Lan síť winXP-winVISTA

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

SAAO_Nardack
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: září 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Lan síť winXP-winVISTA

Příspěvekod SAAO_Nardack » 22 zář 2007 09:57

Dobrý den,
mám problém při vytváření síťe mezi mým starým Pc s Xp a novým notebookem na k,terem jsou Visty.mám správný kabel,ale ať dělám co dělám tak se nemůžu dostat na disk drůheho pc.Nevíte někdo jak na to??
Díkers moc předem :|

Reklama
Uživatelský avatar
melior
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 977
Registrován: září 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod melior » 24 zář 2007 13:47

pingnes jedno z druheho? tedy z winxp na vista a naopak?

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 24 zář 2007 20:47

Mám to samé - XP na pevném počítači a Visty na ntb. Přestože se mi podařilo rozchodit síť i přes kabel (je to několikrát těžší než přes wifi), nejsem schopnej se z PC dostat na ntb. A při to to opačně jde. Problém je asi s nastavní práv, co jsem pochopil, tak bych ve Vistě musel určit konkrétního uživatele v síti, který by měl přístup, ale asi kvůli XP nejsem schopný účty vidět.
Takže situace se má tak - mám v PC sdílenou složku, se kterou mohu pracovat jak z ntb tak z PC, když potřebuji přenést něco většího, tak si nasdílím onu konkrténí složku.

Uživatelský avatar
Zbynek1
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Zbynek1 » 24 zář 2007 22:56

Už jsem to řešil taktéž.
Síť ve směru Visty>>>> XP pojede okamžitě pokud vypneš na XP firewall . Detekce pc v síti je na Vistách podstatně lepší než na XP.

Jakmile uvidíš že síť jede potom už je to otázka pohrát si dál, na začátek by to mohlo pomoct že vůbec se hned připojíš ( pokud dobře nastavíš IP adresy ).

Síť ve směru XP >>>> Visty je závislá co zatím zjistil
1) účet ve Vistách musí mít přiřazeno heslo (ovládací panely\ uživatelské účty atd.)
2) Povolit sdílení

Moc jsem neměl zatím čas s tím laborovat dál, ale na straně XP směr Visty by se mělo zadat uživatelské jméno a heslo.

Probádám brzy dál.

Mám jiný problém, z nepochopitelného důvodu mě nezůstane pod Outlokem uložené heslo od účtu a vždy po vypnutí a následném zapnutí je v čudu. Vyzkoušel jsem už všechno možné, všechny hesla mi zůstanou uloženy tohle ne a ne !


Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů