Podezřelá aktivita

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

Hermann
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Podezřelá aktivita

Příspěvekod Hermann » 15 srp 2020 01:18

Zdravím, po dlouhé době jsem se přihlásil do svého gmail účtu, který slouží vesměs jenom jako sekundární emailová adresa pro můj hlavní účet a narazil jsem na oznámení o aktivitě na "mých instagramových účtech".
Jde o to, že na tuto emailovou adresu jsem nikdy žádný instagram účet neregistroval, ale přesto jsem během pár dní dostal 5 emailů s informací, z jakého zařízení a odkud se někdo na tento účet přihlásil. Zvláštní je název tohoto instagramového účtu a také to, že přihlášení údajně proběhlo z Chrome nejprve z Indonésie, poté 3x z Malaysie (pokaždé jiné město) a nakonec z mobilního telefonu v Moskvě. V příloze posílám screenshoty.
Zároveň jsem nedávno dostal obdobně podezřelý email od služby Spotify s žádostí o potvrzení účtu (viz screenshot). Stejně jako předtím, na tuto emailovou adresu jsem nikdy Spotify účet neregistroval.
Emaily jsem pouze otevřel, ale na odkazy z nich jsem nereagoval.
Chtěl bych se zeptat, zda nevíte o co se může jednat a také jestli z toho nehrozí nějaká skrytá bezpečnostní rizika, popř. co udělat pro to, abych těmto (dle mého názoru) útokům nyní a také v budoucnosti zabránil.
Děkuji a přeji hezký den
Přílohy
Screenshot_20200815-005744_Gmail.jpg
Screenshot_20200815-003752_Gmail.jpg
Screenshot_20200815-003623_Gmail.jpg
Screenshot_20200815-003810_Gmail.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podezřelá aktivita

Příspěvekod jaro3 » 15 srp 2020 19:28

účet nemáš hacklý , takže bych odhadnul , že je to práce , iniciativa Googlu.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra


Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů