dotaz na cenu ... Vyřešeno

Prodej hardware (počítače, monitory, tiskárny, součástky atd.)

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: dotaz na cenu ...

Příspěvekod dom324 » 08 zář 2019 19:48

Pracovních notebooků? Nevím, ty jdou mimo mě (a já bych notebook na práci určitě nepoužíval). Na věk ti odpovídat nebudu, přijeď na sraz a možná se potkáme :)

Ohledně toho jestli 4/8 je dost či ne - můžu ti říct, že v momentě kdy najdeš aplikaci, která ty jádra využije, nebudeš mít nikdy dost jader. Já jsem odtestoval toto viewtopic.php?t=206000 - jen v těch grafech je aspoň stovka hodin simulace, a to nepočítám omyly a překlepy a různé další testy. Dohromady mám na disku tak 300 hodin simulací (a to počítám pouze predikci větvení), dalších x hodin jsem už dávno vyhodil do koše, protože to byly omyly nebo pokusy které se nevydařily. Kdybych to simuloval na 4/8 jádru, bylo by to 450 hodin.

Petr to trochu přehání, ale nemůžeš čekat, že na fóru, kde se každý v počítačích vyzná, si toto někdo koupí za 10k a každý Ti tu bude přikyvovat, že to prodáváš za good cenu.
Navíc zde se oproti běžným aukčním síním pohybuje dost uživatelů, kteří buď chtějí nejlepší herní začátek a Skylake i7 je prostě z ničeho nevytrhne, nebo jsou pokročilí uživatelé, kteří těch 6 jader prostě využijí - a v ten moment si troufnu říct, že 9400F a 3600 prostě tu i7 rozdupou.

Takže nevím co chceš slyšet. Bylo ti řečeno, že za desítku to možná na Aukru střelíš. Ale opravdu nečekej, že ti tu budeme básnit, jak dobrá nabídka to je. A to neberu v potaz to věci jako záruku, která jasně hraje v tvůj neprospěch.

Reklama
Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: dotaz na cenu ...

Příspěvekod gogo1963 » 08 zář 2019 20:06

dobře začneš, jako magor skončíš ... já nečekám žádné básně a písně nebo ódy, stačily první dva posty a bylo hotovo ... že Petr to a to, že ty to a něco .. docela by mě zajímalo, o čem jste psali do roku 2017 ... jak je Buldozer super kauf na hraní i na práci? Nebo?
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: dotaz na cenu ...

Příspěvekod xbs » 08 zář 2019 20:34

nemyslim si že je tu důvod k urážkám - všichni odpověděli slušně, netřeba urážet za osobní názory...

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: dotaz na cenu ...

Příspěvekod faraon » 08 zář 2019 20:44

Pamatuji dobu, kdy se tvrdilo, že AMD je lepší na hry, a Intel na práci. Pak AMD dlouhé roky tápal v temnotách, takže Intel neměl konkurenci. Jenže poslední roky Intel akorát slibuje, loni se do toho provalil megaprůser s Meltdown/Spectre a dlouhou navazující řadou zranitelností, a letos AMD přišel s novými procesory, které konkurenci válcují rozdílem dvou tříd. Jestli chceš čekat na zázrak od Intelu, můžeš čekat mnohem déle než rok. Radši jdi do toho Ryzenu, ten můžeš mít hned. A tohle dej dceři na hraní.

Co se jader týče, osobně na domácím desktopu mám dvaatřicetibitové jednojádro od Intelu, které jsem loni upgradoval na výkonnější šrot vyhrabaným v elektroodpadu, mám tu dokonce ještě jeden rychlejší kousek nalezený později, ale nic mě nenutí ho do té desky dávat. Běžně tu mívám spuštěný prohlížeč se zhruba stovkou otevřených stránek, pár dalších programů pro běžné činnosti, a do toho můžu pustit office, přehrávač filmů, nebo nějakou hru v DOSBoxu, pokud to není zrovna letecký simulátor (pro ten musím prohlížeč vypnout). A na pokusy tu mám čtyřjádrové Raspberry Pi staré pár let, s výkonem téměř srovnatelným.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: dotaz na cenu ...

Příspěvekod petr22 » 08 zář 2019 20:53

"docela by mě zajímalo, o čem jste psali do roku 2017 ... jak je Buldozer super kauf na hraní i na práci? Nebo?"

Co jsem psal si tu muzes na foru sam najit - vsechno to tu je, komplet za ty roky. Konkretne O AMD FX jsem celou
dobu psal, ze je to procesor z roku 2010 a jeho herni vykon stoji za starou backoru. Muzes si to sam overit,
kolika lidem jsem rozmluvil ze maji koupit Intel misto AMD FX (treba i5-4460), treba rok 2015 toho bude plny.

Nic to nezmeni na tom, ze to co chces prodat za 10 tisic Kc ti koupi jen nekdo, kdo nevi, ze muze mit
to same nove, se zarukou, 6 jader - a to jak od Intelu, tak od AMD. Proto to mas prodavat na Aukru nebo Bazosi,
kde je takova cena realna. Ne tady, kde kazdy vi, co je to zac.

Schvalne jak dlouho tam vydrzi (da se sehnat i pod 5 tisic, Bazos je plny nabidek nad 5 tisic a visi tam tydny):
https://aukro.cz/intel-core-i7-6700-k-6951932239

To, ze do tve desky nejde dat 6 a vicejadro 8 a 9 generace si ale vyrid s Intelem - je to jen jeho rozhodnuti,
technicky (s upravenym BIOSem) to mozne je, bohuzel to snizuje cenu tve zakladni desky.

A od toho je treba vychazet s prodejni cenou - ne za kolik Intel ty procesory prodava nove, protoze uz hodne
dlouho za tu cenu nemuze prodat jediny kus - aktualni prodejni cena i7-6700K je celych 9000 Kc (!!!) a jak jiz
bylo zmineno skoro 2x vykonnejsi Ryzen 3600 stoji 5300 Kc a i5-9400F dokonce jen 4200 Kc.

Ted uz vis, odkud beru to, ze Intel procesory jsou nechutne predrazene - vidis sam, kolik tisic ten procesor stal
a kolik stoji po 3 letech nove, vykonnejsi procesory, tudiz ho nelze prodavat za vyssi cenu.

Hodne stesti s cekanim na konkurenceschopny procesor od Intelu - na svete neexistuje firma, ktera by ho dokazala
vyrobit krome te, co vyrabi Ryzeny.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: dotaz na cenu ...  Vyřešeno

Příspěvekod gogo1963 » 08 zář 2019 21:10

"Proto to mas prodavat na Aukru nebo Bazosi,kde je takova cena realna. Ne tady, kde kazdy vi, co je to zac."

... já tady něco prodával? Jen jsem se zeptal na cca cenu a teď lituji, protože tohle opravdu nesouvisí s ničím, co je pak presentováno ...vkládáte mi do úst slova a věty, které jsem nikdy nevyslovil, nenapsal ... povýšenost, arogance, pseudochytrost ... napsal jsem, že to neprodám a pořád dokola "co chceš slyšet" jako pošrábaná gramodeska ...
Děkuji všem, co se snažili poradit, děkuji také Petrovi, že jsem kvůli němo prozřel a neobjednal dneska 12 jádro. Tady bych sice sklidil potlesk, sám bych se ale necítil dobře ...pokud je realita taková, že Intel dlouho nevydá nic lepšího než "přímotop" i9, obejdu se i delší dobu ... Ryzen už nechci a chtít nebudu ... ano, jako malé dítě ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Dotaz na cenu
    od spartane » 17 úno 2024 18:07 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    709
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 úno 2024 21:25
  • Jakou zvukovou kartu - má-li to vůbec cenu
    od HarryS21 » 07 čer 2023 20:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    650
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    07 čer 2023 21:40
  • Dotaz na nízké FPS
    od Radouz159 » 31 črc 2023 18:59 » v Hry
    18
    3023
    od Radouz159 Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 12:57
  • Dotaz k upgradu PC Příloha(y)
    od renny997 » 08 srp 2023 15:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1465
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 19:26
  • Projektor Wanbo X5 dotaz
    od pepan321 » 04 led 2024 19:09 » v Vše ostatní (hw)
    0
    644
    od pepan321 Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 19:09

Zpět na “P: Hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti