Po doplnění HW padá do restartu (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 27 bře 2006 20:15

Moje "íngliš" je na úrovni pračlověka, ale tento řádek se mi nelíbí:
CRITICAL : 2006-03-27 15:18:04, USB, Could not detect USB loopback plug - několikrát se opakuje. Mám dojem, že jsem měl problémy se zamrzáním kompu, když jsem měl zapnutý hub na USBčka (vývody na desce USB3 a USB4) a v nich myš a externí disk. Pořád jsem dumal, proč to zamrzá, až jsem přišel na to, že jej (ten HUB) musím napájet. Na staré desce (QDI) jsem jej nemusel zapínat do zásuvky a utáhl skener, disk, gamepad a flashdisk. Teď na novém Asusu to zamrzalo. Po zapnutí disku přímo na vývod USB3 to rovněž odmítlo jet. Prostě ať tam (USB 3 a 4) dám cokoliv - musí to mít externí napájení, nebo přes napájený HUB. Nemáš tam náhodou něco zastrčeného? Vývody USB (1 a 2) jedou bez problémů - asi jsou napájené jinak, vývody 3 a 4 jsou asi nějak choulostivější.

No a dávej sem co nejvíc těch informací, uvidíme co ráno třeba Karlos, nebo jiný HWák.

Reklama
Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod hroch123 » 28 bře 2006 00:44

Zeptám se k problému s tím hardwarem, přidal jsi k jedné 512 druhou nebo máš celý 1gb modul? Pokuď máš celý 1 gb modul tak Ti neporadím, ale pokuď máš 2x512, tak změň v setupu, i když se Ti to nebude líbit, frekvenci pamětí na 333 nebo pokuď by problém přetrval na 266mhz. Většina desek bohužel nezvládá dobře pracovat s 2 moduly na 400 apod. S 1 modulem je to v pohodě. To je jen problém s kterým jsem se setkal třeba u své desky, snad Ti to pomůže, kdyby ano, tak napiš.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 28 bře 2006 07:18

Tak chlapci ram by měla být v jednom slotu a v celku alespoň tak to bylo než sme dávali první reklamaci.
V usb portech jsou zastrkány kabely od foťáku(bez foťáku),tiskárny ta projela testem, myši (ta spoň trochu funguje) a scaneru a ten a si tomu testu moc nesedl. Nicméně je to věc kterou nepoužíváš denně a napájená z PC přez USB možná kdyby se ten scaner vytáhnul zbylo by víc krmení na to ostatní.
No stará chtěl sem říct mladá mne zabije ale asi to tam dneska ještě půjdu škádlit.
Včera pánové sem při přeinstalaci woken zase perlil člověk hold zapomíná a taky já než něco přečtu. Nejdřív sem si nemoh vzpomenout čím se leze do Boot menu. Když už sem ho restartoval asi po pátý vzpoměl sem si na starý dobrý pause tlačítko. Vod tý doby mám plochý čelo a celej večer mne bolela hlava div mi v ní zas nezhaslo.
Když už sem konečně nabootoval z CD tak sem zas nečet spodní info řádek a než sem se nadál běžela instalace samozřejmě sem si nainstaloval ještě jedny wokna a při startu sem si moh vybírat to mě stálo cca hoďku času pak sem konečně zjistil že když chci formát c musim hned jak naběhnu z CD woken stisknout F6 formát a instalace cca hoďku a půl.
Pak když sem tam vrčel další sowt a vybíhalo na mne vokno od Microsoft antispiware nerozuměl sem tomu a všechno sem povolil. Když sem nainstaloval Ad-ware strašně sem se divil kde se to tam vzalo a došlo mi to až neska cestou do práce. Pak sem se snažil odebbrat některé části woken myslim mesenger nebo jak se tomu nadává takový ty dva pajduláky a měl sem hokej co je nainstalovat a co je odinstalovat samozřejmě že sem si zrušil outlok a hry prostě to co sem tam chtěl. Pak mi to začlo spadávat když sem se pokusi navrčet tam DIRECT X9 tak šel zas ven a už to bylo na CCleaner. Prostě skončil sem v půl jedný a mám takovej dojem že sem si vodinstaloval i WinMediaPlayer. Dneska bych to měl dojít vyčistit a do odvirovat, nechat si zkontrolovat log a protože jak ste už zjistily sem perla neska mne mladá už 100% zavraždí.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 28 bře 2006 07:42

Do Plzně na pohřeb je ze Zlína přece jen daleko, tak jen Odpočívej v pokoji. :D A někdy napiš z druhé strany.

Ale sakra jestli to padá hned po reinstalu, tak s tím po soft stránce těžko něco spácháme. Ten disk, který jsi jim dával je nový? Nebyl už použitý a nejsou na něm vadné clustery? Jak to funguje, když odděláš všechny periferie? Nechat jen systémový disk s disketovkou, grafikou a pamětí a všechno ostatní odpojit? A potom postupně přidávat.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 28 bře 2006 07:45

No výborně stevarde, přicházíte jako na zavolanou. :lol:
Nejen to USBéčko má nějaký problém. Hází to i chybu na sériovém a paralelním portu. Ještě se, ale podívám o co tomu programu jde.

Potřeboval bych vědět, co je ve skříni za základní desku. Bohužel je škoda, že do bedny nemůžeš vlézt. Jediné co můžeš zkusit je očesat ze skříně co se dá. Nech připojenou jenom myš, klávesnici a monitor. Pokud je něco integrované na základní desce, zakaž to.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 28 bře 2006 08:05

Jo a Karlos mi připoměl že sem zapomě zakázat kartu modemu ani sem neinstaloval ovladače Telecom a pevnou linku už totiž pohřbily předemnou.
Vyveď te mne posím z omylu ale kontrola clusterů se dělá při defragmentaci nebo jakej soft na to?
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 28 bře 2006 08:16

Karlos pustíme na to aidu jen je to zas anglicky a musím si to osahat.
Ještě sem juknu ale mám šílenej nápad vypadá to na půl dne dovolené abych už konečně ten PC měl z krku to abych začel pořádně makat nebo mne šéf akorát někam kopne.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 28 bře 2006 08:22

Nevím, jak přesně funguje (to ostatně asi nikdo) ScanDisk, ale ten by snad při úplné kontrole měl umět poznat chybné clustery. Určitě by je měla umět procedura LowLevelFormat. Kdy se údajně nejdřív napíše jednička, přečte se a pak se zapíše nula a znovu se přečte. Tím se nejen disk absolutně vymaže, ale zároveň se každý bit otestuje zda umí číst a psát 1/0. Defragmentace disku by to možná rozpoznala, jen pokud by zrovna některý fragment souboru ležel na poškozeném clusteru (otázkou je, zda by jí nebylo jedno, že je soubor poškozený). Každopádně jak Western, tak i Seagate mají, ke stažení utility na kontrolu svých disků.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 28 bře 2006 08:28

Aida je diagnostický nástroj pro kontrolu Hw její log ti snad vypíše i typ základní desky s kontrolou disků to má asi pramálo společného myslím že sem to stahoval na slunečnici.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 28 bře 2006 08:35

Mám Aidu doma a mám dojem, že si tam můžeš nastavit i češtinu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 28 bře 2006 08:45

Honzo, můj předchozí příspěvek se týkal kontroly clusterů na disku. Ne Aidy :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 28 bře 2006 09:17

A pak že nejsem lama!?
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výměna / Doplnění SSD do starší sestavy
    od Baski » 12 črc 2023 15:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    603
    od Baski Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 17:38
  • PC po zapnutí padá do UEFI
    od embamex » 21 pro 2023 10:23 » v Problémy s hardwarem
    13
    1634
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 13:43

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů