Problém v HIJACKthis

Místo pro vaše HiJackThis logy a logy z dalších programů…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Problém v HIJACKthis

Příspěvekod besst » 01 dub 2006 18:35

ahoj
dnes jsem udělal log HijackThis a vyčetl jsem že tam mám tyto tři procesy:

O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [WrCtrl] "C:\Program Files\Kerio\WinRoute Firewall\wrctrl.exe"

které jsem už v minulosti oddinstaloval, vyčistil registry v režimu nouze, dokonce jsem je i fixnul v HJ a vždycky, když se udělá novej log, tak tam ty procesy znovu mám!!!
NOD32 je pryč - používám Pandu platinum verzi
někde mi to dokonce píše i Oustpost jenže ten už je taky fuč...!!

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 18:28:20, on 1.4.2006
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\csrss.exe
C:\WINDOWS\SYSTEM32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\TPSrv.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\PavFnSvr.exe
C:\Program Files\Common Files\Panda Software\PavShld\pavprsrv.exe
C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\pavsrv51.exe
C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\AVENGINE.EXE
C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\AntiSpam\pskmssvc.exe
C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\FIREWALL\PNMSRV.EXE
C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\PsImSvc.exe
C:\WINDOWS\system32\locator.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\wdfmgr.exe
C:\WINDOWS\SYSTEM32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\wbem\wmiprvse.exe
C:\WINDOWS\System32\alg.exe
C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\apvxdwin.exe
C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\SRVLOAD.EXE
C:\WINDOWS\system32\nvraidservice.exe
C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\WINDOWS\system32\wbem\unsecapp.exe
C:\PROGRA~1\LAVASOFT\AD-AWA~1\Ad-Watch.exe
C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\WebProxy.exe
C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe
C:\WINDOWS\system32\taskmgr.exe
C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe
D:\LimeWire\LimeWire.exe
C:\Documents and Settings\Joe\Plocha\hijackthis.exe
C:\PROGRA~1\MOZILL~1\FIREFOX.EXE

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.seznam.cz/
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Odkazy
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
O4 - HKLM\..\Run: [NVRaidService] C:\WINDOWS\system32\nvraidservice.exe
O4 - HKLM\..\Run: [ICQ Lite] C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe -minimize
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe
O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [AWMON] "C:\PROGRA~1\LAVASOFT\AD-AWA~1\Ad-Watch.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [WrCtrl] "C:\Program Files\Kerio\WinRoute Firewall\wrctrl.exe"
O4 - HKCU\..\RunOnce: [ICQ Lite] C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe -trayboot
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
O9 - Extra button: ICQ Lite - {B863453A-26C3-4e1f-A54D-A2CD196348E9} - C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: ICQ Lite - {B863453A-26C3-4e1f-A54D-A2CD196348E9} - C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe
O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/windowsupda ... 0274441875
O16 - DPF: {6E5A37BF-FD42-463A-877C-4EB7002E68AE} (Housecall ActiveX 6.5) - http://eu-housecall.trendmicro-europe.c ... hcImpl.cab
O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - C:\WINDOWS\SYSTEM32\WgaLogon.dll
O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe
O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: Panda Function Service (PAVFNSVR) - Panda Software - C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\PavFnSvr.exe
O23 - Service: Panda Process Protection Service (PavPrSrv) - Panda Software - C:\Program Files\Common Files\Panda Software\PavShld\pavprsrv.exe
O23 - Service: Panda anti-virus service (PAVSRV) - Panda Software - C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\pavsrv51.exe
O23 - Service: Panda Antispam Engine (pmshellsrv) - PANDA SOFTWARE - C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\AntiSpam\pskmssvc.exe
O23 - Service: Panda Network Manager (PNMSRV) - Panda Software - C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\FIREWALL\PNMSRV.EXE
O23 - Service: Panda IManager Service (PSIMSVC) - Panda Software Internacional - C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\PsImSvc.exe
O23 - Service: Panda TPSrv (TPSrv) - Panda Software - C:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2006 Internet Security\TPSrv.exe

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 dub 2006 18:52

Tohle jsou jen kosmetické vady. Někde ti zůstaly nějaké ikonky, nebo něco jiného, které jsou volány po startu. Nejčastěji to bývá, když se ti nelíbí třeba defaultní nastavení po instalaci a ty si potom děláš navíc ikonky do jiných aplikací apod. Já mám třeba všechny programy, které využívám na liště Total Commanderu a při odinstalování některého z těch programů tam odkazy zůstanou. Ty je můžeš mít třeba v nabídce Start - Programy, nebo někde jinde. Nejlépe bude, když je fixneš v HJT, potom si otevři regedit a v klíči:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run odstraníš záznam NODu
a v klíči:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run - odstraníš ty dva zbylé

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 01 dub 2006 19:15

tak jsem vše fixnul a smazal z registrů, jenže mám je tam po otevření pořád :evil:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 dub 2006 19:17

A pořád ty samé klíče? Jestli ano, tak dej v regeditu vyhledávání a smaž všechny, které najdeš.

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 01 dub 2006 19:47

jsou to pořád ty samé, ihned se mi po znovu otevření obnoví... a s tím hledáním je to to samé, co smžu ohledně keria, NODU32 a messengeru tak se vše hned obnoví

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 dub 2006 20:06

Tak zkusme tohle. Stáhni si killbox z podpisu a rozbal ho na ploše. Restartuj do nouzáku a spusť Killbox. Do okénka potom zkopíruj tohle:

C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe
C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
C:\Program Files\Kerio\WinRoute Firewall\wrctrl.exe

tak jak to tady je (můžeš všechny tři řádky najednou) a zmáčkni kruh s křížkem.

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 01 dub 2006 20:31

tak messenger už mi nenabíhá a killbox ho smazal - v pořádku
ale jak ten nod32 tak i kerio smazat nejdou, protože ty adresáře v systému vůbec nemám!! ani skrytě a PŘITOM MI TO HLÁSÍ JAKO KDYBY V PROGRAM FILES BYLI, JENŽE NEJSOU!!!

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 dub 2006 20:47

Ještě se podívej na Služby, jestli nejsou ty dva řádky volány odtud. Potom se podívej do msconfigu na kartu Po spuštění, jestli nejsou o nich záznamy i tam. Tohle nejsou programy, to jsou jen odkazy na ně, nějaké zapadlé ikonky mezi jinými programy(nebo mezi diskem a bednou? :D ) - zkus to dát vyhledat i přes Start - Hledat (ale hledej jen slova nod a kerio, nebo winroute, wrctrl - bez čísel)

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 02 dub 2006 18:21

ani v kartě služby nic neni.... a
snad akorát v příkazu "po spuštění" tam mám jak ten messenger, tak i to kerio.... když je dám zakázat po startu, tak i přesto se mi potom objeví jako povolené....
a ještě něco, v počítači mi stejně jako Uživatelský účty, nejde také způsob Hledání - stejné jako v uživetlských účtů - najede okno a to je vše. jinak prázdno!

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 02 dub 2006 18:46

No a když ty dva řádky ještě zkusíš jednou v killboxu, ale zaškrtni dole volbu Delete on Reboot, aby to zlikvidoval při startu systému.

Já si stejně myslím, že tě nemine reinstal. Tohle vypadá, že ti chybí nějaké systémové soubory, jak u těch účtů, tak u hledání ....


Zpět na “HiJackThis”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů