Potíže s USB perifériemi Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Potíže s USB perifériemi

Příspěvekod mijaja » 23 kvě 2010 14:57

Zdravím. Mám takový malý problém. Dnes ráno byla vypnutá elektřina a mě od té doby nejede nic, co by bylo na USB portech. Tj žádný ext.disk, ani myš, flashka a ani skener. V ovládacích panelech je vše v pořádku - ovadače USB jsou nainstalovány, vše prý pracuje v pořádku. Po připojení jakékoliv USB periferie se ale zobrazí věta, že systém Windows (mám XP SP3) nerozpoznal zařízení. Nainstaluje to jako neznámé zařízení a nic se s tím nedá dělat. Zkoušel jsem i odebrat veškeré ovladaše USB a nechal je znovu nainstalovat po restartu a stále nic... :mad:

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže s USB perifériemi

Příspěvekod karlos » 23 kvě 2010 15:04

Kdysi jsem kdesi našel, že to má na svědomí netframework. Doporučovali jej tam přeinstalovat, ale přesný postup již nedám. Jako nouzovka se mi osvědčilo, nastavit v BIOSu USB porty, jako pomalé USB1.0.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže s USB perifériemi

Příspěvekod Pic » 23 kvě 2010 15:17

Srdečně Tě zdravím opět na Pc-help! Máš flashku se signalizační diodou? Možná, že odešlo napájení USB portů. Zkus vše z USB odpojit všechna zařízení (někdy to způsobuje některé poškozené zařízení) a odzkoušet USB porty, které jsou připojeny přímo na základní desku, t.j. ty vzadu na PC. Případně změřit voltmetre, máš-li tu možnost, zda jde do USB konektoru el. proud. Měl by jsi naměřit 5V.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Potíže s USB perifériemi

Příspěvekod mijaja » 23 kvě 2010 15:34

Jsem tu na skok - už z kompu mladého. Já se už naučil žít bez něj. :D Signálky svítí a to dokonce i na externím hubu, ale ani ten není vidět v Správci zařízení. Ten Framework zkusím vyhodit - vlastně ani nevím, jestli ho tam vůbec má. Já ho totiž nikdy neinstaluju. Voltmetr tu nemám, ale jednou mi tu vyskočila hláška, že je dokonce nějaké přepětí na výstupech USB. Jen to bliklo a zase zmizelo... Na těch výstupech - zkoušel jsem všechny porty USB, i ty vzadu - stále stejné.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže s USB perifériemi

Příspěvekod Pic » 23 kvě 2010 16:10

A zkusil jsi nechat připojené jen jedno zařízení USB, třeba flashku?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Potíže s USB perifériemi

Příspěvekod mijaja » 23 kvě 2010 16:15

Hm, zajímavé je, že i když není zapojeno vůbec nic přes USB - ani myš, prostě nic, přesto čas od času vyskočí hláška že zařízení nebylo rozpoznáno!!!! To už mi hlava nebere. Teď jsem shodil ten Framework (sakra - on je tu měl hned 3 verze!!) a čekám na restart - ještě se mu tu něco vypaluje do zálohy - pro jistotu.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Potíže s USB perifériemi

Příspěvekod guest » 23 kvě 2010 16:21

Měl jsem podobný problém v tom že USB nešly vůbec. Po odebrání a restartu se mají načíst znovu, ale to nefungovalo. Zabralo až když jsem nainstaloval jiné, resp. ta co byly na CD k základní desce. /Ty systémový zřejmě byly poškozený/.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Potíže s USB perifériemi

Příspěvekod mijaja » 23 kvě 2010 17:48

Tak to jsem taky dělal, samozřejmě to bylo to první, co mě napadlo. Bohužel ani v tom není zakopaný pes.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Potíže s USB perifériemi

Příspěvekod guest » 23 kvě 2010 17:52

Ještě mne napadá špatné napětí USB a tedy možná chyba zdroje. To že svítí LED diody nic neznamená, ty budou svítit při 2V, ale USB potřebuje 5V=. Zkusil bych zdroj.

Uživatelský avatar
actionboy
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1248
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže s USB perifériemi

Příspěvekod actionboy » 23 kvě 2010 17:56

A nezkoušel jsi nějaké Linuxácké live CD, aby jsi věděl jestli je to jen ve winu nebo jestli sou ty porty vadné?
AMD Phenom II 955 BE, CM hyper 212 plus; Gigabyte MA770-T-UD3P; 2x2GB RAM Kingstone Hyper X DDR3 1600MHz; nVIDIA GeForce GT730

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Potíže s USB perifériemi

Příspěvekod mijaja » 23 kvě 2010 17:59

Zdroj je nový - respektive asi půl roku. Předtím mu dva odešly během týdne, tak se koupila i přepěťová ochrana a zdroj - myslím, že to má Fortron s dostatečným výkonem. Všechno ostatní jede bez problémů. Jen ty USBéčka.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Potíže s USB perifériemi

Příspěvekod guest » 23 kvě 2010 18:06

Možná trochu mimo, ale nad tím zdrojem bych se zamyslel. Už jen to že odešly dva za sebou signalizuje nějaký problém. Jistě to mohla být vina nekvalitních zdrojů anebo nějaký vnější vliv, kterému nyní brání ta přepěťovka. Ale také to může být vnitřní chyba, která ten zdroj odpálí. Ale je fakt, že tyhle věci jsou tak trochu na věšteckou kouli, protože tady jednoduše není co měřit a vyměňovat komponenty každý nemůže, protože je nemá.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Záhadné potíže se zvukem u hry.
    od liborek » 19 čer 2023 21:16 » v Problémy s hardwarem
    1
    971
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 18:53

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů