Nejede myš

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

SkylineGTR
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: listopad 06
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Nejede myš

Příspěvekod SkylineGTR » 06 pro 2006 19:21

Po najetí kompu do startovací nabídky XP, kde si vybírám uživatele, mi nefunguje myš. Musím na klávesnici. A po najeti do XP mi taky nejede. Musím ji normálně vytáhnout z USB a znovu vrazit a pak už jede bez problémů. Co s tím??? :oops:
Intel CeleronD 2,8 GHz; 1 GB RAM; ATI Radeon 9600XT....

Reklama
framich
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod framich » 06 pro 2006 20:16

hele stimhle fakt nevim jo ale je mozy se se treba nejak hadaji ovladace zajimalo by me jestli ti to delaji i jiny veci pripojeny prez USB jestli to treba dela nejaka tiskarna a tak protoze jestli jo tak muze bejt problem prave v tech ovladacich od zakladni desky predpokladam pokud to nejsou nejaky pridavny USB ale kdyby to nedelaly tak se obavam ze je to v ty mysi chtelo by to zkusit treba jinou mys ktera bude tzaojena prez USB

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 07 pro 2006 01:02

Zkus jinou USB zásuvku. Co máš vše připojeno na USB?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

SkylineGTR
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: listopad 06
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod SkylineGTR » 07 pro 2006 07:35

Ostatní věci na USB mi jedou. Mám tam ještě připojenou čtečku karet a ADSL modem. Pokud restartuju komp, tak mi ta myš normálně najede. :?
Intel CeleronD 2,8 GHz; 1 GB RAM; ATI Radeon 9600XT....

Uživatelský avatar
Zdena.Sladky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 634
Registrován: srpen 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Zdena.Sladky » 07 pro 2006 09:11

Ahoj, pracuji s několika optikama různých značek na různých PC ( se třema ) a s tímto problémem jsem se u jedné z nich ( Benq ) taky už setkal. Logitech mi nejel jen jednou a s Geniusem tento problém za tři roky provozu nenastal vůbec. Jednu dobu to dělalo dost často, ale asi tak posledního možná už půl roku je klid. Přestalo to samo od sebe. A pomáhalo taky jen odpojení a opakované připojení myšky. Pokud ti to hodně znepříjemňuje život, tak použij USB-PS2 redukci a myš připoj přes PS2 port. Čím je tento problém způsobený ale netuším.
AMD Athlon X2 6000+ 3.0GHz, chladič Thermaltake BigTyp VP, 3GB DDRII 667 Corsair (2x512MB, 2x1GB), deska Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570sli, gr. karta Asus 9800GTX+ 512MB, 3xHDD WD(250GB+200GB+1000GB), case Thermaltake Swing VB6000BWS, zdroj Corsair VX550W, 24" LCD Samsung T240HD

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 07 pro 2006 15:13

Zkus odebrat ve Správě počítače řadič USB a pak restartuj PC. Řadič by se měl znovu nainstalovat. Někdy se tím chyba řadiče opraví. Zkus také zaměnit umístění USB zařízení v zásuvkách, tím se změní postupné načítání a může to pomoci od chyby.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 07 pro 2006 18:42

Tenhle problém měl můj kamarád s modemem.V jednom PC měl USB v PCI a vždy, když vypnul PC a pak ho zase zapnul, musel modem vypojit a zase připojit.Trochu jsme pátrali po příčině a došli jsme k závěru, že se USB neumí restartovat.Kdežto u druhého PC s USB na základovce ten modem jel v pohodě i po restartu.

Takže se zkus prohrábnout v BIOSu. :bigups:

SkylineGTR
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: listopad 06
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod SkylineGTR » 07 pro 2006 22:30

Díky chlapi za rady. Zkusím různé alternativy a uvidím. :P
Intel CeleronD 2,8 GHz; 1 GB RAM; ATI Radeon 9600XT....


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů