Propojení počítač televize bez barev

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Propojení počítač televize bez barev

Příspěvekod Jan Pašek » 22 kvě 2006 20:39

Grafárna GeForce 6200SE Turbo chanel(TM)
TV Thomson koupená k letošním vánocům
Origoš propoj kabel (k PC jack 3,5 stereo + S-Video konektor, do TV scart)
Ad delám co dělám buď sem bez signálu nebo je to černobílé. Nepohájí ani pokročilé nastavení kde si můžeš vybrat výstup a nastavit třeba ten proklatej PAL B už to zkoušin hodinu na vteřinu to i bliklo barevně tak jen něco nastavuju blbě nen mi pořád nedoteklo co. Pokud je to nějak na delší lokte pošlu kontakt v SZ na Skype.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 22 kvě 2006 21:52

Mame taky thomson a musel sem u nej zapnout S-VHS (nebo S-Video). A bylo to barevny :)
Obrázek

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 22 kvě 2006 22:21

Podívej se do návodu k televizi, jestli umí zpracovat s-video signál. Pokud ano, musíš někde v menu televize najít tuhle volbu a aktivovat ji, pokud to televize neumí, potřebuješ redukci, nebo raději aktivní převodník z s-video signálu na kmpozitní signál. Redukce SCART na s-video takovým převodníkem není. Pokud si dáš do Hledání heslo Černobílý obraz, vypíše ti to několik témat, ve kterých se tenhle problém řeší.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 22 kvě 2006 23:08

Tak chlapci na TV stiskem jednoho tlačítka přepínám AV a AV-S nefrčší to ani v jednom Televize je nová AV-S je podle mne S-video. Nezabere mrcha ani na nastavení NSTC ani na Pal-B jediní co asi určitě chodí když dám komposit video výstup sem i bez toho černobílýho signálu takže se to přepne vzádu na grafárně. Znovu připomínám kabel sem dnes koupil ne žebych ho bastlil nekup to za 500,-Kč :evil: ... Ze scartu vychází rovnou kabel a na druhý straně je rovnou připravenej k zapojení do PC
Jo hledat to by sem taky moh zkusit ale už sem myslel že to pro dnes vzdám.
Tohle připojení už sem dělal na jiným počítači a tam byl problém že starou TV neuměla S-video nic si nemusel přendavat akorát si přepnul výstup na komposit a šlapalo to ale tady se mi to přepne či co a nějak tápu že bych grafárnu donutil dávat běžnej video signál pak by to možná šlapalo jenže to nastavení Jak? a neřikejte mi že si budu muset zas pořídit kabel s jinýma koncovkama. :x
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

maxim.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod maxim. » 23 kvě 2006 07:22

Hm, tak koukám že mám stejný problém, stejná karta a značka tv a obraz černobílý jen jednou se mi podařilo docílit barev a po vypnutí byl zase černobílý, zajímavé je když jsem použil stejný kabel a nastevení grafiky k tv Philips obraz naprosto bez problémů???!!!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 23 kvě 2006 07:50

Podle odpovědí Jacke a Maxim to vypadá na problém v TV. Pruser je že sem si vytah návod a nenašel žádný další nastavení jen jak přepnout AV nebo AV-S. Tohle asi zas sežere dost času. Už teď vidím že to chce Googlit a číst a číst. Tak prozatím necháme otevřené vypadá to že tento týden se k tomu už nedostanu. Pokud máte někdo ještě nejaké nápady nebo osahané nastavení poprosil bych. Jak mi vyjde čas budeme v tomhle topicu pokračovat. Samozřejmě pokud něco najdu a problém bych vyřešil sám dozvíte se alespoň výsledek.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 24 kvě 2006 06:48

Vím, že teď plácnu lehce mimo mísu, ale nedá mi to. Doma jsem si zadrátoval všechno se vším. 4 PC, ve třech jsou TV-karty, takže se v nich dá sledovat normální program, jedno ze dvou videí, či DVD přehrávač. Z mého počítače se dá posílat video na ostatní PC, přes anténu. Do videí a TV jdu se signálem S-VHS. Celé drátování jsem podřídil maximálnímu možnému komfortu, při prezentování mých fotek, videí a muziky, které jsem vytvořil na svém počítadle, návštěvám v pohodlí obýváku. Když jsem soustavu před více než rokem zprovoznil a rozchodil, týden jsem se kochal a od té doby jsem to nepustil ani jednou a návštěvy beru do pracovny k počítači.
Na závěr tedy malá zkušennost. Vyprdni se na to. Stejně to za týden nebudeš využívat. Peníze, které nase.eš do kabelů, redukcí a spojek vezmi a kup si v hypermarketu u pokladny DVD přehrávač a uvidíš, že to bude levnější a kvalitnější.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 24 kvě 2006 09:21

Jeste sem si vzpomel na program ktery mi pomohl u meho stareho pc, treba se ti to diky nemu povede - TVTool
Obrázek

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 24 kvě 2006 12:00

Jake to zajímave. Ještě bych poprosil než ten prográmek zkusím jestli by mi někdo potvrdil podle typu karty že se ten program s tou kartou podporují. Pak bych poprosil jakým způsobem instalovat Teď je tam origoš program ke kartě .. Přežehlit... Odinstalovat původní nainstalovat tento nebo jak? Nerad bych si z grafárny udělal mrtvolu... Dělej něco když nevidíš co děláš.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 24 kvě 2006 12:05

Ten puvodni tam nech, ono si to porozumi. Tenhle program je univerzalni, zadny podpory karet nejsou, dela to softwarove veci u vsech typu karet stejne.
Obrázek

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 24 kvě 2006 13:37

Honzo, dovolím si malou poznámečku. Když budeš vždycky dělat jenom to, co znáš, nikdy se nenaučíš nic nového :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 24 kvě 2006 15:30

Víš oni jsou věci do kterejch můžeš po hlavě a sou věci kde je lepší se třirát zeptat než si tu hlavu pak mlátit vo zeď a koneckonců i o tomhle je tohle fórum.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Televize - režim obrazu
    od BaworakM3 » 05 srp 2023 17:43 » v Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)
    3
    2059
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 18:43
  • Nový tablet a přenos obrazu do televize
    od Radekkk » 16 zář 2023 22:22 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    3428
    od Radekkk Zobrazit poslední příspěvek
    18 zář 2023 09:08
  • Televize Philips a špatně párující se soundbar
    od Edom » 13 lis 2023 17:31 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1010
    od Edom Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 15:00
  • Po aktualizaci Win11 nejde instalovat (nic: vlc, commander, televize, nic...) Příloha(y)
    od actas » 19 čer 2023 13:56 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    1265
    od actas Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 16:40
  • Propojení tabletu se 2 zařízeními
    od zicomp » 24 kvě 2023 15:40 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1437
    od zicomp Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 15:40

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů