Po doplnění HW padá do restartu (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

kraken.
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: březen 06
Bydliště: MÁM
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod kraken. » 29 bře 2006 00:11

Měl jsem podobný problém s neustálým restartováním windowsu XP po přídání nového HW ,skusil jsem dát silnější zdroj a bylo po problému. Takže být tebou skusil bych to . :D
kraken_krakos

Reklama
Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 bře 2006 06:37

Mno je pravda že po dokončení přepisu woken a dočištění už sem se nezabýval odpojováním periferií naopak pokoušel sem se střihat video ale tady opět dělám nějakou chybu tak mne to stálo 2hod času bez výsledku.
Ale chtěl bych se spíš zeptat je nějaká diagnostika zdroje která by ve zvolených intervalech ukládala hodnoty napětí?
Jinak se těším na vaše připomínky na log z AIDY.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 29 bře 2006 07:07

Kdo neskáče, není Čech. Skáčeš z jednoho na druhé jak zajíc. Nejdřív by jsi měl zestabilizovat systém a pak se použtět do zátěžových testů. Výpis z AIDY je hezký, ale pro mě nepoužitelný, já jedu metodou pokus/omyl. :smile:
Jak jsem již jednou psal, je škoda, že nemůžeš do skříně šáhnout, ale i tak je řada věcí, které jsou pro nainstalování zbytečné a dají se odpojit, následné testování stability se také obejde bez nich. Teprve až když uvidíš, že se stabilita usadila, připoj jednu periferii. Pokud zase den pojede OK, přidej další. 100% testuj BEZ připojení k síti (netu), abys měl 110% jistotu, že to je záležitost tvého HW+SW. Již několikrát jsi psal o problémech, které způsobuje myš. Vyhoď jí a připoj jinou, klidně staříka do COM portu.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 bře 2006 08:59

To bude asi tím že už mě ten PC unavuje dobrá odpojíme myš a dáme starou odpojíme scaner a opět sem nezakázal modem pro tel. Linku.znonu provedeme ritinní čištění SW a defragmentaci a necháme běžet. Odpojit internet je jak když si urveš nohu 50% věcí co se na tom PC dělá je na internetu a já bych ho potřeboval zatížit proto sem taky zkoušel ten střih videa.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 29 bře 2006 09:09

Já osbně ti neumím jinak poradit a myslím si, že těžko přijde frajer, který si přečte log, zamyslí se a pak vyřkne jednoznačnou příčinu a ono se to jako mávnutím kouzelného proutku opraví... :-(
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 29 bře 2006 09:58

Neber to za příliš platnou minci, protože HW není moje silná stránka, ale v tom logu je něco, co mne zaujalo:

SMART kontrola disků - vše OK !
Upozornění na dva roky starý bios a hlavně tohle:

Memory Controller Properties:
Error Detection Method 32-bit ECC
Error Correction Single-bit

že by nějaká chyba pamětí, nebo paměťových slotů?

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 bře 2006 10:40

Jo na tu chybu sem koukal taky ale vim o tom prd potřeboval bych v tomhle směru postrčit. a bios to se bojim do jaké míry je možno jít bez ztráty záruky na PC.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 29 bře 2006 11:09

Flashováním biosu ztrácíš záruku, otevřením kompu a porušením plomby ztrácíš záruku, takže na otázku kam až můžeš jít je v tomto jasno - do záručního servisu. Se softem nenaděláme už nic a do kompu jít nemůžeš - jiné řešení už není (snad jen Deus Ex Machine, ale na to nevěřím).

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 29 bře 2006 11:16

Není tato hláška spíš jen oznamámení jak se paměť chová při chybě?
Až dnes jsem si stáhnul a přečetl manuál k základní desce a všimnul jsem si mé "oblíbené" libůstky. Je zde integrovaná zvuková karta. Doporučuji její zákaz v BIOSu. Tento krok je bez ztráty záruky a věřím, že odstraní potíže. Zatím v šesti případech, kdy jsem řešil problém a byla na desce integrovaná zvukovka, odstranilo problémy její zakázání, šestkrát (!!!) :idea:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 bře 2006 11:31

Karlos z toho co si teď napsal sem lama, Anda, v pr... Na zadním panelu sou jen jedny zdířky pro zvuk když je zvuková karta a ještě integrovaná zvuková karta bývají tam dvoje zdířky. Prosím jak to vlastně mám ještě jednou projdi log a doufám že pokud je to tam dvakrát ukáže se mi to taky ve správci zařízení abych to moh zakázat.
a pokud je tam jen ta integrovaná zvukovka naznačuješ mi že si mám koupit samostatnou zvukovku? abych z toho PC vůbec něco slyšel.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 bře 2006 11:45

PLS realtek 97 audio je jen soft a nebo zvukovka?
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 29 bře 2006 13:01

Nejspíš máš na zadním panelu jen tyto konektory, týkající se audia:
Obrázek
Obrázek
To jsou ty od integrované zvukovky. Tu doporučuji v BIOSU zakázat. Pokud tam máš ještě nějaké jiné audio konektory, máš tam ještě jednu kartu v PCI slotu.
V BIOSu si zkontroluj,
Obrázek
jestli je místo volby [enabled] (povoleno), navolena volba [disable] (zakázáno).
Samozřejmě je pak nutné doplnit sestavu o zvukovou kartu ve slotu PCI, aby něco hrálo.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výměna / Doplnění SSD do starší sestavy
    od Baski » 12 črc 2023 15:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    605
    od Baski Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 17:38
  • PC po zapnutí padá do UEFI
    od embamex » 21 pro 2023 10:23 » v Problémy s hardwarem
    13
    1645
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 13:43

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů