spojení 2PC

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

rada99
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: srpen 07
Bydliště: Frýdek
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

spojení 2PC

Příspěvekod rada99 » 18 srp 2007 16:07

Zdravím,
mám PC1 na tom je siť karta a wifi karta,pak mám PC2 kde je siť. karta. Jak už asi tušíte chci je spojit a abych se z PC2 připojil na net. Prošel jsem si bedlivě návod jak to udělat.Ale s PC2 se nemůžu připojit na internet ani sdílet data. Přitom z PC1 jde ping na PC2 ale naopak ne. Z PC2 vidim PC1 ale naopak je nevidim.(z PC1 nevidím PC2) Mám vypnute firewall jak ten ve windowsu tak FortKnox . A už fakt nevím jak dál. Teď mě napada jestli má vliv to, že celou instalaci(vyplňování IP atd...) jsem dělal když jsem měl propojené PC kablem.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 18 srp 2007 16:18

To by vliv mít nemělo. Nastavil bych oba PC, dal vypnout zjednodušené sdílení a nasdílel na obou PC potřebné složky ... Máš v síťových připojení viditelný síťový most? Ten se myslím musí zapnout, když chceš z druhého na Net, ale co jsem slyšel, tak rozchodit to není jednoduché. Nestačilo by ty lézt na Net prostřednictvím ovládání na dálku (z PC 2 ovládat PC 1)?

rada99
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: srpen 07
Bydliště: Frýdek
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod rada99 » 18 srp 2007 16:25

právě že síťový most nejde vidět...a nějaké složky jsem taky zkoušel nasdílet doufal jsem že je aspoň ty najdu...

rada99
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: srpen 07
Bydliště: Frýdek
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod rada99 » 18 srp 2007 17:30

ještě mě napadlo nemůže to být kablem? protože já jsem dneska kupoval kabel a ten prodejce mi říkal že je jedno jestli mam propojení PC - PC nebo PC -HUB - PC ! což si myslím že je hovadina, kdysi jsme dělavali sitě vím že mezi těmi zapojeními byl rozdíl v uspořádání kablu. dá se nějak poznat jestli je kabel překříženy nebo ne?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 18 srp 2007 20:23

Když to na jeden PC jde, tak by asi měl být správný ... ale s tím ty neporadím, doufám, že se tu objeví někdo, kdo tohle ví, nebo se zeptej kolem sebe či solidního znalého prodejce či technika.

Uživatelský avatar
oldys
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod oldys » 18 srp 2007 22:12

rozdil mezi rovnym a krizenym kabelem je v usporadani (prekrizeni) zil na koncich kabelu viz schema
rovneho kabelu
Obrázek
a krizeneho kabelu
Obrázek

Podle toho poznas jakej kabel mas

Pavel123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pavel123 » 19 srp 2007 03:20

Pokud ty počítače propojuješ přímo, tj. ze síťové karty PC2 do síťové karty PC1 tak musíš použít křížený kabel. Pokud máš mezi nimi HUB tak jsou to dva přímé kabely. Já osobně bych si zjednodušil situaci tak, že buch ji rozdělil na 2 problémy - místní komunikace a sdílené připojení
1) Odpoj PC1 od netu (Zruš nebo zakaž wi-fi)
2) rozchodit spojení PC1 - PC2 včetně sdílení
3) spustit na PC1 net (wi-fi)
4) rozchodit sdílené připojení k netu

Ad1) aby to fungovalo tak musíš být ve stejné podsíti např PC1 je 192.168.0.1 a PC2 je 192.168.0.2 Maska 255.255.255.0 Dále oba musí být ve stejné workgroup (Kvůli sdílení souborů). U každého by jsi měl nasdílet nějaký adresář (není vhodné povolovat sdílení na celé disky i když i to lze)
Ad2) teď by ti to mělo chodit pokud ne tak sděl kde je problém
Ad3) Připoj PC1 na net a nastav sdílet připojení pro všechny účastníky místní sítě
Ad4) viz Ad2.

Důležité: pokud přistupuješ na wi-fi přes adresy v rozsahu 192.168.0.X s maskou 255.255.255.0 pak si musíš pro vnitřní síť zvolit jiný rozsah adres jinak dojde ke konfliktu IP a to je problém.

rada99
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: srpen 07
Bydliště: Frýdek
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod rada99 » 19 srp 2007 11:31

tak jsem rozchodil spojení dvou počítaču. ping funguje v obou směrech.ale ještě mi nejede na PC2 sdíleni funguje ale net ne...ještě mě zajímá jak je to s tím firewall ve winech?blokuje něco nebo tam je jen pro srandu?

rada99
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: srpen 07
Bydliště: Frýdek
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod rada99 » 19 srp 2007 11:35

ještě jsem zapoměl když si najedu na wifi kartu tak a vyberu přemostění připojení tak mi napíše hlášku :
chcete-li vytvořit siťový most, je nutné vybrat alespoň dvě místní sitě (LAN) nebo vysokorychostní připojení k internetu, která nejsou používána programem sdílení připojení k internetu! vůbec nechápu co to má znamenat a myslím si že to je důvod proč mi nejede na PC2 net....

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 19 srp 2007 11:41

Myslím, že musíš mít na PC kde lezeš na Net 2 síťovky jako mám třeba já na desce Asus ... jedna bude na Net a druhá na propojení PC.

rada99
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: srpen 07
Bydliště: Frýdek
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod rada99 » 19 srp 2007 11:43

no ja mam v PC1 siťovku ta je spojena s PC2 a v PC1 mam ještě wifi kartu tou jsem připojeny na net...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů