Ovislink 1120

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

carlos.b
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: srpen 06
Bydliště: UK
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Ovislink 1120

Příspěvekod carlos.b » 24 zář 2006 15:19

Mam takovej malej dotaz na chate jsem si zavedl net koupil jsem si modem s wifi(13dB antena panel.) a se sousedem mame jednu linku. On je pripojenej kabelem k modemu a ja pres wifi ale mam notas kde neni konektor na ext antenu a v nekterych castech nechytam signal. Doma mi zbyl OvisLink 1120ap a tak se ptam: Budu ho moc pouzit jako "zesilovac"signalu hledal jsem v nastaveni a muzu nastavit jen klient nebo ap (u ap se zase nepripojim na jinou wifi sit) Samozrejme se muzu pripojit k ap pomoci kabelu ale zase se mi nechce tahat vsude ap sebou chci mit volnost.

Poradil by mi nekdo prosim s nastavenim nebo popripade co si mam poridit. Diky

Reklama
Uživatelský avatar
johny.
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 369
Registrován: listopad 05
Bydliště:
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod johny. » 24 zář 2006 16:01

zdarec,

takze abych tomu dobre rozumel.

tvuj soused ma nejakej ADSL nebo wi-fi net, to je jedno. on je pripojenej primo kabelem na modem.

a ted tvoje pripojeni:

z modemu je to propojene do routeru na něj je napojena ant. asi vsesmer 2 nebo 5 dB. tvoje 13 dB ant. je namirena na jeho barak. a k tejhle ant. chces pripojit 1120tku, jo?

pokud je to takto tak to mozne je, ale budes potrebovat jeste jedno zarizeni nakonfigurovane do rezimu AP, ktere bude propojene s 1120tkou na nej das 2dB ant. vsesmerovou. a muzes se vesele pripojit.


samozdrejme je nutno vse dobre nakonfigurovat

:flyer: :profi:

carlos.b
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: srpen 06
Bydliště: UK
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod carlos.b » 24 zář 2006 16:25

soused: modem s wifi a ant. 13dB namirenou na me

ja: notebook s int.wifi bez moznosti pripojit ext ant.

k dispozici ap ovislink a ptam se na to jesli umi client a ap mod dohromady to znamena ze byl jako ze takovej zesilovac protoze bych se pripojoval na nej a ne na souseda.

Uživatelský avatar
johny.
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 369
Registrován: listopad 05
Bydliště:
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod johny. » 24 zář 2006 16:41

TAK TO BOUZEL NEUMI, musel by si koupit jeste jeden router n nakonfignout jako AP

:profi: :flyer:

carlos.b
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: srpen 06
Bydliště: UK
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod carlos.b » 24 zář 2006 21:35

hmm skoda ale diky

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Slo by to...

Příspěvekod bobhy » 26 zář 2006 13:08

No je tu sance ze by to fungovalo. Jestli umi ten wifi modem i ten Ovislink WDS, tak to pujde ... :-) ... Pokud bude ten OvisLink tak aby svou vsesmerovkou spolehlive videl na tu panelku a ty s noutasem tak aby jsi videl na toho Ovislinka tak by to slo nastavit. Vetsina zarizeni WDS umi, takze bych to videl celkem nadejne.
Bobhy

Uživatelský avatar
johny.
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 369
Registrován: listopad 05
Bydliště:
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod johny. » 30 zář 2006 14:02

no nejsem si ted jistej jestli zrovna 1120 umi WDS, ale stejne by me zajimalo jak to pomoci toho jde udelat? :profi: :flyer:
buď sám sebou,buď svobodný,měj svoje myšlenky do kterých ti nikdo nevidí,život máš přeci na to,aby si ho žil po svém! (Metallica)

HP omnibook xe4500,SUSE 10+ X system s TWM,Fvwm2,WM a WXP(L.E.G.A.L)
a
Pentium PRO 200 MHz, Debian + X system

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

WDS

Příspěvekod bobhy » 30 zář 2006 17:53

johny píše:no nejsem si ted jistej jestli zrovna 1120 umi WDS, ale stejne by me zajimalo jak to pomoci toho jde udelat? :profi: :flyer:


Ne než to laicky vysvětlovat odkázal bych tě sem: http://www.marigold.cz/item/wds-pro-pohodlnou-stavbu-vetsi-wifi-site

Jinak podle manuálu by snad 1120 měl umět WDS. Jde o to, jestli to umi i to APcko u toho kamose.
Bobhy

iceman4
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Reapter

Příspěvekod iceman4 » 18 říj 2006 20:11

Nejsem si jist jestli 1120 má funkci reapter, zkuse se dívnout. jinak se ti vyplatí koupit jinou PCMCIA kartu než kuspovat další AP (sice asi ne peněžně, dnes jaou AP dost levná ) ale je to o spoj míň respektive o 2 a to se potom může projevit, protože 1120 se při delší nepoužívání "uspává" a možná by jsi musel restartovat.


Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů