Veřejná IP?

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

kanapetr322
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Veřejná IP?

Příspěvekod kanapetr322 » 20 črc 2020 17:19

Poznáte podle tohoto jestli mám veřejnou IP? Nebo potřebujete více informácí? Do smlouvy jsem se díval a napsáno to tam nikde není. Díky moc.
Výstřižek3.PNG
Výstřižek2.PNG
Výstřižek2.PNG (4 KiB) Zobrazeno 1186 x
Výstřižek.PNG

Reklama
Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1358
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Veřejná IP?

Příspěvekod rhsCZ » 20 črc 2020 17:22

Zavolej poskytovateli připojení. myslím, že řekne ne, když ipv4 je nedostatek.


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Uživatelský avatar
TheSalon112
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: červen 14
Bydliště: localhost
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná IP?

Příspěvekod TheSalon112 » 20 črc 2020 17:24

To sa takto zistiť nedá. Treba zavolať poskytovateľovi, alebo vyskúšať (nastaviť presmerovanie portov na nejakú službu, a cez inú sieť vyskúšať pripojenie). V zásade, pokiaľ poskytovateľ neuvádza v zmluve verejnú IP (aspoň v našich končinách) verejnú IPv4 nemáš.
MOJE ŽELEZO:
CPU: Intel core I7 870 2,93 GHz
CPU Cooler: SilentiumPC Fera 2 HE 1224
GPU: ASUS GTX1050 TI 4GB
HDD: WDC Black 1TB
SSD: Samsung 850EVO 120GB
MotherBoard: Asus P7P55D-E
RAM: 4X Kingston DDR3 2GB Value RAM
PSU: Seasonic S12ii-520
Bedňa: Corsair SPEC-03 Red LED
Blue-Ray Mechanika: LG BH10LS30

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná IP?

Příspěvekod ITCrowd » 20 črc 2020 18:12

Nevím, co máš za připojení...
předně netřeba zamazávat vnitřní IP adresu, 192.168.x.x má za routerem několik miliard lidí a znalost takové adresy je naprosto k ničemu.
A pokud máš opravdu router a ta IP adresa 185... je na WAN portu routeru, pak máš veřejnou adresu. Pokud je to modemrouter, pak to neplatí.
Slováky vůbec neposlouchej, pokud bys udělal to, co radí saloon, může to projít při dobře nastaveném NATu, ale neznamená to, že máš veřejnou IP.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

kanapetr322
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná IP?

Příspěvekod kanapetr322 » 20 črc 2020 18:33

ITCrowd píše:Nevím, co máš za připojení...
předně netřeba zamazávat vnitřní IP adresu, 192.168.x.x má za routerem několik miliard lidí a znalost takové adresy je naprosto k ničemu.
A pokud máš opravdu router a ta IP adresa 185... je na WAN portu routeru, pak máš veřejnou adresu. Pokud je to modemrouter, pak to neplatí.
Slováky vůbec neposlouchej, pokud bys udělal to, co radí saloon, může to projít při dobře nastaveném NATu, ale neznamená to, že máš veřejnou IP.


Mám Cisco EPC3925 to je router nebo modemrouter?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná IP?

Příspěvekod ITCrowd » 20 črc 2020 18:34

To je modemrouter.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

kanapetr322
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná IP?

Příspěvekod kanapetr322 » 20 črc 2020 18:52

ITCrowd píše:To je modemrouter.

Aha, tak nic. Ale díky za radu.

Uživatelský avatar
TheSalon112
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: červen 14
Bydliště: localhost
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná IP?

Příspěvekod TheSalon112 » 20 črc 2020 19:36

ITCrowd píše:A pokud máš opravdu router a ta IP adresa 185... je na WAN portu routeru, pak máš veřejnou adresu. Pokud je to modemrouter, pak to neplatí..

To nieje vôbec pravda, všetko záleží na NATe poskytovateľa.. Jednú adresu môže mať 25 ľudí naraz (záleží od toho, ako to má porieseny poskytovateľ)..

Skôr mám pocit, že si si zamenil pojmy. Verejná ip je je verejnosťou bráne ako IP, na ktorú môžem pristupovať z vonku

Ty hovoríš o IP, ktorú vidíš " na internete", ale ani to nemusí byť pravda, rozsah si každý môže dať, aký chce (u lokálnych poskytovateľoch úplne bežné, že ip na wane, ktorá sa zdá byť "verejná", verejná nieje. V tomto prípade iba služby ala mojeip.cz
MOJE ŽELEZO:
CPU: Intel core I7 870 2,93 GHz
CPU Cooler: SilentiumPC Fera 2 HE 1224
GPU: ASUS GTX1050 TI 4GB
HDD: WDC Black 1TB
SSD: Samsung 850EVO 120GB
MotherBoard: Asus P7P55D-E
RAM: 4X Kingston DDR3 2GB Value RAM
PSU: Seasonic S12ii-520
Bedňa: Corsair SPEC-03 Red LED
Blue-Ray Mechanika: LG BH10LS30

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná IP?

Příspěvekod ITCrowd » 20 črc 2020 19:43

Nehádej se.
Co ti ukáže router na WAN portu je skutečná IP adresa, která na tom WAN portu je. A lze ji i nastavit ručně (pokud poskytovatel vyžaduje/podporuje)Což tuposlovák nepochopí a ani nemůže.
Raď si někde jak pást ovce a do pc se nes.. Je s podivem, co ty a tobě podobní dokážou napsat za nesmysly.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná IP?

Příspěvekod petr22 » 20 črc 2020 19:50

25 lidi nemuze mit naraz stejnou adresu, takhle NAT nefunguje, tech 25 lidi ma samozrejmne
ruzne adresy, stejna je jen adresa NATu, kterou ale koncove zarizeni uzivatele mit nemuze.

Pokud ma koncove zarizeni verejnou IP, nemuze byt za NATem, to zda se jedna
o adresu identickou s adresou koncoveho zarizeni prozradi libovolna sluzba na zjisteni
informaci o IP uzivatele na netu.

Uživatelský avatar
TheSalon112
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: červen 14
Bydliště: localhost
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná IP?

Příspěvekod TheSalon112 » 20 črc 2020 19:59

ITCrowd píše:Nehádej se.
Co ti ukáže router na WAN portu je skutečná IP adresa, která na tom WAN portu je. A lze ji i nastavit ručněbla bla bla.


WAN.PNG

WAN2.PNG


Mám skôr pocit, že niekto iný sa tu hrá na strašne vševediaceho, a pritom osočuje ostatných, ako keby mal problémy so sebavedomím

Samozrejme, moja IP adresa nevyzerá ako "public IP", ale napr v Sobotišti lokálny poskytovateľ využíva adresy začínajúce 185.X.X.X (myslím, že tento rozsah používa telekom), a to už mýlne byť môže
MOJE ŽELEZO:
CPU: Intel core I7 870 2,93 GHz
CPU Cooler: SilentiumPC Fera 2 HE 1224
GPU: ASUS GTX1050 TI 4GB
HDD: WDC Black 1TB
SSD: Samsung 850EVO 120GB
MotherBoard: Asus P7P55D-E
RAM: 4X Kingston DDR3 2GB Value RAM
PSU: Seasonic S12ii-520
Bedňa: Corsair SPEC-03 Red LED
Blue-Ray Mechanika: LG BH10LS30

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná IP?

Příspěvekod ITCrowd » 20 črc 2020 20:45

To ale nemáš router, nýbrž modemrouter. Což potvrzuje to, co jsem psal výše.
ITCrowd píše:A pokud máš opravdu router a ta IP adresa 185... je na WAN portu routeru, pak máš veřejnou adresu. Pokud je to modemrouter, pak to neplatí.


Blbec si prostě pořád bude stát za svým... A ještě si to sám nascreenuje a vloží. Co už jde na to říct?
Naposledy upravil(a) ITCrowd dne 20 črc 2020 20:56, celkem upraveno 3 x.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti