Zřízení přípojky - nevím si rady

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

KalOndra
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Zřízení přípojky - nevím si rady

Příspěvekod KalOndra » 29 dub 2021 09:54

Volám o pomoc! Potřebujeme přípojku k baráku, který kupujeme už hotový, a stavebník že prý "internet jsme neřešili, je tady LTE". Přitom v obci má CETIN síť a sousední domy mají podle té jejich mapy 250 Mb/s. Nevíte, jestli nám v CETINu přípojku k pevnýmu internetu udělají, koho ohledně toho otravovat? A hlavně jak dlouho to trvá a kolik za to chtějí?

Reklama
Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zřízení přípojky - nevím si rady

Příspěvekod gogo1963 » 29 dub 2021 10:00

nevím, jaké máš sousedy a jak jsou daleko ... když jsem chtěl UPC, kopat jen pro mě nechtěli za žádný peníz (cca 20m), tak jsem se domluvil se sousedy a natáhl koaxiál přes jeden dům k nám do domu, cca 40m, tím pádem mi tedy jede max 300Mbps, ale jede, technik od UPC to natáhl do připravených lišt za pár stovek
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zřízení přípojky - nevím si rady

Příspěvekod ITCrowd » 29 dub 2021 10:02

Nejlépe bude oslovit poskytovatele a poptat se u něj. Tady asi těžko dostaneš relevantní odpověď.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Zřízení přípojky - nevím si rady

Příspěvekod petr22 » 29 dub 2021 10:13

"Nevíte, jestli nám v CETINu přípojku k pevnýmu internetu udělají, koho ohledně toho otravovat?"

Myslim ze neni tak tezke uhodnout, ze CETIN :-)

Kolik to bude stat a jestli to budes platit ty ti reknou na miste podle aktualni situace.

Poskytovatele pripojeni si muzes zvolit, draty ale patri CETINu a jsou jen jedny.

Pred 30 lety byla akce, ze Telecom mel mit 100% pokryti takze privedli draty doslova ke kazdemu baraku,
takze jsme zjistili ze nam draty konci doslova metr od chaty v zemi. K noveostavbe ale vest nemohou.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů