CD-RW mechanika = zaseknutí Win XP

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

CD-RW mechanika = zaseknutí Win XP

Příspěvekod pee.tr » 04 čer 2006 19:33

Zdravím všechny, už nevím kam se obrátit pro radu.
Nemůžu za nic na světe připojit do PC CD-RW mechaniku. Mám několikátej comp, ale tohle se mi ještě nestalo. Rok stará deska MSI K8N Neo Platinum. Mám na jednom kabelu bez problémů připojenu DVD-RW mechaniku (už druhou) a obě bez problémů vždy chodily. Jakmile ale připojím další mechaniku, tu CD-RW, tak ji sice v BIOSU vidím správně, ale při náběhu WinXP se sekne PC. Vždy, ať nasvičuju jak chci, ať dám tu mechaniku na společnej kabel s tou DVD nebo samostatně, Wokna nenaběhnou. Teď už jsem i zkusil tu DVD odpojit a ani samostatně tu CD-RW nezprovozním a to ani na kabelu co běhá DVD-RW. Zkoušel jsem tu už dvě CD-RW Samsung a MSI a u obou stejný problém. Přitom v druhým PC mi obě chodí správně. Nadpozemská záhada... :cry:
Naposledy upravil(a) pee.tr dne 05 úno 2007 12:03, celkem upraveno 1 x.

Reklama
pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 07 čer 2006 22:33

Takže kdyby to někoho zajímalo, odpovím si sám. Právě jsem provedl novou instalaci woken i s připojenou výše zmíněnou CD-RW mechanikou a vše chodilo do doby, než jsem nložil CD s drivery pro mou desku od nvidie. Po jejich instalaci a restartu jsem se do XP už nepodíval. Vrátil jsem tedy vše zpět a všiml si při instalaci zmíněných ovladačů, že se mě to ptá na instalci jakéhosi IDE SW. Tak jsem to odmít a ejhle - CD-RW je připojena a XP šlapou jak mají. Takže ještě pouze doufám, že i ta DVD-RW bude chodit i bez toho IDE SW, tak jako dosud chodila s ním. Uvidíme.
Každopádně jsem to pak v podstatě dohledal na http://www.cdr.cz/a/diskuze/1181/0
Ale asi podle reakcí ani to nové nikam nevede. Já osobně jsem si taky ještě před reinstalací woken zkusil ze stránek nvidia stáhnout nové drivery k desce a problém zůstával.

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 05 úno 2007 12:00

Dovolím se ještě vrátit toto téma "nahoru", kdyby někdo už něco věděl. Ono ottiž to co jsem naposledy popsal chodilo (obě mechaniky), ale pro změnu bez té instalace IDE SW nevidím ve správci HW v řadičích žádné SATA, i přesto, že jsou připojené a funkční. Takže by se takto zřejmě jako SATA nechovali (rychlost atd.), protože ani na liště se mi neobjeví možnost jejich odpojení.
Problém tedy zůstal a existuju s ním:
1- Buď ty mechaniky rozběhám obě, ale nemám správně instalované ovladače k řadičům, nebo
2- mám vše správně instalované, ale chodí mi jen 1 DVD-RW mechanika.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 05 úno 2007 16:13

Zkusil jsi vyměnit kšandy k mechanikám? Někdy i taková vada dokáže potrápit.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 05 úno 2007 16:27

Teď už si ani nejsem jist (je to dřív), ale zkoušel jsem jí zapojovat jak na samostatnou kšandu, tak i na druhou s DVD-RW mechanikou a nic.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů