Nová zvuková karta

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Dix
Level 2
Level 2
Příspěvky: 184
Registrován: listopad 04
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nová zvuková karta

Příspěvekod Dix » 30 zář 2006 09:37

Čau lidi, můj kámoš má takovej zajímave problém s novou zvukovou kartu. Má desku K7S5A PRO (soc. A) s integrovanou zvukárnou a koupil si k tomu zvukovku (nic moc zvukárna) C-Media 8738 na 5.1. Ale prej mu to blbne když ji zapoj, poslal mi doslova tohle:

ne vyndal jsem ji protože se s tím seru už asi 6 hodin a padá mi systém když ji tam mám a chci aktualizovat ovladač nebo mi nejde zapnout počítač

zkoušel jsem a když jsem to zakázal (v biosu integrovanou) a nainstaloval nový ovladač tak počítač hlásil error že je to nebezpečný a že se musí vypnout a pak už se nezapl až poté co jsem tu posranou kartu vynda z desky

Nevíte někdo co stim? Já jsem se nikdy s ničim podobnym nesetkal, tak nevim....

Reklama
Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 30 zář 2006 10:26

Nevím jak na nových deskách, ale já, když jsem chtěl do svého postaršího stroje přidat zvukovou kartu, musel jsem krom nastavení v BIOSu nastavit i příslušné jumpery na desce (deaktivace integrované zvukovky). Ještě že byla nová a byly k ní papíry.

Uživatelský avatar
feathercz
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

hmm

Příspěvekod feathercz » 30 zář 2006 11:21

podle me to ma jedinne reseni poradne do toho triskni at se to vzpamatuje :evil:
ja to tak udelal a hle jede

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 30 zář 2006 12:13

Myloš píše:Nevím jak na nových deskách, ale já, když jsem chtěl do svého postaršího stroje přidat zvukovou kartu, musel jsem krom nastavení v BIOSu nastavit i příslušné jumpery na desce (deaktivace integrované zvukovky). Ještě že byla nová a byly k ní papíry.


Tak to neklapne tady nic takového není... :D
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

xzeke
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod xzeke » 12 dub 2007 21:47

Mno, předevčírem jsem si tu kartu (C-Media 8738LX PCI 5.1) taky koupil... a to samé... problémy s instalací, WINXP neustále padaly, sehnal jsem všechny možné i nemožné drivery, všechno možné čím by to mohlo být povolil/zakázal a nic... vždycky při starttu Windows se to hryzlo a šla pustit jen Poslední známá funční konfigurace...
pak jsem ji vyndal a všechno zase šlape dokonale... mám
AMD ATHLON XP 2700+
ASZS A7V600-X
RADEON 9250
WIN XP SP2 (Build 2600)
...ale zas docela bych ji i potřeboval používat
:-(

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 13 dub 2007 06:29

Já vím, že to, co teď napíšu asi někoho minimálně nadzdvihne ze židle a bude mít chuť mi vynadat do kre.énů (a někdo to možná virtuálně udělá, ba i slinu na monitor přihodí), ale nemohu si pomoci.

Kluci, proč kupujete takový šmejdy? Já vím, je to levné, ale právě sami zažíváte, co znamená koupit "levně". Všichni se snažíte ladit výkon do optimálních otáček a za tím účelem mnohdy zcela zbytečně kupujete grafické karty za mnoho tisíc, které jsou nakonec bržděny pomalým procesorem a na zvuku pak šetříte doslova pár korun. Kdybyste koupili jakéhokoliv SoundBlastera a tím jakéhokoliv myslím i letitého PCI128 z bazaru, tak nemáte žádný problém, na žádné konfiguraci počítače a na to dám klidně ruku do ohně... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

xzeke
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod xzeke » 13 dub 2007 09:44

karlos píše:Já vím, že to, co teď napíšu asi někoho minimálně nadzdvihne ze židle a bude mít chuť mi vynadat do kre.énů (a někdo to možná virtuálně udělá, ba i slinu na monitor přihodí), ale nemohu si pomoci.

Kluci, proč kupujete takový šmejdy? Já vím, je to levné, ale právě sami zažíváte, co znamená koupit "levně". Všichni se snažíte ladit výkon do optimálních otáček a za tím účelem mnohdy zcela zbytečně kupujete grafické karty za mnoho tisíc, které jsou nakonec bržděny pomalým procesorem a na zvuku pak šetříte doslova pár korun. Kdybyste koupili jakéhokoliv SoundBlastera a tím jakéhokoliv myslím i letitého PCI128 z bazaru, tak nemáte žádný problém, na žádné konfiguraci počítače a na to dám klidně ruku do ohně... :wink:

Ehm, tak je v tom kus pravdy, ale když potřebuješ něco rychle a v peněžence máš dvě stovky ... :-P Navíc české reference byly v pohodě... a vlastně i ty světové... tuhle kartu má x(set?) tisíc lidí a blbne to jenom pár... ale taky to asi zkusím vyčenžovat s prodejcem za něco lepšího :smile: (dražšího :cry: )


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zvuková lišta pro 2 monitory
    od tominaxx » 30 črc 2023 20:20 » v Problémy s hardwarem
    2
    866
    od tominaxx Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 22:23
  • Nova gpu
    od Pajus » 17 bře 2024 19:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    588
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 08:29
  • Nová TV 30-40K
    od bindex » 11 zář 2023 20:01 » v Vše ostatní (hw)
    22
    4403
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    15 zář 2023 12:29
  • nová PC sestava
    od Everest » 10 dub 2024 19:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1141
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2024 15:56
  • Nová grafika
    od Prophet » 30 pro 2023 20:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1164
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 23:06

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů