Hučící zvuk ze zvukovky při napájení Notebooku

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

DJ Majlou
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Hučící zvuk ze zvukovky při napájení Notebooku

Příspěvekod DJ Majlou » 15 čer 2006 13:31

Prosím o radu. Koupil jsem si notebok. Chtěl jsem ho používat pro pouštění písniček na discotékách ale má to velkej problém. Když ho mám připojenej na adaptéru (protože baterka moc nevydrží) a vyvedenej kabel ze zvukovky do mixážního pultu, tak to hrozně hučí. Dělá to i když to stejným způsobem napojím doma na domácí kino. Pořád nechápu v čem je problém. Přitom do sluchátek mi jde zvuk čistý. Prosím vás proto o radu, zda stím máte někdo zkušenost a co to může vyřešit. Jsem z toho zoufalej. V servisu mi řekli, že to je normální. Jestli to je normální tak oni v tom servisu jsou nenormální. Nevím jestli by to vyřešila externí zvukovka ale na tu zrovna moc peněz nemám a kupovat ji proto aby to problém nevyřešilo nemá smysl. Děkuji moc všem za případné rady a pomoc. Vážím si každé pomoci. Pokud budu moci pomoct já vám, rád se odměním. Díky všem, DJ Majlou

Reklama
Uživatelský avatar
T3NK
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 396
Registrován: duben 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod T3NK » 15 čer 2006 15:07

nebude to stejnej problém jako se řešil tady?
Jan Werich : Kde blb, tam nebezpečno.

DJ Majlou
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod DJ Majlou » 15 čer 2006 15:11

nevím jakej se tu řešil

Uživatelský avatar
T3NK
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 396
Registrován: duben 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod T3NK » 15 čer 2006 16:49

na to tady je odkaz na téma kde se řešilo něco podobného
Jan Werich : Kde blb, tam nebezpečno.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 15 čer 2006 17:10

Problém je v něčem jiném: pokud je ve zvuku slyšet brum při napájení notebooku ze sítě, jedná se na 99,5% o stejný problém, jako při spojení TV karty v PC a rozvodu STA nebo kabelový televize: zem notebooku je přes ochrannej vodič v síťové šňůře spojená s "nulákem" v zásuvce a zem mix. pultu taktéž. Když obě země spojíš stíněním audiokabelu, uzavře se smyčka a začne to bručet.
Možnosti řešení: 1) zkusit zapojit notebook i mixpult do jedné zásuvky, resp. na jednu prodlužovačku. Někdy to pomůže, většinou ale ne. 2) Použít audio oddělovací trafo nebo DI box. K sehnání např v v e-shopu na http://www.prodance.cz ,nebo ti ho zbastlí nějakej kamarád, kterej se trochu motá kolem zvukový techniky. Oddělovací trafo - jak již sám název napovídá- ti oddělí zem notebooku od země mixpultu a je po brumu.

DJ Majlou
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod DJ Majlou » 15 čer 2006 20:06

Děkuju ti moc za radu. Hned zítra to testnu a dám ti vědět jestli to pomohlo nebo ne. Fakt moc dík.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 16 čer 2006 06:33

Bohužel pro mé EGO byl mmmartin zase rychlejší. :evil: :lol:
Ano je to klasická zemní smyčka a jediná šance, jak se smyčky zbavit, je jí rozpojit. V praxi se běžně (i když životu nebezpečně) používá rozdvojka s vykuchanými střevy ochranného kolíku. Pro připojení samotného(!) zdroje notesu, bych to však neviděl moc tragicky. Já osobně mám pro připojení hučících aparátů (zejména made in USA) několik "odzemněných" kabelů. Jedná se o normální audio kabel, který má na jedné straně odpojenou zem. Je však třeba mít 101% jistotu, kde se opravdu smyčka uzavírá, jinak ti problémy přibudou. Tento kabel používám s žulovou jistotou v returnu z efektu (Digitech) do mixu. A důležitá rada: Pořádně si ten kabel označ! Abys ho omylem nezapojil třeba mezi mix a konce, jako se to jednou povedlo mně. Je to pak super pocit, když se začátek kšeftu blíží a ty lítáš jak idiot a hledáš proč to hučí, jako kráva. :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 16 čer 2006 13:45

Je to pak super pocit, když se začátek kšeftu blíží a ty lítáš jak idiot a hledáš proč to hučí, jako kráva

To znááááám! A koukám, že jsi pěknej akustickej masochista! Já osobně bych si troufal vyjmenovat celou řadu super pocitů, ale tenhle bych mezi ně určitě nezařadil.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 16 čer 2006 13:58

Pak je taky dobrej ten, co jsem zažil před třema nedělema v Domažlicích, když jsme nosili do lokálu aparát a zajel jsem s rackem ke stolu a hospodskej mi řekl "ten mix si můžeš dát sem" v tu chvíli mě polilo horko, mixák totiž zůstal opřený o zeď v obýváku 30 km vzdáleném. Podobné to bylo, když jsem doma zapoměl kufr s mikrofony, 25m prodlužovák, nebo kufr se stojany na mikrofony. Nejlepší pocit byl, když basák zapoměl po jednom festíku v zákulisí basu. Nikdy už jí neviděl...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

j.sedlacek
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Hučení v reprácích

Příspěvekod j.sedlacek » 03 črc 2006 15:58

Mám stejný problém při zapojení počítače na hifi věž - v e-shopu prodance.cz jsem oddělovací trafo nenašel. Můžete mi, prosím, dát přesný odkaz. Dalo by se použít toto:http://elektronika.svet-nakupu.cz/oddelovaci-trafo/f-1/s-50/dp-63777/
Díky
Pepa

/opraven odkaz
/mikel

DJ Majlou
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Vyřešeno

Příspěvekod DJ Majlou » 03 črc 2006 17:28

Uš jsem to vyřešil. Zjistil jsem totiž, že na domácím kině mám připojenou anténu jelikož to domácí kino má i rádio, no a tu anténu jsem prostě odpojil od toho kina a je po hučení. Odzkoušel jsem to i na Discotéce na Mácháči protože jsem tam hrál a tam to taky nehučelo takže problém není v Notebooku ve zvukovce. Problém je v elektrice jako takové. Když ji dělá amatér tak to většinou stojí za h... Zatím čus a dík všem.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 03 črc 2006 17:59

Mám stejný problém při zapojení počítače na hifi věž

Vyřešeno po e-mailu (snad).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Soundbar - napájení Příloha(y)
    od qayplmxc » 31 srp 2023 12:07 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1322
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 12:20
  • zapojení napájeni 1080ti
    od matesfox » 13 říj 2023 19:50 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    592
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 říj 2023 22:28
  • Napájení grafické karty Příloha(y)
    od glajdowicz » 23 pro 2023 18:19 » v Problémy s hardwarem
    7
    588
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 pro 2023 21:48
  • Zpožděný zvuk
    od HarryS21 » 16 kvě 2023 18:25 » v Problémy s hardwarem
    12
    1494
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    17 kvě 2023 09:46
  • Nejde zvuk
    od karlikar » 07 pro 2023 08:05 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1373
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 21:42

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů