Prosím o pomoc s airflow

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Fílek
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1413
Registrován: srpen 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Prosím o pomoc s airflow

Příspěvekod Fílek » 16 bře 2012 13:58

16032012158.jpg


Věci které vím:
1) Disk nahoře (EALX) je fakt blbě přidělaný. Nad původní AAKS se mi do slotu nevešel.
2) Větrák vepředu (u disků) je taktéž špatně přidělaný. Avšak když jsem ho měl dole, disky se mi ohřály i na 50°C. Takhle jsem ho měl i se starou GK a tam měly oba 33°C.
3) Větrák u GK fouká proti větráku u disků = nevím co s tím dělat.
4) Kvalita fotky = na nic, omlouvám se, fotil jsem mobilem.
Díky za případné obrázkové odpovědi.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53748
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o pomoc s airflow

Příspěvekod petr22 » 16 bře 2012 14:13

Oba disky bych dal na stejnou uroven s ventilatorem. Ten predni ventilator (u disku) by mel tahnout vzduch skrz predni stenu a foukat smerem k motherboardu. Vetrak na CPU nechat jak je. Vetrak v zadni stene musi foukat vzduch ven z bedny (jestli ted fouka dovnitr, je potreba ho otocit). Pripadne vyndat jednu zaslepku tesne pod grafickou kartou aby okolo ni sel vzduch ven dozadu.

Pripadne dalsi otvory do skrine (bocnice, vrchni stena) zaslepit.

Uživatelský avatar
Orcus
člen Security týmu
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10645
Registrován: duben 10
Bydliště: Okolo rostou 3 růže =o)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o pomoc s airflow

Příspěvekod Orcus » 16 bře 2012 14:46

Ideálně by to mělo být takhle (top fan netřeba pokud tam nemáš otvor):
Obrázek
Láska hřeje, ale uhlí je uhlí. :fire:



Log z HJT vkládejte do HJT sekce. Je-li moc dlouhý, rozděl jej do více zpráv.

Pár rad k bezpečnosti PC.

Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto, jaro3 a Diallix

Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše fórum.

Fílek
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1413
Registrován: srpen 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o pomoc s airflow

Příspěvekod Fílek » 16 bře 2012 14:54

Větrák vzadu fouká samozřejmě ven. Mezi disky je ještě čtečka, tak jsem vyndal plastovou krytku a když tam dám proužek papíru, je vidět že to táhne dovnitř.
Ty disky na stejnou úroveň dát nemůžu.

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o pomoc s airflow

Příspěvekod tux » 16 bře 2012 15:25

Nojo, tahle kvalitní Eurocase, taky mám :-D
Pokud vim tak by k tomu měl bejt takovej plech do kterýho se vejdou až dva disky a dá se zasunout do těch drážek na spodu case.
Já to mám řešený takhle:
Obrázek
Klasika, vzadu 92mm, vepředu 120mm. Ten koš s diskama jsem teda otočil aby na to ten fan vepředu líp foukal, akorát si to teda budeš muset nějak přidělat pokud budeš počítač častěji někam stěhovat aby tam nebyl jenom položenej.
Vrchní disk je tam přidělanej home made, na ten spodní je přidělanej pomocí čtyř kusů plechu který jsem si vystřihnul. Všechno je to navíc podložený gumou kvůli přenášení vibrací.
Obrázek
A pod mechanikou je další 80mm fan kterej dodává vzduch CPU chladiči a je přidělanej na mřížce z repráku.
Obrázek
Tu debilní perforaci vepředu a vzadu jsem vyříznul kvůli hlasitosti a aby se tam dostalo víc vzduchu.

Jinak možná máš jinou case ale eurocase dělá všem stejný kostry. Máš výhodu v tom že dopřepu pod mechaniku by se ti možná vešla i 120 fan, mě se tam nevejde kvůli portům v horní pozici.
Just Fucking Google It!

Fílek
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1413
Registrován: srpen 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o pomoc s airflow

Příspěvekod Fílek » 17 bře 2012 19:55

ccv.jpg

Takhle vypadá zepředu. Tam dole to pro ten větrák asi nijak nevykuchám, napadlo mě ještě vyndat tu čtečku, plech pod ní a dát tam nějakou mřížku. Nebo dát ten větrák od disků dolu a udělat nějaký takovýhle držák na disky. Teď je ale otázka, jestli budu muset mít nějakou díru pro dýchání toho spodního větráku přímo tam dole (jak mám start atd) nebo jestli stačí tam jak je ta čtečka + kdyžtak vyndat tu čtečku aby tam byla větší díra.

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o pomoc s airflow

Příspěvekod tux » 17 bře 2012 20:10

Na spodu case (masky) není výřez kterej by ten vzduch tahal od spodu skříně?
Ještě by to šlo tak že bys ty disky dal pod mechaniku s nějakou redukcí 5,25"/3,5" a místo těch záslepek dát nějakou mřížku třeba jako mám já a na to přidělat 120 fan.
Just Fucking Google It!

Fílek
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1413
Registrován: srpen 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o pomoc s airflow

Příspěvekod Fílek » 17 bře 2012 20:24

Takže bych vyndal ten největší plast ještě pod tím pod mechanikou, a disky nad sebe a před ně ten větrák aby ten vzduch šel přes ně?

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o pomoc s airflow

Příspěvekod Marfy » 17 bře 2012 20:46

Problémem je hlavně to,že jak boxovaný chladič,tak chladič na grafice foukají teplo jen do prostoru case.Nevím kolik hodláš investovat,ale dost by i pomohlo,kdybys vyměnil boxovaný chladič za lepší věžovitého typu.Z levnějších například Artic Freezer 7 Pro.Nejen že lépe chladí,ale hlavně to teplo vyfukuje (podle montáže) dozadu,kde si ho přebere zadní ventilátor,který ho popožene ven z case.U grafiky je to horší.Tam by pomohlo jedině disky dát co nejníž a před ně dát venntilátor.Nebo naopak disky dát přes redukci do pozice pod mechaniku aby byly co nejdál od tepla z grafiky.Ovšem jak je známo-teplý vzduch stoupá nahoru,takže i nahoře v case může být pro disky horko.Asi nejlepším řešením by byla nová case se zdrojem dole a možností osadt dopředu i dozadu (bonusově i nahoru) 120 mm ventilátory.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o pomoc s airflow

Příspěvekod tux » 17 bře 2012 20:49

Šlo by to takhle pokud nechceš moc investovat.
Bez názvu.jpg


Nevim jak je teda chlazená ta grafika.
Just Fucking Google It!

Fílek
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1413
Registrován: srpen 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o pomoc s airflow

Příspěvekod Fílek » 17 bře 2012 21:40

Takže kdybych chtěl pořádné chlazení tak bych to musel koupit nějak takhle? http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... ZE010TUP02

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o pomoc s airflow

Příspěvekod tux » 02 kvě 2012 22:32

Reakce na SZ.. Postnul jsem to přímo sem, kdyby někdo hledal a hodilo by se mu to..

Fílek píše:To snad ani není možný mít 11°C ne? Pokud nemáš v místnosti 0°C :D

Mám tam tunel k CPU, který asi půjde sundat, když jsou tam šroubky. Teď na to koukám. V čem je vůbec rozdíl mezi rev. 1 a 2? Jinak máš ještě větrák někde jinde nebo jenom vpředu a vzadu?

Jinak díky za odpověď ;)


Druhá revize má vylepšený přichycení u AMD, u první šlo jen směrem nahoru. A má ohnutý heatpipes takže by neměli paměti kolidovat s chladičem, před chvílí jsem ale na ehw četl nějakou recenzi a prej pořád koliduje.

Vepředu u disků mám jeden 120mm fan (Gelid Silent 12 PWM, ten samej jako na chladiči) kterej se točí podle teploty chipsetu takže cca -800RPM, pod mechanikou nějakej noname fan napojenej na 5V, takže moc velkej průtok asi nemá ale fouká, je vidět že se na filtru dost usazuje prach. Potom 120mm fan ve zdroji (SS-500ET) a vzadu 92mm fan, ten co byl v tom nesmylslu na chlazenou vodu jak to dávali k sekačkám v mountfieldu před několika rokama, taky napojenej na 5V.

Tyhle teploty byly nejmenší mnou naměřený, teď mám ňadra na 18°C, CPU na 28°C. Teplota v pokoji podle meteostanice 27°C. Psal jsem že jsou ty teplotry neuvěřitelný :-D

Mám teda otevřenou skříň protože jsem tam asi před týdnem místo mechaniky dával starej disk a ještě jsem to nestih dát dohromady, resp. vždycky když je PC vyplej na to zapomenu a zaplý to přepojovat nebudu. Ale ty teploty se moc neměnej, na to že je to eurocase tak jsem tam airflow udělal dobrou.

A jak jsem psal výše, tu perforaci vepředu a vzadu jsem vyřezal, kvůli hluku a kvůli lepšímu proudění vzduchu.
Just Fucking Google It!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC skřín a Airflow - proudění vzduchu
    od lukesky » 04 srp 2023 13:26 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1116
    od lukesky Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 13:26
  • Jaké větráky do skříně? Ticho, odvod tepla airflow
    od Dizzy66 » 06 čer 2023 04:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1030
    od renek11 Zobrazit poslední příspěvek
    07 čer 2023 14:39
  • Prosím o pomoc s příkazy v Powershell Příloha(y)
    od Peťa » 08 kvě 2024 10:45 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    793
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2024 11:26
  • Pomoc se sestavením PC 45-50K
    od Kvp2 » 03 lis 2023 23:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    22
    3780
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    12 lis 2023 20:39
  • pomoc v oblasti grafiky
    od showpayne » 07 srp 2023 19:08 » v Vše ostatní (Off topic)
    0
    2173
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 19:08

Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů