Nepoznany SATA disk

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

bubas
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: říjen 05
Bydliště: Liberec - Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nepoznany SATA disk

Příspěvekod bubas » 31 bře 2006 21:13

Ahoj, mam desku MSI K8T Neo2-F (MS-6702E), k ni SATA disk Seagate Baracuda 120 Gb. Uz od zacaku slo hodne pomalu nastartovat pocitac, nekdy vubec ne.

Pak jsem koupil jeste klasicky disk, pres ktery jedu ted, ale chtel bych nejak rozchodit i tenhle. Pry by melo stacit updatovat BIOS, ale vubec nevim jak na to.

Nemate nekdo nejakou radu ???

Diky moc.

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 31 bře 2006 21:43

Píšeš nepoznaný, to znamená
1.) že komp ten disk vůbec nevidí, nebo
2.) jej vidí jen bios a wokna ne.
3.) nebo jej vidí oba, ale disk nechce pracovat
4.) disk byl v pořádku, ale nechce pracovat teď, nebo je zpomalený - trochu to všechno upřesni.
Na sata disky musíš mít nainstalované sata ovladače - jestli je nemáš, tak to může být ten první případ, jestli disk není naformátovaný - to je ten druhý případ, nebo je disk nějak poškozen - to je ten třetí případ, popřípadě ti tam řádí nějaká havěť - což může být ten čtvrtý případ. Pomalé startování bylo s tímto diskem? Na něm máš systém? Nebo je to jen datový disk D:\ - Jistě by se našlo ještě x dalších možností. Takže se trochu rozepiš.

bubas
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: říjen 05
Bydliště: Liberec - Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bubas » 31 bře 2006 22:12

Sorry, to byl spis spatny titulek, BIOS i Wokna ho vidi, ale po chvilce komp uplne zamrzne. Kupoval jsem komplet v Alzasoftu, tak by tam ovladace mely byt, zpocatku byl systemovy, pak jsem hodil system na ten druhy a tenhle byl jen jako datovy, ale problemy byly stale stejne> system nabehne a po chvilce zamrzne bez nejake hlasky. Kdyz ten disk odpojim, tak je vsechno naprosto v poradku vcetne startu a dalsi prace.

Pokud vim, tak tyhle problemy byly od zacatku, psal jsem si s Alzasoftem a pry mam updatovat BIOS, ze je to primitivni a popravde bych si to radsi taky udelal sam, nez se s tim tahat k nim.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 dub 2006 09:59

Je to tahle deska?
Bios máš možnost stáhnout tady. Pokud je to ale opravdu tvoje deska. Protože špatný Bios ti může desku zcela odrovnat. Jinak co se flashe biosu týká, prostuduj si odkazy v tomto topicu.

bubas
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: říjen 05
Bydliště: Liberec - Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bubas » 01 dub 2006 17:16

Tak je to ta deska, co jsi psal, verze 1, jen podle Everestu je to ta varianta -F. Vyrobce BIOSu je AMI. Dala by se pouzit Lifeupdate? V teh odkazech o tom byla zminka.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 dub 2006 17:22

Zatím jsem dělal updaty biosu na QDI a Asusu. Na MSIčku ještě ne, tak to raději ať potvrdí někdo, kdo to už dělal. Přece jen tady metoda pokus-omyl není možná.

bubas
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: říjen 05
Bydliště: Liberec - Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bubas » 01 dub 2006 23:13

Tak jsem zkusil Life update a flashnul BIOS a k tomu pridal i nove ovladace a uz to funguje, teda zatim :o)) Zkusim to poradne prohnat a uvidime.
Dikyza pomoc.

bubas
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: říjen 05
Bydliště: Liberec - Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bubas » 02 dub 2006 10:33

Tak s tim jasanim jsem to asi trochu prehnal. Ten disk byl rozdeleny na dva oddily, jeden, puvodne systemovy asi 40GB, a druhy zbytek. Ten puvodne systemovy oddil ted nejde otevrit, normalne se ukaze nazev v Total Commanderu, ale nejde otevrit a system tvrdi, ze neni naformatovany, jestli to chci udelat ted. Kdyz dam, ze jo, tak nabehne uvodni obrazovka formatovani, ale kdyz to spustim, tak po chvilce napoise, ze: "Systzem Windows nemohl dokoncit formatovani". Ten druhy oddil jede naprosto v pohode.
Co ted s tim? Diky za kazdou dobrou radu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 02 dub 2006 10:39

Jakým způsobem jsi zkoušel to formátování? Dělal jsi to přes Tento počítač > Spravovat > Úložiště > Správa disků? Tam potom můžeš odebrat oddíl, naformátovat oddíl apod. Nebo tam winy nevidí ten disk nebo oddíl?

bubas
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: říjen 05
Bydliště: Liberec - Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bubas » 02 dub 2006 10:49

Delal jsem to normalne rpes Tento pocitac, pak pravym tlacitkem mysi a naformatovat. Winy ten oddil videj, ale nic s nim nemuzu delat.
Cestu jak jsi psal jsem nenasel, kde tam je to spravovani???

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 02 dub 2006 11:44

Jaký máš systém? V xpčkách je to tak, jak jsem ti psal - Tento počítač (pravým) > Spravovat > Úložiště > Správa disků. Otevře se okno Logického správce disků :

Obrázek

Klikni zase pravým do prostoru toho oddílu a dej dle možností buď zrušit oddíl, nebo naformátovat oddíl.

Jestli tohle nebude fungovat, musel bys v Příkazovém řádku, nebo přes spouštěcí disketu zkusit Fdisk a odstranit ty oddíly, naformátovat disk jako celek a potom jej ve Správci rozdělit na oddíly.

bubas
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: říjen 05
Bydliště: Liberec - Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bubas » 02 dub 2006 12:42

Mam XP Home, zkusil jsem jak jsi psal, ale porad nic. Nechal jsem ten oddil odebrat, znovu vytvorit a naformatovat, dobehlo to az na 100%, ale pak napsal, ze se formatovani nezdarilo. Formatovat ten disk jako celek se mi ale moc nechce, protoze na tom druhem oddilu mam filmy a nemam je jak zalohovat. Bohuzel jsem momentalne bez vypal. softu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • NTB Sata Bluray mechanika do pc
    od ONDRA147 » 11 pro 2023 10:05 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1427
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    11 pro 2023 10:59
  • Má smysl do nového pc "migrační" SATA HDD?
    od sasshrek » 23 lis 2023 15:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    580
    od sasshrek Zobrazit poslední příspěvek
    23 lis 2023 16:07
  • rozšírenie PC o SSD disk
    od mk7605 » 20 srp 2023 11:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    396
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 11:52
  • Nový disk (HDD, SSD) do PC, cca 2 000 Kč
    od mandak1 » 20 čer 2023 08:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    814
    od mandak1 Zobrazit poslední příspěvek
    20 čer 2023 09:35
  • Nový M.2 disk
    od Rumek23 » 07 dub 2024 16:26 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1152
    od Rumek23 Zobrazit poslední příspěvek
    08 dub 2024 12:56

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů