Rastart nové desky

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 16 kvě 2006 21:20

Koukni sem Tady už je to horší, než jsem myslel. Ale třeba se z toho dostaneš.

Reklama
Ja
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ja » 16 kvě 2006 21:34

mijaja píše:Koukni sem Tady už je to horší, než jsem myslel. Ale třeba se z toho dostaneš.


Díky za radu, to by mohlo všechno vyřešit, jenom potřebuju ještě poradit jak zformátovat disk v XP. Má jeden disk (Seagate 80 GB, Ultra ATA) a ten mám teď ve starém PC a potřebuju ho dostat do nového.Do DOSu se v XP nemůžu dostat a z Příkazového řádku to při spuštěných Woknech neudělám...(Floppynu už nemám)

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 17 kvě 2006 00:43

start->ovladaci panely->vykon a udrzba->nastroje pro spravu->sprava pocitace->sprava disku.
hmm ale kdyz mas jeden disk a na nem system tak ti to asi moc nepude(pochybuju ze ti wokna spachaj harakyri). jakou mas verzi woken home nebo profi? hod cd do mechaniky nabootuj a v prubehu ti nabidne zformatovat disk.
:)

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 17 kvě 2006 06:02

Tak vidím, že jsi další adept na vytvoření vlastní bootovací instalačky woken. Projdi si tady články - návody, jak to udělat tady jsou. Udělej si zároveň integraci SP2 do winů a máš pokoj.

Ja
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ja » 17 kvě 2006 15:38

Tak XP už jsem nainstaloval a stačilo vymazat CMOS,protože jsem tam napoprvé dával HDD s nainslovanýma Win z jiného PC. Jediné co mě ještě nejede je druhá mechanika.Mám ji připojenou na IDE 2 a při startu Pc mi ji na obrazovce i napíše: Secondary Master DVD Toshiba.Když najedou XP tak tam ale není.V BIOSu jsou IDE na AUTO a zkoušel jsem i nastevení jako SLAVE i CS, ale nic...

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 17 kvě 2006 16:10

Máš ji na káblu samostanou, nebo ještě s něčím jiným?
Jestli ji máš samostatnou, tak by neměl být problém s najumperováním. Jestli ji máš třeba s ještě jedním diskem, tak musí být jasně dané co je Master a co je Slave. Master musí být na konci kabelu a Slave uprostřed. Koukni se taky, jestli nemáš jiný kabel - měl by být 80žilový a nesmí být přetočený! Zkontroluj, jestli jsou dobře zasunuté konce ve slotech.

Spusť Správce disků .
Tento počítač (pravým) > Spravovat > Úložiště > Správa disků a podívej se jestli je ta mechanika tam a jestli nemá třeba stejné písmenko jako něco jiného (to by se sice nemělo stát, ale co kdyby)

Ja
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ja » 17 kvě 2006 16:57

mijaja píše:Máš ji na káblu samostanou, nebo ještě s něčím jiným?
Jestli ji máš samostatnou, tak by neměl být problém s najumperováním. Jestli ji máš třeba s ještě jedním diskem, tak musí být jasně dané co je Master a co je Slave. Master musí být na konci kabelu a Slave uprostřed. Koukni se taky, jestli nemáš jiný kabel - měl by být 80žilový a nesmí být přetočený! Zkontroluj, jestli jsou dobře zasunuté konce ve slotech.

Spusť Správce disků .
Tento počítač (pravým) > Spravovat > Úložiště > Správa disků a podívej se jestli je ta mechanika tam a jestli nemá třeba stejné písmenko jako něco jiného (to by se sice nemělo stát, ale co kdyby)


Ja samostatně a kabel není křížený.Jumpery jsem zkoušel různě a nic.XP tu mechaniku ani nevidí i při vyhledání nového HW.Kabel je nový...

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 17 kvě 2006 18:27

Je to takový oříšek. Zkus ještě ve Správci zařízení > řadiče IDE ATA/ATAPI > sekundární kanál IDE > Vlastnosti > Využití zařízení na kartě Obecné - jestli tam není zákaz používání (náhoda je blbec) , na kartě Upřesnit nastavení - Automatické rozpoznávání - nedá-li se vnutit ta mechanika.

Ja
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ja » 18 kvě 2006 09:29

mijaja píše:Je to takový oříšek. Zkus ještě ve Správci zařízení > řadiče IDE ATA/ATAPI > sekundární kanál IDE > Vlastnosti > Využití zařízení na kartě Obecné - jestli tam není zákaz používání (náhoda je blbec) , na kartě Upřesnit nastavení - Automatické rozpoznávání - nedá-li se vnutit ta mechanika.


Tak tohle taky mám nastaveno na Automaticky rozpoznat.Myslím že to bude nějakým nastavením IDE v BIOSu, ale už se v tom hrabu od včerejška a fakt už nevím...jinak ale díky za cenné rady.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Po zapojení desky nejde VGA
    od Radim0015 » 09 bře 2024 16:48 » v Problémy s hardwarem
    29
    1312
    od Radim0015 Zobrazit poslední příspěvek
    10 bře 2024 13:58
  • Skříň pro vertikální montáž desky Příloha(y)
    od tux » 02 srp 2023 20:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1364
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:19
  • změna desky a ram pro větší výkon
    od Johny1988 » 13 srp 2023 14:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    927
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 11:29
  • Výběr desky B550 pro ryzen 5700x
    od JMaSha » 07 srp 2023 13:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    689
    od mkol Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 13:36
  • Nové PC
    od lucaso84 » 16 pro 2023 08:29 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    672
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    16 pro 2023 17:54

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů