Praskání CD Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Dizzy
Pohlaví: Nespecifikováno

Praskání CD

Příspěvekod Dizzy » 29 říj 2004 14:41

V utery se mi z cdromky ozvala ohromna rana a CD bylo napric praskle, nastesti to mechanika prezila. Rikal jsem si, ze to byl vadny kus (praskl zhruba po dvou tydnech), ale ted koukam, ze na dalsim CD mam trhliny vybihajici ze stredu (nejnamahanejsi misto). Evidentne je to unavovy lom, trhlina se pomalu rozsiruje ze stredu az najednou CD praskne. Zajimalo by me, zda s tim taky nemate zkusenosti, zda za to treba nemuze mechanika (toshiba 48x). Mam uz ji hodne let a tohle bylo prvni praskle CD.

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 29 říj 2004 16:29

Možnost č. 1: jedná se o nosiče z jedné výrobní série (pokud se to dá poznat podle kódu u středového otvoru) a pak je problém v nosičích (uvolňuje se pnutí, které v kotoučku vzniklo při výrobě).
Možnost č. 2: nejedná se o nosiče z jedné ......., pak je možná problém v opotřebovaném (nerovném) povrchu unašeče uprostřed mechaniky (píšeš, že mechanika není nejmladší) - nosič je k němu přiitlačován poměrně velkou silou magnetu. A pak je tady, kupodivu,:tellme:
Možnost č. 3: kombinace možností č. 1 a 2.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 29 říj 2004 17:18

Asi v podstatě souhlas... Chybí mi tu akorát informace o značce médií. Jestli se jedná o stejná, jiná, kvalitní, nebo no-name. U kvalitních médií by se tohle stávat nemělo...

Dizzy
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Dizzy » 29 říj 2004 23:36

no prave jsou to uplne jina CD, to co prasklo je Verbatim DL+ (to by fakt nemelo praskat), to s trhlinkami je noname, na dalsi kupe CD uz jsem nic nenasel

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

  Vyřešeno

Příspěvekod miras » 30 říj 2004 12:05

Při častým namáhání se může opotřebovat asi každý CD, ale stávat by se to nemělo. Spíš to vypadá, že asi nemalým dílem přispěla mechanika. Jestli si chceš bejt jistej, prostě kup novou. I třeba nějaký kombo teď pořídíš do tisícovky, obyčejnou CD-ROMku tak za pětikilo. Do tý doby by možná nebylo marný snížit současný mechanice maximální rychlost, třeba Nero DriveSpeedem, aby se CD tolik neničila...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 11 hostů