ATI Radeon 9600 a TV JVC C-21ZE propojení (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

vlada73
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

ATI Radeon 9600 a TV JVC C-21ZE propojení (vyřešeno)

Příspěvekod vlada73 » 26 bře 2006 20:56

Vím že už to zde bylo řešení asi mnohokrát, ale zeptám se konkrétně znovu. Mám v PC grafickou kartu Radeon 9600XT AGP 128MB kterou chci propojit s TV JVC C-21ZE, bohužel staršího data výroby. Na kartě je TV OUT ve formátu S-Video, na TV mám jenom 4x Cinch (VIDEO in, VIDEO out, AUDIO in a AUDIO out). Jak jsem pochopil z příspěvků zde na fóru, měl bych si koupit kabel který má na jedné straně S-Video (pro připojení grafické karty) a na druhé straně Cinch s kompozitním konektorem, který se připojí v TV do VIDEO in...?? Jak ale připojím zvuk? Mohl bych ze zvukové karty, ale musel bych mít kabel na jedné straně s Jackem (pro připojení do zvukové karty) a na druhé straně Cinch pro připojení v TV do AUDIO in...? Za prvé nevím jestli se takový kabel dá koupit a za druhé mám ve výstupu zvukové karty zapojené externí reproduktory. Na dálkovém (přes kabel) ovládání zvuku u reproduktorů mám výstup do sluchátek, tak nevím jestli by to šlo tam. Nejednodušší by mi přišlo mít kabel, který by měl na jedné straně S-Video a na druhé straně 2x Cinch pro připojení v TV do VIDEO in a AUDIO in, ale to asi nejde...??? Díky všem za radu...

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 26 bře 2006 21:08

Vo tomhle ti nejspíše podá informace náš expert přes video Mmmartin, ale ta šňůra Cinch<=>Jack existuje.
Jinak, když si projdeš nabídku Czech Computeru, najdeš tady všechno co potřebuješ.

vlada73
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod vlada73 » 27 bře 2006 00:42

mijaja píše:Vo tomhle ti nejspíše podá informace náš expert přes video Mmmartin, ale ta šňůra Cinch<=>Jack existuje.
Jinak, když si projdeš nabídku Czech Computeru, najdeš tady všechno co potřebuješ.


OK, počkám jestli se kolega Mmmartin ozve - díky

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 27 bře 2006 07:01

mijaja píše: ta šňůra Cinch<=>Jack existuje.

Tenhle kabel ti poslouží jenom v případě, že zvuk který budeš nahrávat na VHS nebude stareo. Podle toho co píšeš, tak má tvoje video jenom jeden cinch na zvuk (ale normálně bývá jeden na levý a jeden na pravý zvukový kanál), takže se zvukem budeš mít problém tak jako tak.

vlada73
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod vlada73 » 27 bře 2006 09:40

ini808 píše:
mijaja píše: ta šňůra Cinch<=>Jack existuje.

Tenhle kabel ti poslouží jenom v případě, že zvuk který budeš nahrávat na VHS nebude stareo. Podle toho co píšeš, tak má tvoje video jenom jeden cinch na zvuk (ale normálně bývá jeden na levý a jeden na pravý zvukový kanál), takže se zvukem budeš mít problém tak jako tak.


NE NE - mě se jedná v tuto chvíli pouze o propojení DVD v PC s televizí abych mohl sledovat filmy. O video zde vůbec nejde. V TV je jenom 4x cinch VIDEO a AUDIO IN a OUT.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 27 bře 2006 09:59

Pokud chceš jen sledovat DVD z PC v TV (to je zkratek :lol: ) Potřebuješ kabel S-VHS s redukcí na kompozitní video. Minulý týden jsem tu radil jak jí vyrobit. Audio musíš opravdu táhnout ze zvukovky tam, kde máš právě externí bedýnky. Problémem bude, že TV je MONO a DVD jsou minimálně STEREO. Proto bych ti doporučil dodat k TV stereo (minimálně stereo) zesilovač a na něm si přepínat konkrétní zdroje signálu (video, PC,...)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

vlada73
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod vlada73 » 29 bře 2006 23:00

karlos píše:Pokud chceš jen sledovat DVD z PC v TV (to je zkratek :lol: ) Potřebuješ kabel S-VHS s redukcí na kompozitní video. Minulý týden jsem tu radil jak jí vyrobit. Audio musíš opravdu táhnout ze zvukovky tam, kde máš právě externí bedýnky. Problémem bude, že TV je MONO a DVD jsou minimálně STEREO. Proto bych ti doporučil dodat k TV stereo (minimálně stereo) zesilovač a na něm si přepínat konkrétní zdroje signálu (video, PC,...)


OK, tak to jsi mě moc nepotěšil :-( No co se dá dělat... A co kdybych nechal hrát repro co mám připojené k PC - mám kvalitní i se subwoofrem a do TV bych pouštěl jenom obraz..? Má to šanci na úspěch?

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 30 bře 2006 07:44

Pokud máš počítač vedle televize, tak to není žádný problém. Ale v bazarech se dají občas koupit dobrý zesilovače a bedýnky doslova za pár stovek. Já jsem takhle přišel k zesilovači 4x100W od Technicsu za 150,-Kaček(!). 8)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Propojení tabletu se 2 zařízeními
    od zicomp » 24 kvě 2023 15:40 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1483
    od zicomp Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 15:40
  • propojení routeru a switche Příloha(y)
    od sandy22 » 08 říj 2023 18:58 » v Sítě - hardware
    10
    3451
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 12:11
  • 2 monitory na různých místech + propojení
    od Asanoth » 04 bře 2024 11:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    856
    od Asanoth Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 11:19
  • Ideální sestava pro grafiku Radeon RX 550 4GB
    od lukynn_cze » 20 črc 2023 12:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    631
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    20 črc 2023 19:46
  • Recenze ASUS ROG STRIX Radeon RX 6650 XT V2 OC Edition
    od winycz » 27 čer 2023 22:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    13846
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 23:00

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů