"polomrtvá" CD/DVD mechanika LG

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
shark1359
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod shark1359 » 01 lis 2006 21:26

:mad: Zdá se mi že ta swi*e swinutá si žije svůj život podle sebe. Když jsem dělal ten Nero CD-DVD Speed test, tak na počátku toho testu se vyráběl nějakej graf zápisu a bůhvíčeho ještě. To se tam CD-čko vrtělo a mechanika s ním pracovala. Jen ten test ale dospěl do té části kde se pro kontrolu vysune a zasune semo šuple tak to pak na chvilku ztichlo a pak to na mně vybaflo tohle. Pak jsem opět,celý rozzuřený zkusil vypálit CD (MP3). Vyšlo to v pohodě. Pro kontrolu jsem zkusil ještě jedno . . . a prd (bla bla bla ochrana podtečení bufferu aktivována + burning proces failed ) Zjistil jsem taky že kabel k mechanice je 40-ti žilovej. Ze zoufalství jsem dokonce ve službách spustil LightScribe. Taky nic. :evil:

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 01 lis 2006 21:58

Vyměň ho za 80 žilový...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
shark1359
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod shark1359 » 17 lis 2006 16:05

:crazy: :crazy: :crazy: :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

Tu mechaniku nepoužívám zase tak často a před časem to všechno fungovalo - kabely bych nechal být.
Mám ale takový podezření. . . . . . . . . posledních pár dní vážně přemýšlím o koupi nový český hry Armed Assault.
Začal jsem tedy na netu o ní shánět informace a narazil jsem na něco co by mohlo mít spojitost s mou "polomrtvou mechanikou". Do této nové hry totiž tvůrci nechali zabudovat ochranný software od Ivana jménem . . . . . . . a modří už vědííí . . . . Star Force 3. Začal jsem se teda zajímat o to co je to zač a na několika místech jsem se dočetl že tahle chujovina se usídlí v kompu během instalace hry a zůstává tam i po odinstalaci hry. Hlavní je ale to, že když Star Force zjistí v kompu jakoukoliv virtuální mechaniku (Daemon tools,Alcohol atd.. u mne Daemon) tak vás začne považovat za soft. piráta a je vybaven tak vysokými právy že je schopen začít přepínat vypalovačku z režimu DMA na PIO a bůhvíco ještě. :mad: Bohužel má vypalovačka je zároveň mou jedinou fyzickou mechanikou. Dále jsem tam narazil na seznam nejznámějších her s touto ochranou a s hrůzou jsem zjistil že pár ( originálních ) her z toho seznamu v kompu mám a instalace první z nich se tak nějak shoduje s dobou kdy mě mechanika přestala poslouchat. :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
Pro zajímavost - snad "úplný" seznam her s tímhle "dárečkem" je na těchto stránkách založených odpůrci Star Force :
http://www.boycottstarforce.net/?page_id=3 Je tam znázorněn i způsob jakým zjistíte zda "ho"máte taky. U mne momentálně "bydlí" Star Force verze 2-zřejmě díky Codename panzers - Phase one a Star Force verze 3-asi od Brothers In Arms Earned in blood. Star Force sice lze odstranit. Buď tvrďácky růčo (registry+klíče) nebo odinstalátorem kterej existuje - pak si ale nezahrajete vaši ORIGOŠ koupenou gamesu. :twisted:


:? :? No , tak na základě toho co jsem se dočetl o Star Force,pravděpodobné shody v období od kdy mě mechanika neposlouchá a zjištění že mám v kompu Star Force . . . . docházím k závěru že za veškerými problémy s mou mechanikou by tahle ruská swi*ně mohla být.

Nejvíc mě na tom irituje ten fakt , že si člověk v dobré víře KUPUJE originální hry za což se mu výrobce odvděčí takovouhle KUDLOU DO ZAD. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Rád bych kdybyste napsali názor na moje podezření - že mi mechaniku "upravil" tenhle ruskej šváb a svoje případný "zážitky" se Star Forcem - nejlíp jak uzdravit mechaniku i s přítomností švába. :evil:

Pište , pište :smile:

Uživatelský avatar
Avalanche
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Avalanche » 28 pro 2006 22:43

Mam stejnej problém a po Novým Roce jdu zkusit reklamovat.........budto mi ji uznaj, nebo mi reknou, co s tim je a poradí co dělat. :-( :-( :-( :-(

Uživatelský avatar
Avalanche
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Avalanche » 28 pro 2006 22:53

Už sem zkousel prohazovat kabely mezi myma dvouma mechanikama. Pak sem zkousel moji starou vymontovanou CD troubu. (Nějak se mi zdálo že to blbnutí nakazilo všechny, ale to se mi asi opravdu jen zdalo). Nicméně ta fungovala dobře. Taky sem zkousel pri neuspesnem nacitani a cvakani CD otevřít šuplik strcenim sponky to ty dirky a zjistil sem, ze laser tam svitil, porad se tam hejbala ta posuvná blbost uvnitř, pootáčela se hlava a laser kmital nahoru a dolu a snazil neco najit....ale marne. :-(

PeldaCmelda
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

H20L

Příspěvekod PeldaCmelda » 05 úno 2007 21:07

Tak jsem to udělal jako PIC, jen jsem před tím instaloval nové firmware a ONO to opravdu funguje. CD vypaluje jako dové :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů