Problém s PC po instalaci druhého HDD (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Problém s PC po instalaci druhého HDD (vyřešeno)

Příspěvekod zlobyl » 21 dub 2006 22:21

Čau všichni, potřeboval bych popradit, poněvadž jsem už v koncích.

Všechny problémy začaly, když jsem se jednoho krásného dne rozhodl, že mi už nestačí HDD 40GB ,a tak jsem si nechal v servisu (ve kterém jsem si komp koupil) nainstalovat ještě HDD 80GB.Hned po tomto zákroku začaly problémy.Výkon kompu se citelně snížil a začal se sekat (najednou zůstala kontrolka HDD nepřetržitě svítit a komp úplně zatuhl).Jelikož byla na práci i na HDD ještě záruka, rozhodl jsem se jim ho tam vrátit.Oba disky jsem zformátoval a komp jel znovu na Kladno.
Když se vrátil, nemohl jsem uvěřit vlastním očím.Nejenom, že si drze naúčtovaly 658 Kč, ale stav byl horší než před tím.Výkon tentokrát ještě citelněji poklesl, a začalo ještě více problémů:procesor byl zpátky na 900MHz (měl jsem ho přetaktovanej na 1,2GHz); problém sekání se změnil tak, že při seknutí byla kontrolka HDD zcela zhasnutá; při práci s PC se najednou načítání z disku zastavilo, kontrolka začala pravidelně a po nějaké době (někdy taky nikdy) blikla kontrolka na mé DVD-ROMce (je umístěná na stejném IDE kabelu jako HDD 40GB) a načítání začalo znova (takto se disk sekal cca 40x za hodinu);počítač mohl načítat z HDD, ale vytížení CPU kleslo na 0% a komp se po krátké době seknul; CMOS paměť byla upgradována z verze 5,92 na verzi 6,00 (CMOS má sowtvare od Awardu, ale její výrobce je Phoenix-naprosto nepochopitelná kombinace); počítač náhle přestal reagovat na klávesnici a myš.

Taky mě dožralo, že mi tam hodili XPčko, který nesnáším.Nevím, jestli je to důležité, ale teplota CPU klesla po 2.servisním zásahu až o 20°C.


Pro lepší pochopení si můžete stáhnou úplně vyčerpávající zprávu o mém PC, je tady: http://rapidshare.de/files/18163481/Zpr_va.txt.html (bude tam bohužel jen asi do 1/3 května-nemám zaplacenej profi přístup.)

Moc moc prosím poraďte mi někdo, ať si můžu přetaktovat CPU a nainstalovat svoji oblíbenou 98SE a pařit-s kompem v tomhle stavu se to nedá. :mad:

PS: Uvažoval jsem i zkusit resetovat CMOS patěť můstkovou propojkou, ale bojím se toho-chtěl bych slyšet váš názor.


Díky za všechny ohlasy.

/upraven odkaz a nadpis
/mikel
Naposledy upravil(a) zlobyl dne 15 kvě 2006 11:53, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 24 dub 2006 19:43

Koukal jsem na tu zprávu a říkám si jak ti tam mohli dát XPčka s SP2. To snad museli vědět, že na 900MHz procesoru se 128čkovou pamětí PC133 SDRAM to pojede z posledních sil. Viděl bych to v první řadě na navýšení paměti. Na 98čky by samozřejmě stačila, ale při náročnějších programech se musí sekat.

Jinak ti Everest píše, že máš biosy starší než dva roky (i ta verze 6.00). Disky podle Smartu a teploty vypadají v pořádku.

Jinak, pokud chceš zpět na 98čky, měl bys ten disk hodit do jiného kompu jako slave a zformátovat na FAT32.

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Vyřešeno

Příspěvekod zlobyl » 15 kvě 2006 11:55

PC jsem dal nakonec do konkurenčního servisu a ukázalo se, že tam ty blbouni dali špatný typ IDE kabelu. :mad:
Snad už to bude v pohodě. :evil: :idea:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 15 kvě 2006 12:04

Tak tos mě pěkně dojal. S něčím takovým by po návratu ze servisu těžko někdo počítal. :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s instalací Windows 10
    od Petison » 09 dub 2023 08:50 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1558
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2023 07:37
  • Problém s fungováním internetu, po instalaci terminátoru a nákupu nového routeru
    od Arden » 30 zář 2023 02:37 » v Sítě - hardware
    1
    2752
    od Sigyam Zobrazit poslední příspěvek
    01 říj 2023 09:02
  • Nastavení druhého routeru Příloha(y)
    od šulda » 28 led 2024 11:10 » v Administrace sítě
    2
    755
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 16:12
  • (Ne)vypínání druhého monitoru
    od cechasso » 12 dub 2023 00:40 » v Problémy s hardwarem
    0
    783
    od cechasso Zobrazit poslední příspěvek
    12 dub 2023 00:40
  • Pomoc s instalací Windows Příloha(y)
    od volvo1971 » 02 zář 2023 10:00 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1497
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 18:33

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů