OC RAM + CPU

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Zeflaak
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: listopad 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

OC RAM + CPU

Příspěvekod Zeflaak » 24 dub 2010 21:42

Brý den,tak jsem se chtel zeptat na radu ohledně taktování procesoru,FSB a RAMek.

Sestava :
Proc: Intel Core2Quad Q9550 @ 2,83GHz 12MB L2
Paměti: Kingston DDR3 1600MHz CL8 (KHX1600C8D3K2/4GX pro jistotu ;) )
Deska: Gigabyte EP43T-USB3
Zdroj: Corsair 750W
Disk: Dnes koupený WD 500GB ale to už je asi redundantní informace xD

Jelikož paměti by měly zvládat 1600MHz(na webu byl test až do 1910MHz) a už jsem stabilizoval systém,chtěl jsem začít s taktováním,abych vymáčknul ze všeho maximum. Proto jsem začal nahazovat základ který tam měl být už při instalaci,tedy 1600MHz a CL8. Jenže nastal problém, jelikož na 1600MHz DDR3 je nutné zvýšit FSB z 333MHz na 400MHz. Poté co jsem vše včetně voltáže DDR 1,66V(1,65V nejde nastavit) odklikal a nabootoval s novým nastavením, začal být systém nestabilní. Častá modrá smrt, nelze ani najet do BIOSu abych hodil defaultni nastavení.

Takže děkuju Vám všem s možným řešením ;)

Reklama
Uživatelský avatar
gyga
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1011
Registrován: únor 08
Bydliště: Kutná Hora - Malešov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: OC RAM + CPU

Příspěvekod gyga » 25 dub 2010 17:06

Asi píšu trochu pozdě, ale přece.

BIOS restartuješ přímo na základní desce, buď pomocí jumperu, nebo vyndáš na chvilku baterku (ale opatrně ať nic nepoškodíš).

Při zvedání FSB zvyšuješ i takt CPU a proto asi máš PC nestabilní, zkus příště i zvadnout malinko napětí pro CPU.

Edit: Ono dát rovnou 400MHz je docela problém. Je to pro CPU docela o dost. Mrkni i na takt HT.
Lenovo Thinkpad Edge 15


Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů