jen minutu a pak iPad fungoval úplně normálně. Následně jsem smazal na Safari historii a data stránek. Mám na iPadu Avast, Mcaffe i Aviru a při scanu nic nezaznamenali jen to, že si mám aktualizovat software, což jsem následně udělal. Odhlásil jsem Apple ID a iPad převedl do továrního nastavení. Nevíte někdo, co s tím, zda je iPad hacknutý nebo je to jen nějaký spam? Může mě odposlouchávat? Co mám dělat prosím? Děkuji.

Reklama

Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti