Jak taktovat

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak taktovat

Příspěvekod memphisto » 21 dub 2010 21:30

Mám taky Gigabyte, ale řadu 780 a dá se v pohodě taktovat. Pokud nechceš trhat rekordy, tak ta tvoje bude stačit bohatě. Na té mojí to jde taky dobře a limity jsou jinde než v desce :wink: Ono potáhnout ten CPU třeba o takových 400 MHz jde snad na všem, teda kromě mATX desek, tam je to horší. Zkus a uvidíš :smile:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Reklama
Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak taktovat

Příspěvekod samotarrk » 21 dub 2010 21:33

Mě to nedá, časem to určitě udělám, ale nyní jsem rád, že mi vše funguje a strašně se mi líbí nízké teploty, po mých zkušenostech.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak taktovat

Příspěvekod memphisto » 21 dub 2010 21:37

Ta Noctua musí uchladit všechno :smile: To je prostě dělo. Hlavně udělat pořádek v kabelech ať nebrání průtoku vzduchu a správně umístit ventilátory a nevidím problém :smile:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak taktovat

Příspěvekod samotarrk » 21 dub 2010 21:53

viewtopic.php?f=7&t=52628

tomu říkám problém. Nevím co kde mačkat.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak taktovat

Příspěvekod memphisto » 21 dub 2010 22:03

Už jsem ti odpověděl. To tlačítko Start spouštělo automatické taktování :wink:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
PredyP
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 343
Registrován: únor 07
Bydliště: Východní čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak taktovat

Příspěvekod PredyP » 23 dub 2010 17:21

Nezapoměl včera nebyl čas.
Procesor - AMD Athlon II X4 620
Základní deska - ASUS M4A785TD-V EVO
Paměť - KINGSTON 4GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX XMP
HDD - nechám stávající
DVD vypalovačka - nechám stávající
Zdroj - EUROCASE 400W PFC
Grafika - GIGABYTE R567OC-1GI

Použití: Tak samozřejmě hry, no a potom prostě běžné domácí využití. Chci aby to bylo zase pár let k něčemu

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak taktovat

Příspěvekod samotarrk » 23 dub 2010 17:24

To už si koupil?

1) Považuji Phenom II za lepší volbu než Athlon.
2) Ten zdroj není dobrý, může dělat problémy, nemusí dlouho vydržet, může poškodit sestavu při bůůůůůůůůůůům
3) Jinak se mi to líbí.

Cena?
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
PredyP
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 343
Registrován: únor 07
Bydliště: Východní čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak taktovat

Příspěvekod PredyP » 23 dub 2010 17:46

Ne ne nekoupil nejsou zatím na kupě peňonze co znamená bůůůůůůůůům

Zapoměl jsem na záložní zdroj Back-UPS ES 700

Uživatelský avatar
gyga
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1011
Registrován: únor 08
Bydliště: Kutná Hora - Malešov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak taktovat

Příspěvekod gyga » 23 dub 2010 17:55

samotarrk píše:Mě to nedá, časem to určitě udělám, ale nyní jsem rád, že mi vše funguje a strašně se mi líbí nízké teploty, po mých zkušenostech.


Trochu se do toho vložim. V taktování nevidím žádný problém (pokud odpovídá chlazení). Přepisoval jsem i BIOS pro HD 3850 a dostal jsem se na takty 3870 a při použití pořádneho chladiče to jelo stabilně, přes BIOs jsem zvedl i napětí pro tu VGA. Procesory taktuju od nějakého celerona 366 MHz a nikdy mi žádný neodešel. Nevím jak by na reklamaci zjistili že jsem něco taktoval (v případě že nereklamuju celou sestavu, nebo že u VGA nepřepíšu BIOS ke kterému by se stejně při nefunkčnosti nedostali). Chce to začít pomalu a nebát se starých komponent.

Nyní mám CPU zvednuto o 600 MHz a VGA jádro o 75MHz a paměti o 500MHz PC mi jede stabilně a při velice nízkých teplotách, lepší než mají nějaké nové PC.

Edit: Kdo nic nedělá nic nezkazí :D
Lenovo Thinkpad Edge 15

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak taktovat

Příspěvekod samotarrk » 23 dub 2010 18:01

Že ti ještě žádný neodešel? Kam by chodil, když je na něm chladič :lol:

Výsledek taktování byl, že nemá cenu taktovat Semprona a tak se bavíme o nové sestavě. Ano bylo by lepší udělat nové téma. UDĚLEJ TO!!!

Navíc se tady probíralo taktování mého CPU co mám v podpise a to už považuju za bezpředmětné, aspoň prozatí. Viz. text, který jsi okopíroval.


Zdroje jako Eurocase mají sice napsáno 400W, ale mnohdy toho nedosahují, takže při přetížení, kdy se do 400W ani nedostaneš může padat systém. Ve hře to bude určitě velmi vzrušující :lol: Navíc budeš v problémech, když budeš kupovat jindy jinou grafiku, zdroj už nebude možno použít.

U mého zdroje 525W je uváděno max. power 580W. V případě Eurocase to bude spíše obráceně. Jak mi říkal technik (který mimochodem takové zdroje používá, cena je cena) těch 400W je spíš obchodní název než skutečný výkon.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
gyga
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1011
Registrován: únor 08
Bydliště: Kutná Hora - Malešov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak taktovat

Příspěvekod gyga » 23 dub 2010 18:04

Ne mě šlo o to, že je to dobrá zkušenost si to zkusit nataktovat. Není co zkazit.
Lenovo Thinkpad Edge 15


Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů