TVWinFast2000XP

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Kremda
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

TVWinFast2000XP

Příspěvekod Kremda » 01 dub 2006 11:19

Zdravím, po nainsatlování TV karty WinFastTV 2000XP se mi podařilo rozchodit obraz, ale zvuk je pořád tabu!! Co s tím? Nevín, jestli je to špatným nastavením přímo v software nebo jestli to třeba může být i něčím jiným (třeba kodekem, který používám atd.); díky za radu

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 01 dub 2006 12:36

V první řadě se podívej, jestli je propojovací kablík AudioOUT z TV karty zapojený v LINE IN zvukové karty. Pak si v nastavení zvuku zkontroluj, jestli nemáš "zamutovaný" nebo stažený potenciometr hlasitosti pro linkový vstup (LINE). Následně si pohledej v nastavení TV karty, jestli máš nastavenou správnou TV normu (u nás PAL-G) a pokud si dobře vzpomínám, tak by se tam někde mělo nastavovat jaký vstup se má použít, ale to se asi týká jen zachytávání. Bohužel jsem v práci a Tyto karty mám doma.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 02 dub 2006 13:02

Máš nastavé správné zařízení v Audio device (pokud používáš originální software)?

Uživatelský avatar
Tony.Dac
Level 2
Level 2
Příspěvky: 220
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tony.Dac » 02 dub 2006 20:33

máš propojenou TV kartu se zvukovkou???

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 03 dub 2006 10:14

Tahle karta se mi něco natrápila V nastavení se nastavují výstupy pro regulaci hlasitosti a pro recording. Pokud máš na liště v pravo repráček pro hlasitost rozklikni kej tak aby se ti otevřel celý panel regulace hlasitosti. Otevři si Winfast nastavení myslím že je to druhá záložka v tom okně se také nastavuje způsob komprimace záznamu. Pokud máž orig SW jsou tam dva sloupce řádků s rolnami pro nastavení nastavení zvuku je v pravém sloupci. Pro výstup poslechu dej výstup z CD pro recording tě bohužel zklamu nejsem si jist jestli tam má být výstup z vnějšího zdroje. potvrď a zapni TV do okna tak abys vyděl na okno regulace hlasitosti Když nyní zatáhneš za hlasitost v ovládání Winfast měl bys mít odezvu v reprácích a také na panelu regulace PC kde by se měl pohybovat jezdec CD. Pokud to nezabere dej dalčí nabídku z rolny, potvrď a zkus znovu zatahnout za hlasitost u Winfastu dokud nenarazíš na odezvu v panelu hlasitosti.
Problém je v tom že na recording se nastavuje hlasitost přímo v popsaném okně Winfastu a nesmí být ovlivněna pohybem běžce regulace hlasitosti v ovládacím panelu hlasitosti. Buď pak máš zvuk u nahraných tichý tedy podbuzený nebo to huhňá a je to přebuzené optimální hastavení bylo někde kolem 30-ti % Pokud ti budou moje rady k něčemu ještě sem juknu.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Kremda
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Kremda » 05 dub 2006 12:00

Díky chlapy za rady; jak si to čtu, tak problém bude asi v tom, že nemám propojenou zvukovku s TV kartou; kartu mám totiž půjčenou od kamaráda, který mi kabel zapoměl přibalit do krabice, takže jsem si to ani neuvědomil :-) jak dojedu z kolejí, tak to zkusím dát do pořádku a dám vědět; tak se zatím mějte všich fajn zdááááárrrr

Kremda
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Kremda » 06 dub 2006 21:03

Tak jsem to propojil s tím kablem a už chytam i ten zvuk, ale bohužel ne u všech kanálů; když nastavím normu PAL B nebo PAL B/D tak jde zvuk pouze u čt1, čt2, novy a primy a na ostatních kanálech ne; u normy PAL D je tomu přesně naopak - jenomže já bych chtěl, aby to fungovalo všude :? nevíte chlapi čím by to mohlo byt?? člověk aby se s tím pořád otravoval :evil:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 07 dub 2006 06:04

Pokud si dobře vzpomínám, tak u nás by měla být norma PAL-G.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 07 dub 2006 06:55

Ta norma by měla jít přehazovat individuálně u každé stanice. Nebo de to spíš odstup Obraz zvuk protože na kanelovce máš růžné stanice a mě to tam hraje všechno ale už přesně nevým kde se tohle nastavuje. Tak pouze nepřesný tip v okně ladění ti nabíhají do řádků jednotlivé naladěné stanice zkus u stanice která ti nehraje zvuk kliknout pravým myši mela by na tebe vyběhnout rolna tak jestli tohle nastavení není tam.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Kremda
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Kremda » 07 dub 2006 10:26

Normu PAL G nemám vůbec možnost zvolit - na výběr jsou pouze B, D a B/D. V okně ladění při aktivaci roletového menu pravý kliknutím možnost změny normy také není (pouze zde můžu dát "auto tunnini channel" což nic neřeší, dále editaci záznamu (tj. přejmenovat kanál) a nebo tento kanál zrušit. :idea:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 07 dub 2006 10:49

Zkus nakouknout tady, nebo ještě zde. A odkaz na ovladače.

Jinak máš možnost najít svůj problém a řešení někde tady na stránkách TVFreaku.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 07 dub 2006 11:04

Tu už to chce jen pochvalu mijájovi nemá cenu se do toho dál montovat.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů