Problém s grafikou? (vyřešeno) Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Problém s grafikou? (vyřešeno)

Příspěvekod guest » 19 bře 2006 00:03

Zdravím všechny. Ani nevím jak napsat předmět, protože ani nevím jestli za to je vinna grafika. Nedávno jsem psal o blikání na pozadí při určitých hrách. To se projevovalo blikáním ve hře. To jsem odstranil (nevím jak), ale je to tu zas. Ale o to nejde. Grafika se v určitých věcech hrozně zpomalila. Problém je v tom, že to neumím specifikovat. Obrázek se načítá dlouho, ale relativně náročná hra běží. Pokud přejedu kurzorem po desktopu, jako kdybych dělal výřez ve fotce, tak tam ty čáry zůstanou do té doby, než je překreslím jiným obrazem. Udělal jsem všechno co mi kde poradily. Všechno (snad) čistý. Jeiná možnost chyba grafiky, nebo registry - ale ty jsou pro mne tabu - tedy v tom smyslu, že nedokážu posoudit jestli by to mohli dělat. Nemáte s tím někdo zkušenost. Ještě k registrům. Je tam spousta věcí, které už jsou dávno odstraněny, ale jelikož neznám mechanizmus jak fungují, tak si netroufnu to odstranit. Něco mi říká odstraň to, ale blbej se zeptá a hloupej se informuje. Tak mi prosím poraďte. Děkuju moc všem. :roll:

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Grafika

Příspěvekod guest » 27 bře 2006 07:15

Je to opraveno. Byla poškozena část system32 a Open GL. Pomohlo přepsání system32 a přeinstalování NVidia.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

  Vyřešeno

Příspěvekod mijaja » 27 bře 2006 07:45

Zdeňku, myslím, že už jsem ti to někde psal, jestli se obáváš vlézt do registrů přes regedit, tak používej osvědčené čističe registrů, jako je RegCleaner, CCleaner, nebo RegScrub. Vše mám v podpisu. Jestli i tak se obáváš anonymity při čištění, tak používej jen RegCleaner. Ten ti po spuštění okamžitě najede okno se seznamem aplikací, které máš a měls na disku. U každé je čtvereček, který můžeš zatrhnout a přitom vidíš, od kterého programu (i výrobce) to je. Když víš, že ten program už nemáš, a na disku je jen zbytečný pozůstatek po něm, zatrhni čtvereček a dej vymazat. Kdybys nedejbože smazal něco co potřebuješ, RegCleaner vytváří na kartě Backups zálohy těchto smazaných registrů a vše jde v pohodě vrátit zpět. Neznám, ale případ, že by u těchto tří programů automatické čištění vymazalo něco, co je ještě funkční. Proto už léta ani nevytvářím zálohy registrů při těchto akcích a všechny hned mažu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 27 bře 2006 10:30

Zdeno, to blikání jsi opravou SW odstranil taky?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

blikání

Příspěvekod guest » 17 dub 2006 11:49

karlos píše:Zdeno, to blikání jsi opravou SW odstranil taky?

______________________________________________________________
Blíkání je věčný problém a vůbec netuším, co to způsobuje. Dělají to např. některý Moorhuhni, ale příčína je jinde. Už se mi to podařilo několikrát odstranit, ale časem se to spustí znova a dělá to instalace některých her. Ty slepice běžej v pohodě, ale stáhnu nějakou a třeba i jednoduchou hru, která bliká hned po instalaci. Tak ji odinstaluju, ale od té doby blikají věci, které byla v pohodě. Musím je přeinstalovat a jde to. Ale další instalace nějaké "problémové" hry to spustí a bliká to znova. A to blikání je na pozadí. Poku je ta hra v oně, tak je v pohodě, ale celej desktop bliká. Jediný co jsem vysledoval, že to způsobuje soft, kterej se instaluje přes DOS. (O DOSu nemám ani šajnu). Jakmile se mi při instalaci objedí DOSovský okno, tak je jistý, že ta hra nepůjde. Než jsem měl internet, tak mi ty hry nedělaly problém, ale teď když ze zvědavosti stáhnu nějakou ptákovinu, tak se to objevuje. Tenhle problém s blikáním má spousta lidí a proti mě jsou to počítačoví experti, ale také na to nemůžou přijít. :-(

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

RegCleaner

Příspěvekod guest » 17 dub 2006 11:58

Dík za radu, na RegCleaner kouknu. Trochu jsem to vyřešil tím, že jsem to risknul a všechno vymazal CCleanerem a ECleanerem a teď to mažu po každým odinstalování. Sem tam nějakej problém je, ale je to asi v pohodě. Ale stejně to dost dobře nechápu. Vymazal jsem nepotřebné, duplikáty, špatný registry, ale když tam kouknu přes regedit, tak je tam ještě hromada zbytků z programů, které jsem dávno odinstaloval. Potřeboval bych opravit systém, ale netroufám si odstranit aktualizace aby se to nesesypalo. Teď je mám vypnutý, ale dřív se tam přece jen něco aktualizovalo. :-(

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Blikání monitoru - 100 Hz

Příspěvekod guest » 30 dub 2006 06:00

karlos píše:Zdeno, to blikání jsi opravou SW odstranil taky?

_______________________________________________________________
Karlosi to blikání je jako kruhy v obilí! Včera jsem stáhl hru "Sokoban_Armagedon" a začalo to znova. Večer jsem všechno vyčistil CCleanerem a Easy Cleanerem (registry, duplikáty, nepotřebné, problémy atd.) a teď to jde úplně nóblesně, ale jsem si naprosto jistý, že za pár hodin, po spuštění nějakých (?) dalších programů to začne zase. Pak znova vyčistím, obalím grafiku a procesor ledem a jestli to nepřestane, tak asi nastoupí hrubá síla. Už jsem z toho blikání magor. :x

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 30 dub 2006 10:18

Zkus vypozorovat, po čem se to takhle rozhasí a pro jistotu sem dej log z HJT.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

blikání

Příspěvekod guest » 30 dub 2006 10:31

mikel píše:Zkus vypozorovat, po čem se to takhle rozhasí a pro jistotu sem dej log z HJT.

________________________________________________________________
Dobře, posílám ten log, ale ještě něco k problému. Včera jsem řešil, jak odstranit ikonu tiskárny ze systray. Nepomohl zákaz v CCleaneru ani regedit a tak mi Mijaja poradil co mám fixnout. Fixnul jsem HP a Nero.exe, ale zas to tam je ?
Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 10:28:58, on 30.4.2006
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\aaksrv.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\cisvc.exe
C:\WINDOWS\system32\inetsrv\inetinfo.exe
C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE
C:\Program Files\WinFast\WFTVFM\WFWIZ.exe
C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe
C:\Program Files\Java\jre1.5.0_05\bin\jusched.exe
C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb06.exe
C:\PROGRA~1\Lavasoft\AD-AWA~1\Ad-Watch.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Down2Home\Down2Home.exe
C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe
C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe
C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe
C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\WINDOWS\System32\snmp.exe
C:\WINDOWS\system32\mqsvc.exe
C:\WINDOWS\system32\mqtgsvc.exe
C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe
C:\PROGRA~1\mozilla.org\Mozilla\Mozilla.exe
C:\Program Files\HijackThis\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://google.icq.com/search/search_frame.php
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Odkazy
R3 - URLSearchHook: ICQ Toolbar - {855F3B16-6D32-4fe6-8A56-BBB695989046} - C:\Program Files\ICQToolbar\toolbaru.dll
O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - c:\program files\google\googletoolbar1.dll
O3 - Toolbar: ICQ Toolbar - {855F3B16-6D32-4fe6-8A56-BBB695989046} - C:\Program Files\ICQToolbar\toolbaru.dll
O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [WinFast Schedule] C:\Program Files\WinFast\WFTVFM\WFWIZ.exe
O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_05\bin\jusched.exe
O4 - HKLM\..\Run: [HPDJ Taskbar Utility] C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb06.exe
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
O4 - HKCU\..\Run: [AWMON] "C:\PROGRA~1\Lavasoft\AD-AWA~1\Ad-Watch.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Mozilla Quick Launch] "C:\Program Files\mozilla.org\Mozilla\Mozilla.exe" -turbo
O4 - HKCU\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NVMCTRAY.DLL,NvTaskbarInit
O4 - HKCU\..\RunOnce: [ICQ Lite] C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe -trayboot
O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
O4 - Global Startup: Down2Home.lnk = C:\Program Files\Down2Home\Down2Home.exe
O8 - Extra context menu item: &Google Search - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmsearch.html
O8 - Extra context menu item: &ICQ Toolbar Search - res://C:\Program Files\ICQToolbar\toolbaru.dll/SEARCH.HTML
O8 - Extra context menu item: &Translate English Word - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmwordtrans.html
O8 - Extra context menu item: Backward Links - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmbacklinks.html
O8 - Extra context menu item: Cached Snapshot of Page - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmcache.html
O8 - Extra context menu item: E&xportovat do aplikace Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
O8 - Extra context menu item: Similar Pages - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmsimilar.html
O8 - Extra context menu item: Translate Page into English - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmtrans.html
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\npjpi150_06.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\npjpi150_06.dll
O9 - Extra button: ICQ Lite - {B863453A-26C3-4e1f-A54D-A2CD196348E9} - C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: ICQ Lite - {B863453A-26C3-4e1f-A54D-A2CD196348E9} - C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra button: NeoTrace It! - {9885224C-1217-4c5f-83C2-00002E6CEF2B} - C:\WINDOWS\system32\shdocvw.dll (HKCU)
O12 - Plugin for .bcf: C:\Program Files\Internet Explorer\Plugins\NPBelv32.dll
O23 - Service: aaksrv - Spydex, Inc. - C:\WINDOWS\system32\aaksrv.exe
O23 - Service: Adobe LM Service - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe
O23 - Service: Kerio Personal Firewall 4 (KPF4) - Kerio Technologies - C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe
O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Unknown owner - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe
O23 - Service: NVIDIA Driver Helper Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

:-(

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 30 dub 2006 10:49

Zdenku, v Hijacku se tohle neobjevuje. Udělej log z MWAVu a ten trochu prober od zbytečností dej ho sem.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

blikání 100Hz

Příspěvekod guest » 30 dub 2006 10:54

mijaja píše:Zdenku, v Hijacku se tohle neobjevuje. Udělej log z MWAVu a ten trochu prober od zbytečností dej ho sem.

______________________________________________________
Dík, jdu na to, ale bude to trvat!

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 30 dub 2006 11:07

No já jdu stejně teď na oslavu ke švagrové :x :x :x , takže na to kouknu až zítra. Nebo na to koukne mikel.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • rada s grafikou Příloha(y)
    od Mladkov204 » 19 srp 2023 10:48 » v Problémy s hardwarem
    2
    1015
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    19 srp 2023 10:56
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1100
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1495
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    1980
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problém BIOS asi Příloha(y)
    od Styxik » 21 říj 2023 15:25 » v Problémy s hardwarem
    1
    780
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 říj 2023 15:36

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů