WiFi a konfigurace AP

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

WiFi a konfigurace AP

Příspěvekod liborek » 31 kvě 2006 21:33

Dal jsem tu otázku sem na fˇorech konkrétně o WiFI jsou moc chytří a nevím nic.Mám wifi připojení ale poslední dobou mi nějak blbne.Chtěl bych se podívat na konfiguraci AP,ale nevím jak.Návodů je všude hromada ale moudrý z toho nejsem.Mám AP Ovislink WL 5460AP.Jak mám /po lopatě jít abych se dostal ke konfiguraci/.Papíry k tomu žádné nemám jen jsem si stáhl jakýsi návod.Prý mám změnit IP adresu na tu defaultní a tu pak napsat do adrey prohlížeče a objeví se mi stránky na nastavení.Ale ono nic.Error.Navíc to ten přístroj nemá něco normálně v počítači nějaký software?Já ho nikde v počítači nemám.Nebo se stal součástí síťovky?Jsem z toho blázen .Nějak polopatě neví někdo.Tady na z té stránky jsem si stáhl manuály ten druhý je i česky,ale asi jsem hloupý a ničemu nechápu.http://www.ovislink.com.tw/WL5460AP.htm.Prostě když mám třeba CD-rom tak ho vidím v počítači.když mám graficlkou kartu tak ji nainstaluju třeba z CD ,ale jak tady.Jak se dostanu na tk tomu přístroji.S počítačem trochu umím,ovšem tohle wifi mě zabije. :-(

Reklama
Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 31 kvě 2006 21:58

Uff, rika se o me ze sem expert pres wifi, tak se pokusim na tebe polopate a jednodusse :)
1) To ze neznas IP svoji krabicky je zcela divne, spravnej provider ti ji rekne uz pri instalaci
2) Eh, uz sem se chtel rozepsat ale... nemohl by jsi sem hodit linky toho jak se ti snazili radit? At vim co kde poto a kde to mam napravit :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 31 kvě 2006 22:03

Mezitim me neco napadlo - zkus pouzit program http://www.slunecnice.cz/product/Advanced-IP-Scanner/

Automaticky ti tam najede tvuj rozsah a kdyz das SCAN tak ti vyjedou aktivni IP v tom tvym rozsahu, za predpokladu ze nebudou vsechny vyuzity se ti zkrati seznam tech IP ktery budes muset zkouset, pri trose stesti se ti ve sloupci s nazvy objevi i nejakej ten nazev kterej bude obsahovat tvoje jmeno a budes doma :) Pokud ne tak je to celkem hop nebo trop. Budes muset zkouset IP adresy a hledat tu spravnou. Jeste bych cekal ze na AP budes mit nastaveny heslo, pokud nebude standart uzivatel: Admin, heslo: Admin tak se stejne budes muset zeptat poskytovatele netu :)
Obrázek

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 31 kvě 2006 22:33

Svoje IP atd já znám.Normálně už nějaký měsíc jedu.Jen jsem se chtěl podívat prostě na nastavení.Na té adrese co jsem napsal tak je ke stažení v Pdf návod na moji krabičku.Jen nevím jestli mám jako mazat svoje nastavení co mám v síťovém připojení nebo co a pak tam napsta tu IP co je tam zadaná/ale to nefunguje/S mým poskytovatelem je těžká domluva a než swe vůbec ozve.už dva měsíce řeším,že mám třetinovou až desetinovou rychlost než většina.tAK SE CHCI PODÍVAT NA TO NASTAVENÍ TŘEBA NĚCO VYKOUMÁM.Ale v těch návodech ke stažení jsou přímo nastavovací obrazovky,ale já je nikde nemám!Prý se to dělá právě přes prohlížeč,ale jak? nejde to abych nemusel měnit natsavení síťovky?A když už tak jak!Vůbec o tom nic nevím.Asi nic měnit nebudu jen se podívat jestli tam něco není blbě podle toho stahlého návodu viz.výše.

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 31 kvě 2006 22:43

Koukam ze s tebou to neni lehky, Navod ti je uz naprd protoze ta ip co je v navodu uz v krabicce neni !!! V krabicce musi bejt IP stejnyho rozsahu jako mas v pc, proto zkus ten program!

Jestlize mas v pc napriklad 217.197.158.148 tak krabicka bude mit 217.197.158.xxx, otazka je kolik, zkus ten program.
Obrázek

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 31 kvě 2006 23:04

Zkusil jsem ten program a vyjelo mi asi třicet živých IP adres,z toho jedna ta co mám zadanou v TCP/IP i smým jménem/ta ovšem když ji zadám do prohlížeče nic nenajede/ a to mám zkoušet zadávat ty ostatní dokud mě to někde nespojí?Ještě jednu věc pokud se nic nepovede tak jsem se i ptal dá se ten přístroj vidět někde v počítači?/Pokud ho zakryji plachetkou jak vím ,že ho tam vůbec máma co je to např za značku,typ a tak.Prohlížel jsem systém ,zkusil i např Aidu a,le nikde ani stopa.Kdybych ho neviděl blikat na sttole a nejal mi net tak nevím,že je něco připojené do počítače!!!Je někde nebo ne?Když zapnu do compu třeba flešku tak se mi ukáže atd.A tohle neexistuje?Není něco špatně tady?

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 01 čer 2006 05:38

Veci pripojene pres sitovy kabel opravdu nejsou videt v pc jako hw.
Zkousej ty IP
Obrázek


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Remote Desktop konfigurace - i když jsem za providerem
    od Wiston » 08 říj 2023 17:47 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    2547
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 18:08
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2412
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11
  • Wifi karta do PC pro Win 10
    od Edom » 10 srp 2023 11:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    533
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 11:59
  • USB Adapter WIFI
    od krakenus600 » 06 zář 2023 10:22 » v Sítě - hardware
    6
    2110
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 23:32
  • MSI pc a wifi driver
    od shockwave » 08 led 2024 19:15 » v Sítě - hardware
    3
    910
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 led 2024 07:43

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů