Vadný switch?

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

kubasCZ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 197
Registrován: leden 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vadný switch?

Příspěvekod kubasCZ » 16 lis 2020 08:42

Ahoj všem,

potřeboval bych pomoct s diagnostikou sítě, která se začala občas chovat abnormálně. Dokončil jsem konečně kompletní přestavbu domácí LAN (i za pomoci místních odborníků - díky ještě jednou ITcrowd!) a současné schéma vypadá takto:
Obrázek

Dokud ve schématu chyběla "Pracovna", tj. LAN kabel vedl z routeru přímo do "Ložnice", bylo vše v naprostém pořádku. Korona mě nakonec přinutila nebýt línej a zařídit si doma pracovní kout a začaly problémy. UTP z "Obýváku" do "Ložnice" bylo potřeba přestřihnout, nakrimpovat konektory a mezi ně umístit switch, který kromě posunu signálu dál ještě vede do dokovací stanice. Schéma je věřím dostatečně názorné.

Většinu doby všechno funguje normálně - speedtesty na několika různých stránkách v ntb ukazují stabilních 95Mbps (internet máme 100Mbps), ping kolem 8-10ms, televize i Symfonisk za switchem jedou tak, jak mají. Jednou za cca dva dny se ale všechno pokazí a od switche v pracovně dál nic nefunguje. Řešením je reset switche, tudíž se nabízí řešení, že switch je vadný, ale mám za to, že jde o natolik "hloupé" zařízení, že na něm nemá co nefungovat, či? Napadlo mě, jestli jsem něco nemohl pokazit při krimpování (dělal jsem to počtvrtý v životě), ale to by zas IMHO házelo chyby průběžně? Jak v tomhle případě diagnostikovat?

Router je Microtik hAC, určitě bude mít nějaký log síťového provozu, ale vůbec netuším, co sledovat... Switche jsou všechny TP-LINK TL-SG105 (resp. 108 u routeru)

Předem moc dík


PS: Ještě jedna, asi nepodstatná věc - GeForce Now (placená) si furt stěžuje na špatné spojení, dobré naváže tak v jednom z deseti pokusů. Na jejich supportu je to dost častý téma a stěžuje si víc lidí. Možná to s tím může mít souvislost. Nicméně vše ostatní na netu vč. downloadu funguje v pořádku.
MacBook Pro 14" 2021
RaspberryPi 3B + Conbee II + Philips Hue + IKEA Tradfri + Home Assistant
Synology DS213j
Průša Mini

IoT je závislost :-)

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný switch?

Příspěvekod ITCrowd » 16 lis 2020 08:52

Pokud to dobře čtu, tak v pracovně a ložnici je stejný switch. Takže je přehoď.
Pokud zůstane chyba v pracovně, přehoď i napájecí adaptéry.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • KVM Switch Příloha(y)
    od FrankEden » 06 led 2024 18:53 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1597
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 led 2024 14:13
  • Switch s POE
    od Revolucionar » 29 úno 2024 15:38 » v Sítě - hardware
    0
    591
    od Revolucionar Zobrazit poslední příspěvek
    29 úno 2024 15:38
  • KVM switch u MSI MAG 274UPF
    od michalkoo10 » 22 bře 2024 09:59 » v Vše ostatní (hw)
    4
    558
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    23 bře 2024 10:22
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2286
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti