Dvě vypalovačky na počítači a DMA (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Dvě vypalovačky na počítači a DMA (vyřešeno)

Příspěvekod liborek » 27 bře 2006 21:11

Mám na počítači dvě vypalovačky CD_RW a DVD_RW pokud chci např. v Neru pálit po kliknutí na činnost se mě nejprve objeví na obrazovce Nero DMA Manager a tato hláška:This application has detected your drive is not in DMA/durected memory acces/ mode.To improve your system performance we suggest you enable DMA for all drives.Do you wish to Run NER DMa Manager for enable DMA mode right now?.A buď OK nebo storno.Pokuď dám OK tak se mi tam objeví mechaniky a u každé možnost zatrhnout okénko.U DVD mám master a u CD slave.Myslel jsem,že když nějakou zatrhnu tak bude mít něco jako přednost,ale tak to nefunguje.Momentálně nemám zatrhnutou žádnou a vždy když se mi ukáže ten Nero Manager tak dám storno a normálně vypaluju,ale jede korektně jen to DVD.CD vypalovačka mi třeba při multissesion neukazuje oibsah CD a tak pod.Nebudu to dál popisovat jen bych rád věděl jak to obsluhovat a co to znamená.Dík.

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 28 bře 2006 06:18

Vlez do Správce zařízení, klikni na řadiče IDE a Atapi - vyber ten, na ktereém máš mechaniky. Rozklikni ho a vyber mechaniku a dej Vlastnosti, tam se podívej, jaký máš povolený režim přenosu dat a měl bys tam mít zaškrtnuté DMA, je-li k dispozici.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 28 bře 2006 06:40

Když některou z nich zaškrtneš tak jí nedáš přednost, ale umožníš jí pracovat v DMA modu, tedy s přímým přístupem k paměti.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

John_S
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: leden 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod John_S » 28 bře 2006 13:29

tak jak radí ostatní, jen by bylo příhodné, kdyby CD-ROM a DVD byly každá na samostatné kšandě (IDE kabelu) sice to nepomůže nijak extra, ale třeba při On-The-Fly kopírování(vypalování) popřípadě kopírování z obou mechanik na ráz se rychlost obou mechanik podstatně zvýší...

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 28 bře 2006 17:48

Na DMA mám nastavený obě mechaniky.Jde o to,že když zatrhnu v tom okně políčko u jednoho tak nejde u druhého zatrhnout.Vždy jen u jednoho a jen to jede potom bez problémů.Když mám zatrhlé DVD tak když tam vložím DVD nebo Cd s více stopami tak se krásně objeví a můžu třeba připálit další a tak pod.Když vložím to samé CD do ruhé mechaniky tak se vůbec neobjeví co tam je/ikdyž pokud kliknu na Informace o disku tak je zobrazí/velikost,zaplnění...nic.Navíc ,kdyby to bylo jen tak jednoduché,že zatrhnu jednu nebo druhou,tak to nějak přetrpím,ale dodnes prakticky nevím kdy skočí ta správná funkčnost na druhou.Někdy hned jindy musím dělat šachy,že nechám obě neoznačené a pak různě....No prostě je to záhadný.Nemůže to být opravdu tím,že jsou tam ty dvě vypalovačky?Jo a mám je každou zvlášť na jiném šráku/že by se nějak hádaly mezi sebou?/

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 28 bře 2006 18:42

Mám tři vypalovačky + jeden disk na IDE 1 a 2. ale nikdy se mezi sebou nehádaly. Podmínkou ale je , že každá z nich (včetně disku ) musí mít nastavení na kabelu tak, jak jí přísluší = 1kabel - 1x Master na konci + 1x Slave uprostřed. Takže bys měl mít na IDE 1 jako Master systémový disk a jako Slave jednu mechaniku a ma IDE 2 mít jako Master druhou mechaniku (popřípadě ještě třetí mechaniku jako Slave - tak to mám já). Vyvaruj se všelijakých pokusů s Cable Selectem, na to nejsou některé desky vůbec přístupné. Jaké máš kabely - 80 žilové(ATA100), nebo 40 žilové(ATA66)?

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 28 bře 2006 19:17

Tak mám 80žilové.Jo a hlavně úplně jsem to popletl.Už se mi to vykouřilo a zapomněl jsem,že mám obě vypalovačky na jednom šráku to DVD jak master aCD jako slave.Při normálním přehrávání se nic neděje ať hážu CD kam chci.Dělá to problém jen při tom vypalování a to jen při multissesion mě to vadí.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 28 bře 2006 19:21

Tak je zkus rozhodit na obě kšandy. K disku dej Slave a samostatnou nechej Master.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 28 bře 2006 20:03

Zatím dík .Zkusím to tak zítra udělat.Když tak napíšu co to dělá.

John_S
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: leden 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod John_S » 29 bře 2006 14:10

liborek píše:Zatím dík .Zkusím to tak zítra udělat.Když tak napíšu co to dělá.
Ale tím by to být nemělo. To že jsou na jedné kšandě by mělo způsobit jedinou věc a to, že když začneš kopírovat z obou naráz, razantně se sníží rychlost...


To s tím dopalováním dalších věcí je divný samo o sobě a s DMA by to taky nemělo mít nic společného, protože DMA ze své podstaty jen umožňuje rychlejší přístup dat k paměti, repsektive nevyužívá (tím pádem ani nezatěžuje) CPU.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 29 bře 2006 17:37

Tak už jsem na to asi přišel.Jenom mě nsepsujte ,když se to bude někomu zdát triviální.Musím spustit Nero,pak normálně jet dál,např.vytvořit datovéCd atd,pokračovat až tam kde přehazuji jaký použít rekordér..Pak ale nepomůže se vrátit.Nero zavřu/tedy stačí jít jen po základní nabídku,znova odklikám jak předtím a mám mechaniku přehozenou.Já myslel ,že stačí zvolit mechaniku a bude to,ale musím z toho vyjet a pak se vrátit zpátky.I tak dík.Mimochodem to DMA na té původní hlášce stejně nezapnu u obou naráz.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 29 bře 2006 17:41

Ještě se podívej po téhle stránce, jsou tam popsané i některé problémy kdy nejde spustit DMA.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak připojit TV k počítači? Příloha(y)
    od tux » 20 pro 2023 14:15 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1141
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    24 pro 2023 16:01
  • Bezpečnost s kvantovými počítači.
    od atari » 07 črc 2023 22:06 » v Vše ostatní (bezp)
    2
    4605
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 17:23

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů