zamrznuti pri spousteni her

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

zamrzání

Příspěvekod Hufino » 30 bře 2006 13:11

Ahoj.Ještě by to mohlo být třeba grafickou kartou (Nvidia nebo jakou to máš).Vyzkoušej nějaký nenáročný hry. :bigups:
:shock: Hufino

Reklama
Popup
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Popup » 30 bře 2006 18:27

takze... po veskerem mem usili ve veci hledani tech dvou souboru sem dospel k nazoru ze uz sem je opravdu smazal...nicmene problem tykajici se spousteni hry(her) pretrvava... proto bych ho rad este trochu specifikoval... to zamrzani nastvava nejen pri spousteni ale i pribehu her ci nacitani profilu(pouze kdyz sem v jednom prihlasen a do druheho se chci take prihlasit)... ale zpravidla to mrzne kdyz se prepina graficky rozliseni... ted newim jesli vite o cem mluvim proste kdyz se spousti hra tak cerny okno a pak hup a jedou reklamy atakdaale... a presne v ty fazy kde je to cerny okno tak to zamrzene... zadna aktivita pc nic neblika - TUHY...
2 mijaja: este jednou bych ti chtel podekovat za ty rady(i ten tvuj podpis je moc uzitecnej :D ) ted sem znalejsi

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 30 bře 2006 18:37

No jak už jsem ti psal, na problémy přes HW se už musí kouknout někdo jiný, ale měl bys sem dát nějakou konfiguraci tvého kompu - desku, grafiku, paměti,atd - názvy, velikosti..... a potom čekat. :idea:

Popup
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Popup » 30 bře 2006 18:57

tak sem este jednou prochazel diskuze a prisel sem na to ze mam stejny problem jako clovek v diskuzo GeForce 5600FX....mam tu samou grafarnu ale myslim ze v mem pripade jde spis bud o zdroj nebo pretizeni siite....este tu konfiguraci AMD athlon 2600+ , vyse zminovanou grafiku , VIA KT600, 512ram ´, mam tam taky dve cd/dvd mechaniky a tv tuner coz taky neco bere.... takze jak mam postupovat???

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 30 bře 2006 19:47

V tom topicu, který jsi zmiňoval, je link na stránku s přibližným výpočtem tvé možné spotřeby kompu. Dosaď tam do tabulky svoje komponenty a porovnej se svým zdrojem.

Popup
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Popup » 31 bře 2006 17:25

no tak mi to vypocetlo asi 350W... :idea:
to je asi hodne :D ...takze co ted koupit novej zdroj???

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 31 bře 2006 17:40

Ty hodnoty jsou horní meze spotřeby těch prvků, takže skutečná spotřeba v běžném provozu může být dejme tomu kolem 320W + -. Zdroj cca 300Wattů by to ještě utáhl. Otázkou je nakolik se spotřeba zvýší při hraní náročnějších her (zvýšená teplota = vyšší odpor = vyšší spotřeba). Tady už může být citelný nedostatek výkonu zdroje a jelikož priority provozu kompu jsou při instalaci jasně dány - a hry jsou až na vedlejší koleji - potom je jasné, co ti nejdříve spadne. No a v nejhorším případě potom padá i systém. Takže se v tvém případě (s vidinou dalšího upgrade kompu) bavme dejme tomu o minimálně 400 - 450 wattovém novém zdroji.

Popup
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Popup » 11 dub 2006 19:45

tak po par dnech ruznyho prozkusovani jestli je ten zdroj opravdu potreba sem prisel na zajimavou vec... mam nainstalovany nejnovejsi ovladace od nvidie (88.98 forceware) a jen tak ciste nahodou me napadlo tam nainstalovat starsi 66.93... no a co se nestalo uz to nezamrza... no ale nastal jinej problem z jiz vyse zminovanou fifou 2005... kdyz to spustim do hry behaji mi tam pruhy... vim ze to ma co delat s Vsyncem(neco uz sem o tom slysel :lol: ) ale nevim jak se toho zbavit????

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 12 dub 2006 18:09

VSync ti ovládá vertikální synchronizaci obrazu ( najdeš ho na ovladači grafické karty) bys měl mít zapnutý, ale někde zase doporučují vypnout - měl bys to vyzkoušet tak i tak.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 13 dub 2006 06:44

Přichází na scénu tvrdá (?natvrdlá?) palba... :lol: :lol: :lol:
Koukal jsem do manuálu tvé základní desky a zjistil jsem, že je na ní integrovaná zvuková karta, jelikož se nezmiňuješ o sólo zvukové kartě, předpokládám, že jedeš na tu integrovanou. To je mé velmi oblíbené téma. Zakaž zvukovku v BIOSu a zkus dát do slotu PCI jakoukoliv, nejlépe však SoundBlaster. Pevně věřím, že se tvé potíže odstraní. Nevím proč tomu tak je, ale zatím mi to 100% vychází. Když jsem měl PII/400, tak jsem jel taky na integrovaný zvuk a měl jsem také problémy s grafikou, po vypnutí integrované zvukovky bylo po problému. Od té doby, kdykoliv má někdo jakýkoliv problém a má aktivní integrovanou zvukovku, radím její vypnutí a světe, div se, funguje to... :idea: :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zamrznutí počítače
    od Balkany123 » 17 črc 2023 13:48 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    2179
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 19:35
  • Zamrznutí obrazu a BSOD Příloha(y)
    od zele44 » 02 úno 2024 15:10 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    5
    1112
    od zele44 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 10:14

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů