"polomrtvá" CD/DVD mechanika LG

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
shark1359
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

"polomrtvá" CD/DVD mechanika LG

Příspěvekod shark1359 » 26 říj 2006 18:26

Mám takovej problémeček. Když dám do kompu cokoliv na DVD nebo chci něco vypálit na DVD tak to všechno funguje. Před časem jsem si ale všiml že mi mechanika nereaguje na CD. Vložím origo hudební CD,je slyšet jak se tam chvíli točí a nic. Když najedu na -Tento počítač-jednotka DVD RAM a dám otevřít tak tam nic není. Jakoby přestala CD disky ůplně detekovat/načítat. Chci si vypálit MP3 muziku na CD a taky to selže - vložím tam DVD a vypálím to. Tohle se mi stalo poprvé takže jsem z toho úplně mimo.

Win XP SP2,Nero 6, mechanika je LG HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H20L.

Kdyby někdo věděl čím to,tak budu rád. :nervous: Dík.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 26 říj 2006 19:15

Nemáš instalován InCD z Nera, nebo Alkohol, či nějakou virtualní mechaniku CD?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
shark1359
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod shark1359 » 26 říj 2006 20:32

InCD tu asi je. Je i mezi běžícími procesy. A mám tu 2 virtualní od Daemon tools. Ty tu mám ale už dlouho. :-(
Nějaký nápad ??

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 26 říj 2006 21:13

Ještě možná pro Tebe naivní otázka. Než dáš vypalovat v Neru máš zvoleno CD a zvolená vypalovačka je skutečně LG a ne některá virtuální (já i tu virtuální mám v nabídce) a nebo nemáš zapnutou pouze simulaci?
Může to být kolize s nějakým jiným SW. Zkus si vzpomenout, zda jsi před projevem této chyby neinstaloval nějaký program, případně i nepřidával do systému nějaké zařízení.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 26 říj 2006 21:17

Jestliže InCD nepoužíváš zkus jej odinstalovat. Dost často na některých sestavách dělá podobnou neplechu. Lepší pro RAM jsou drivery určené pro toto používání CD RAM. Tedy myšleno pro styl práce jako s HD.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
shark1359
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod shark1359 » 26 říj 2006 21:18

Nabízejí se tam i ty virtuální. S tím softwarem to bude asi problém. :-( Zkoušel jsem DVD Pizza,SwiftDisc 1.96 a možná ještě jeden nějakej freeware ze stahuj.cz. Už mě napadlo že jsem si to mohl způsobit tímhle. Ale jak to opravit/napravit ??

Uživatelský avatar
shark1359
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod shark1359 » 26 říj 2006 21:20

Jak je možný že DVD to bere a CD ne ?

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 26 říj 2006 21:25

Protože má dva lasery jeden pro CD a druhý pro DVD, mě taky v DVD vypalovačce nefungují CD uspokojivě proto mám ještě klasickou CDRW mechaniku...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
shark1359
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod shark1359 » 26 říj 2006 21:26

Mám tě chápat tak,že mi přestal fungovat laser pro CD ?
Ze všech stran mi bylo doporučováno že tahle LG patří k nejlepším a schroupe všechno.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 26 říj 2006 22:24

Můžeš také zkusit odebrat DVD mechaniku ze systému a pak vypnout PC a fyzicky DVD mechaniku odpojit (datový i napájecí kabel). Spustit PC a po zdárném spuštění systému, znovu PC vypnout a připojit mechaniku. Zapnout PC a po náběhu by ji měl systém rozpoznat a znovu nainstalovat ovladač. Pak zkus zda mechanika čte CDéčko. Může to pomoci, ale může být i jiná příčina i případně poškozený laser CD, jak uvádí El Diablo. Můžeš ji zkusit u přítele na zkoušku nainstalovat do jeho PC, jestli Tam bude funkční. Jestli ne, reklamovat!
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
shark1359
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod shark1359 » 26 říj 2006 22:30

Tak tohohle jsem se obával. Ve střevech kompu jsem se nikdy nehrabal - z respektu z neznáma. K mechanice vedou jen 2 kabely ? Nestačilo by jen odebrání mechaniky ze systému a restart ? Myslím že chyba bude v softwaru ne v laseru. Na něco ta mechanika CD asi bere. Před chvílí jsem si zkusil dát MP3 muziku do telefonu. Dal jsem orig CD do mechaniky-spustil jsem prográmek FreeRip-ten načetl muziku+převedl do MP3 a uložil na ploše. Takže problém bude asi softwérovej. Nevím ale kde je zakopanej pes. :cry:

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 26 říj 2006 23:22

Odinstaloval jsi řádně ty další programy co jsi zkoušel a to InCD. Tam bude asi příčina.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 hostů