Ready Boost opravdu funguje

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
jackm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1720
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ready Boost opravdu funguje

Příspěvekod jackm » 02 čer 2010 22:23

Taky jsem to chtěl zkusit ale nezkusil mám Verbatim 8GB flashku,která podporuje Ready boost,když si nainstaluji Windows 7 64-bit na 30 dní legálně,tak kolik je maximálně možné přidat?Teď mám jako operační pamět 1GB RAM čili jde tam dát 9GB RAM?A kolik 64-bit Windows podporuje paměti RAM maximálně?Děkuji
edit:Tak jsem našel,že ReadyBoost se dá využít maximálně na 256GB. http://windows.microsoft.com/cs-CZ/wind ... readyboost

Reklama
Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ready Boost opravdu funguje

Příspěvekod CZechBoY » 02 čer 2010 22:27

USB(2) je rychlejší než SATA2(3) ? hm
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ready Boost opravdu funguje

Příspěvekod ITCrowd » 02 čer 2010 22:28

Aha, tak jsem si klikl na ten článek a je podle mě zavádějící. Skutečně flashka v ready boost nefunguje jako RAM. Ale používá se pro swap. A pokud by někdo chtěl opravdu hodně urychlit windows, a to nejen visty, tak (pro XP 4GB) lze 1GB paměti nastavit jako ramdisk a swapovat natvrdo na něj.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ready Boost opravdu funguje

Příspěvekod CZechBoY » 02 čer 2010 22:31

Takže si dokoupim další 4GB RAM a nastavim to jako RAMdisk a do něj se bude swapovat a bdue to rychlejší než bez swapu?
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ready Boost opravdu funguje

Příspěvekod ITCrowd » 02 čer 2010 22:32

CZechBoY píše:USB(2) je rychlejší než SATA2(3) ? hm

Jak se to vezme. Pro velký objem dat je rozhodně rychlejší SATA. Ale pokud potřebuji uvolnit paměť a odložit na disk dejme tomu 1MB, tak čekám cca 15 ms než se přestaví hlavička HDD. Navíc pokud je zrovna disk využíván, tak déle. Na flash se dostanu do 1ms.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ready Boost opravdu funguje

Příspěvekod ITCrowd » 02 čer 2010 22:36

CZechBoY píše:Takže si dokoupim další 4GB RAM a nastavim to jako RAMdisk a do něj se bude swapovat a bdue to rychlejší než bez swapu?

Protože ramdisk vytváří systém, tak systém ho musí vidět, takže omezení zůstává. Lze ale vytvořit ramdisk 1GB, nastavit na něj swap a na HDD nastavit další. Více swapovacího místa vyžaduje např. photoshop, který křičel, že má málo místa, a věřím, že by se našly i další aplikace.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ready Boost opravdu funguje

Příspěvekod X » 02 čer 2010 23:44

Pomocí RAMdisku lze na 32bitových OS hranici 4 GB pro systém obejít, kdesi jsem tu uváděl odkaz na článek ... Taky jsme na Sam Coupé, 8bitovém počítači adresovali RAM o kapacitě 512 KB pomocí překlápění stránek (dolní/horní) a využívali až 4 MB paměti na externích modulech (1 MB) na SAM Bus sběrnici + hodiny reálného času. Externí pamětové moduly se nechali využívat právě jen jako RAMdisky. To vše v 90. letech, kdy běžné PC mělo 512 KB - 640 KB - 1 MB RAMky.

Obrázek

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ready Boost opravdu funguje

Příspěvekod ITCrowd » 03 čer 2010 06:59

to x: dík za info...člověk se pořád učí..
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
skunkicz
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 653
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ready Boost opravdu funguje

Příspěvekod skunkicz » 03 čer 2010 08:43

k ReadyBoost jsem se vždy stavěl skepticky, řikal jsem si, zase nějaký obchodní tah..........ale je fakt, že v určitých situacích (kdy je třeba hodně swapovací pamětí a je třeba často ji obměňovat) tak se ta funkce i hodí
Pracuji na (svobodném) operačním systému (jako koníček, nebude to velké a profesionální jako GNU) pro klony 386(486) AT.
- tohle napsal do usenetové diskuse Linus Torvalds dne 17. září 1991

NB: Intel Pentium DC, 3GB RAM, Ati Mobility Radeon HD4570, 250GB HDD - Windows 7 + Archlinux


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • USB3 funguje ako USB2
    od AmatérRobert » 28 říj 2023 13:39 » v Problémy s hardwarem
    4
    1154
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    29 říj 2023 12:22
  • Modem ZTE H267A funguje, ale Internet stále bliká
    od Milo » 08 led 2024 16:04 » v Sítě - hardware
    2
    1012
    od Milo Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:15

Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů