Zásek PC - modrá obrazovka (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
zdepal
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: leden 06
Bydliště: Krnov- sev.morava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod zdepal » 20 bře 2006 15:59

Už jsem konečně tady. Ale po zformátování a intalaci winME to naběhlo normálně a pak se pravidelně sekal při připojení na internet a následném pokusu o aktualizaci awastu, ad-Awaru, spybotu atd. Přitom v ovladacich panelech a systemu bylo vše OK Měl jsem ještě jeden schovaný HDD 3,8GB z notebooku a tak jsem ho tam zkusil napasovat a znovu nainstalovat ME. A vyhodil jsem jednu CDromku a síťovku. Tudíž momentalně tam mám 128 SDRAM, CD-RW, FDD, grafiku32, USB(na modem), zvukovku, HDD 3,8gb a HDD 2,4gb a zatím jsem bez problému. ZATIM! Doufám, že se to umoudří a dík za pomoc. Jsem vděčný. Ale k tomu záseku: když se to seklo, tak jsem do toho jebnul pěstí, a šel jsem si zakouřit a vypnul jsem to, ale vím že to opět zmodralo a psalo chyba systemu Windows a pak jen :evil: BUM :evil: a cvak po vypínači a cígo v puse na uklidnění!!! Fakt nevím číslo chyby. Prostě jsem se držel tvojeho motta: jde to větší silou.Ale čekám na další vychytávky, které by mi mohly pomoct vyřešit další problémy, které jsou: :D Jak udělat z 500pracáku aspoň 1800, :D a ze 128ramky aspoň512 a.t.d :D Ale teď vážně. Pokud bych měl zase něco, tak se ti mohu ozvat třeba přímo na mejl nebo si mě najdeš tady??? MOC DÍKY A AHOJ

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 21 bře 2006 06:56

Tak to co tě trápí ohledně procesoru a paměti, jsem už řešil na své bedně mnohokrát. Rychlost procesoru zvedneš, pokud se budeš důsledně řídit radami kluků, co taktují. Sám jsem touto cestou ještě nešel, ale všichni tvrdí, že alfa-omega taktování, je dobré chlazení. Takže, máme tu pomalu jaro, už nebude potřeba tolik topit, urvi ze zdi radiátor, naplň ho kapalným dusíkem, pomocí pár Cu trubiček to napasuj na procesor a taktuj. Myslím si, že s tímto chlazením by ses na těch 1800mega mohl dostat. Na paměť budeš potřebovat již trochu elektrotechnické zručnosti, ale není to tak těžké. Budeš potřebovat pár starých, krátkých SIMMů. Ty už ti dneska dá každý zadarmo, maximálně, za pivo. Já sám mám doma asi 20 jedno megových a 2 čtyřmegové. Za pivo jsou tvoje. Až budeš mít pohromadě potřebnou kapacitu, vezmi pájku, odsávačku a paměťové chipy opatrně odletuj z desky. Musíš být opravdu opatrný, obvody pamětí jsou náchylné na elektrostatický náboj, takže se radši uzemni ke hromosvodu (radiátor jsi, předpokládám, již použil na chlazení) a raději pracuj nahý, aby se ti na šatech neudělal zákeřný elektrostatický náboj. Pájku můžeš použít jakoukoliv, nejlepší je pistolová s tím drátěným očkem. Pak již jen propojíš vývody z chipů s destičkou stávající paměti... :idea: :lol:
Jen doufám, že se tímto návodem nebude nikdo řídit. Zatím vždy jsem postupoval tou trapně, staromódní cestou. Uškudlil "pár" kaček a koupil nové. Moc ti to nezávidím, stojím pomalu před tím samým. Dcera už frfňá, že 566MHz je málo. Ve frontě za ní stojí syn (400MHz) a manželka (300MHz), no a moje bedýnka by si taky zasloužila lepší mozeček...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
zdepal
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: leden 06
Bydliště: Krnov- sev.morava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod zdepal » 21 bře 2006 14:09

Tak ti díky za rady jak zvíšit hodnoty na mé bedně. Fakt toto jsem nečekal, spíš bych čekal odkaz na splátkovou společnost a adresu PCobchodu, ale toto byl fakt perfektní úlet. Takže si radiátor napojím na pracák a příští zimu si zapnu topení v autě při hraní Collinrallye - žejo???
Ještě jednou díky za pomoc a dále se zdokonaluj ve tvých schopnostech, abys mohl stále radit lidem jako jsem JÁ. Ahoj

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 21 bře 2006 16:13

OT:
Vidím Karlosi, že při své téměř hodinářské práci důsledně dodržuješ zásadu jemné práce v rukavičkách - sbíječku, buldozer a semtex. :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Modrá smrt při YT a hraní her Příloha(y)
    od Kakashi98 » 12 led 2024 10:43 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    0
    574
    od Kakashi98 Zobrazit poslední příspěvek
    12 led 2024 10:43
  • Blikající obrazovka Příloha(y)
    od PepcaLumca » 07 led 2024 11:03 » v Hry
    2
    1291
    od PepcaLumca Zobrazit poslední příspěvek
    07 led 2024 13:24
  • Červená obrazovka od PC
    od AgentLost » 01 lis 2023 06:09 » v Problémy s hardwarem
    2
    1009
    od Pajoš Zobrazit poslední příspěvek
    01 lis 2023 10:24
  • Při zapnutí hry černá obrazovka
    od Stancekk » 25 lis 2023 00:31 » v Problémy s hardwarem
    4
    881
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 08:50
  • Samsung A52 5G preblikujuca obrazovka
    od Alvakim04 » 26 črc 2023 05:58 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    2756
    od Baronjame86 Zobrazit poslední příspěvek
    02 srp 2023 11:47

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů