Scandisk

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Robertekoo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Scandisk

Příspěvekod Robertekoo » 24 čer 2006 08:59

Již asi půl roku mi nejede scandisk, myslím tím ten co se automaticky zapíná při špatném vypnutí compu. Docela mi to vyhovovalo, protože mě to vždycky rozčilovalo, když jsem musel čekat než to celé projede, vše bylo v poho ale poslední 2-3 týdny se mi sem tam když něco dělám na počítači, totálně zamrzne disk, nejdříve tím že myškou můžu hýbat, ale když na něco kliknu tak to nic nedělá, disk hrozně hrabe a pak se to prostě sekne.
Udělal jsem komplet celý formát hadru, naformátoval jsem to u známého přes win formát, hadr je rychlejší ale zamrzání nezmyzelo, dělá to nepravidelně, někdy 2x denně jindy co 3 dny..čím to může být?
Jinak hadr mám Western Digital 80GB

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 24 čer 2006 10:49

Stáhni si diagnostické nástroje od WD a otestuj ho. To že ti nejel scandisk je fatální chyba...

http://support.wdc.com/download/index.asp?swid=1

Uživatelský avatar
Robertekoo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Robertekoo » 24 čer 2006 14:09

Nějak tomu nerozumím, co ám udělat, tu utilitu jsem instalnul ale kde a jak mámco otestovat?? :bigups:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 24 čer 2006 15:10

Data Lifeguard Tools je nástroj na nízkoúrovňové testování tzv Levelformát disků od Western Digitalu. Bohužel ti neřeknu, co se při levelformátu stane s daty na disku - nejspíše půjdou do pryč (já to vždy používal na už prázdném disku a vždy z jednoho disku na druhý, takže jsem si systém nezrušil). Jisté je pro mne akorát jedno - Levelformát ti zjistí kompletní stav jednotlivých clusterů na disku a vypíše ti rozsah poškuzení. Nenahradí ti klasický scandisk, protože pracuje odlišným způsobem, ale jestli nemáš na disku co ztratit, je dobré mít o něm přehled.
Klasický scandisk na XPčkách stejně neexistuje. Místo něj (a zčásti jeho funkce přejímá) Kontrola disků (V průzkumníku označíš disk C.\ a dáš Vlastnosti > Zkontrolovat.

Uživatelský avatar
Robertekoo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Robertekoo » 24 čer 2006 17:28

Já bych spíše než formátovat potřeboval zkontrolovat jestli nemám vadné clustery ale jak???

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 24 čer 2006 17:40

Zkontrolovat to půjde:

V průzkumníku označíš disk C.\ a dáš Vlastnosti > Zkontrolovat.


ale jestli ti to udělá i výpis - to nevím. Pokud se ale rozhodneš pro Levelformát, tak je to téměř stejně dlouhá operace, jak bývá scandisk s kontrolou povrchu.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 24 čer 2006 18:14

Robertekoo píše:Já bych spíše než formátovat potřeboval zkontrolovat jestli nemám vadné clustery ale jak???


Pročti si tohle: http://www.svethardware.cz/art_doc-550E ... 766C8.html

Uživatelský avatar
Robertekoo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Robertekoo » 25 čer 2006 08:54

To Mijaja: dal jsem to zkontrolovat přes průzkumníka a hodilo mi to hlášku, kontrola dat proběhla...tot vše.
Jinak jsem si zapnul tu funkci S.M.A.R.T v Biosu a hodilo mi to při kontrole bootování u méhosystémového Western Digitalu tuto hlášku: Status BAD, backup and Replace....tak musím dát F1 aby mi najel win...tušíte co to znamená? :o

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 25 čer 2006 10:16

Robertekoo píše:To Mijaja: dal jsem to zkontrolovat přes průzkumníka a hodilo mi to hlášku, kontrola dat proběhla...tot vše.
Jinak jsem si zapnul tu funkci S.M.A.R.T v Biosu a hodilo mi to při kontrole bootování u méhosystémového Western Digitalu tuto hlášku: Status BAD, backup and Replace....tak musím dát F1 aby mi najel win...tušíte co to znamená? :o


Nevím jak přesně to přeložit ale znamená to že je "špatný disk a je potřeba ho zálohovat a vyměnit"...
No to sem tě asi nepotěšil...

Uživatelský avatar
T3NK
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 396
Registrován: duben 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod T3NK » 25 čer 2006 10:52

jj tuhle hlášku už jem taky doma viděl a bohužel už ti sám disk říká že brzo chcípne
Jan Werich : Kde blb, tam nebezpečno.

Uživatelský avatar
Robertekoo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Robertekoo » 25 čer 2006 16:31

T3NK píše:jj tuhle hlášku už jem taky doma viděl a bohužel už ti sám disk říká že brzo chcípne


To El Diablo: Přeložit si to umím sám ale i tak díky... :lol:
A za jak dlouho ti to chcíplo když si uviděl tuto hlášku?

Uživatelský avatar
T3NK
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 396
Registrován: duben 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod T3NK » 26 čer 2006 08:09

kleknul tak 3-4 měsíce po týhle hlášce, viděl jsem jí jen jednou a pak už se neukázala a pak zničehoš nic prásk a bylo total po něm. teď když ho připojim do kompu tak se mi ani LEDka na monitoru nerozsvítí zeleně
Jan Werich : Kde blb, tam nebezpečno.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů