Zásek PC - modrá obrazovka (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
zdepal
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: leden 06
Bydliště: Krnov- sev.morava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Zásek PC - modrá obrazovka (vyřešeno)

Příspěvekod zdepal » 09 bře 2006 12:30

:evil: Zdravím všechny! Mé předešlé problémy jsem zatím nevyřešil, ale objevil se další! Při záseku PC mi ZMODRÁ obrazovka a objeví se text:
Ochrana systemu Windows, chyba-: OE:016F:BFF77626. někdy se napíše text: OE:028?????dál nevím. Koukám na to jak puk :o a nikde nemohu najít :idea: žádný vysvětlivky. Díky všem. :-(

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 09 bře 2006 12:53

Jelikož ti není cizí laborovat a zkoušel jsi měnit desky, bude všechno snazší. Rozeber to ještě jednou a pečlivě prohlídni základní desku. Hledat budeš typ a výrobce. Pak se ti pokusím najít řešení tvých předchozích problémů. Modrá smrt, která tě trápí teď, by s tím mohla souviset.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
zdepal
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: leden 06
Bydliště: Krnov- sev.morava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod zdepal » 09 bře 2006 18:32

Zloušel jsem Everesta a ten mi hlásí o zákl. desce toto:
Přehled informací Hodnota
Vlastnosti základní desky
ID základní desky 07/31/2000-ALADDIN5-2A5KKJ1EC-00
Název základní desky Jetway 542C(S)

Vlastnosti FSB
Typ sběrnice Intel GTL
Šířka sběrnice 64 bit
Skutečný takt 100 MHz
Efektivní taktování 100 MHz
Šířka pásma 800 MB/s

Vlastnosti paměťové sběrnice
Šířka sběrnice 64 bit
Skutečný takt 100 MHz
Efektivní taktování 100 MHz
Šířka pásma 800 MB/s

Technické informace o základní desce
CPU Sokly/Sloty 1
Rozšiřující sloty 2 ISA, 3 PCI, 1 AGP
RAM Sloty 2 SIMM, 2 DIMM
Velikostní faktor (Form Factor) Baby AT
Velikost základní desky 210 mm x 220 mm
Čipová sada základní desky ALADDiN5+

Výrobce základní desky
Jméno firmy Jetway Information Co., Ltd.
Výrobní informace http://www.jetway.com.tw/evisn/product/index.htm
BIOS Download http://www.jetway.com.tw/evisn/download/bios/index.htm
Doufám, že jsem ti podal správné informace, ale pokud něco, tak klidně piš i na ICQ 341-209-295 (zdepal). Ahoj a dík. :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod hroch123 » 10 bře 2006 00:09

tyhle výpisy dělaj většinou paměti nebo vadný desky

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 10 bře 2006 10:27

Tak se mi bohužel nepotvrdilo podezření, že je v BIOSu zakázaná sběrna AGP. Jinak ta deska je nádhernej kousek. Doslova mě fascinovalo napájení AT, nebo ATX. To jsem ještě neviděl a bohužel už neuvidím. :-( Takováhle deska si zaslouží rozchodit a ještě chvíli sloužit. :smile:
Šel bych na to asi takhle: z desky vyndat všechno zbytečné a nechat tam jen grafiku, paměť, klávesnici, disketu a HDD. Překontrolovat všechny jumpery, jestli není někde chybka. Zapnout a šup do BIOSu, zde nastavit defaulní hodnoty a resetovat. V [nastavení]->[ovládací panely]->[systém] zkontrolovat zda detekuje vše co má správně. Pokud ne, asi by nebylo od věci přeinstalovat okna. K tomu by bylo dobré si před započetím všeho nahrát na HDD celou instalaci Woken z CDéčka. Koukni taky, jestli není grafika na stejném přerušení třeba se síťovkou (ta ti taky nějak zlobila). Pokud to nepomůže, zkus jinou grafiku, ta musí hlavně podporovat AGP 1x. Dokud se nehneš z místa a nebude chodit jedno, nepouštěj se dál. Chyby se pak prolínají. Když bude systém ukazovat vše OK, vypni bednu a připoj CD-Cikána, abys mohl dounstalovávat ovladače zapni a zkontroluj v systému, zda maká jak má. Pokud ano, vypni a dej do slotu další kartu a restart, ovladače, kontrola v systému. Přidávej vždy jen jednu kartu, abys případnou chybu snáz lokalizoval. U těchto starých desek mnohdy pomůže jen přehodit desku do jiného slotu. Malinko skáču, jak kamzík, ale snad ti to pomůže. Jo a dopředu si sežeň ovladače od všech karet, které máš v počítači. Není nic horšího, než v sobotu večer zjistit, že nemáš instalačku od síťovky a internet bude na dostřel až v pondělí v práci :evil:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
zdepal
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: leden 06
Bydliště: Krnov- sev.morava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod zdepal » 10 bře 2006 15:30

Člověče Karlosi ty si ze mě děláš prču! Co to mám dělat? Já nejsem řezník kovových harapáků!!!!. Ale vážně: Co se týká BIOSu, tak tam umím změnit jen instalaci windousu buď přes CD nebo přes startovací disketu a pak umím dokonale intalovat windowsy.
Grafiku mám NVidiu GeForce 2MX 32MB a zkoušel jsem dát INNO3D 256MB a blblo to furt. Ale nedávno mi známý hodil bios do resetu a pak mi nešel nahodit modem přes USB a tak to musel znovu nastavovat.
A co se týká těch jumper a Woken a cdcigán prosím CO TO JE???
Promiň ale tady jsem blbej jak troky. Pokud by sis dal práci a napsal podrobně krok od kroku jak postupovat tak to rád zkusím, ale podle toho co jsi napsal, raději ani nebudu brát šroubovák do ruky, protože absolutně nevím o čem je řeč.
:lol: Moc ti děkuji a čekám s kladivem v ruce na tvé rady :P :D

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 13 bře 2006 07:56

Promiň. Myslel jsem si, že jsi v oboru trošku zaběhlejší, tak jsem použil pár termínů mimo oficiální slovník. Wokna jsou normální Windows, jenže česky. Jumpery jsou takové mrňavé propojky, většinou černé a jestli je ti víc jak 40, tak to jsou ty mrzáci co je sundáš ze špiček na desce, upadnou ti na zem a už je nikdy nenajdeš... :lol: A ten cikán? Všichni tomu říkají moderně CD-ROM, já zůstávám věrný tradicím. Jinak je to normální mechanika na ty stříbrný placky s programy, filmy, nebo muzikou. :lol:
Jinak zatím hledán na netu co nejvíc informací o tvém HW, mám podezření, že by motherboard, nemusela podporovat tvé grafické karty. Určitě dám vědět a pak bychom se pustili do tý řezničiny...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 13 bře 2006 12:12

Tak se do toho dáme. Připrav si hasák, kladivo a montážní páky. Sice to potřebovat nebudeš, ale dodá ti to sebevědomí. Nejdřív bude asi dobrý otevřít skříň počítače, opatrně vyfoukat prach ze všech chladičů a zkontrolovat, jestli se točí všechny větráky. Toto dělej pochopitelně při vypnutém stavu. Počítač nech otevřený a zapni ho ho. Nech ho běžet, jestli se neumoudřil. Pokud ne, tak si nakopíruj na HDD celé instalační CD WINDOWS (nejlepší budou WIN98SE), pak ho vypni a vyndej ze slotů všechny desky, s vyjímkou grafické karty a jedné paměti. Odpoj i všechny zbytečné kabely. Stejně tak odpoj všechny disky s vyjímkou "céčka" a diskety. Nech připojenou klávesnici a myš. Počítač zapni a nech normálně nabootovat. Ještě cvičně posečkej, jestli se nesrovnal, asi ne, tak ho resetuj a po resetu spusť z harddisku instalaci WINDOWS. Po instalaci vypni bednu a připoj již zmiňovaného cikána. Nastartuj počítač a spusť v ovládacích panelech [systém] (Start->nastavení->ovládací panely->systém). Zde si zkontroluj, jestli systém nalezl CD mechaniku, zda nejsou některá zařízení v konfliktu a nakonec si rozbal složku grafické adaptéry a zde si označ vše co se tu ukrývá a klikni na tlačítko odebrat pak restart a systém by měl najít nový HW, grafickou kartu, tak mu dávej o co si řekne, aby jí doinstaloval. Od této chvíle by se měl počítač chovat mravně. Pokud ne, mohlo by se vše zkusit ještě se zformátováním disku. Pokud opravdu ano, vypnout PC, přidat do slotu další kartu, zapnout, doinstalovat ovladače, překontrolovat v systému, vypnout, přidat do slotu další kartu,.... Nakonec připojit kabeláž. Tiskárna, TV, flash disk, síť, scaner,... Netrvám na tom, že toto je jediný způsob, jak vyzrát nad haldou křemíku, ale zatím vždy jsem s tímto postupem uspěl. Tak držím palce.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
zdepal
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: leden 06
Bydliště: Krnov- sev.morava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod zdepal » 13 bře 2006 23:29

Mockrát ti díky za rady, ale tuto hirošimu spáchám až o výkendu, protože mám teď v práci odpolední a dopoledne bych na to neměl nervy. Ale ohledně toho vyfoukání bedny: asi 14 dnů zpět jsem to rozebral že mi zůstala v bedně jen deska, zdroj a pár drátů a fučel jsem to kompresorem 6 atmosférama tak, že by tam nezůstala ani ptačí chřipka. Ale jeden dotaz na upřesnění: win98se mám nakopírovat na C: i když tam mám winME?? A pak ho tam nainstalovat??? Pokud ANO, tak bohužel----Mám HDD C: jen 2,4G a D: 1,9G. Vždy když přeintalovávám windous, tak přes startovací disketu formátuju C: D: a pak normál A:setup a.t.d. Zatím dík a ahoj
PS: Zítra mi má kolega z práce donést na zkoušku 256MB paměť tak to zkusím s tím ale pochybuju:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 14 bře 2006 05:58

Pokud jedeš v Mileniích tak v nich pokračuj. Myslel jsem si, že když já dávám 98SE na všechny starší počítače, dělá to tak každý :smile: To nakopírování na disk dělám proto, že se mi stávalo, že po prvním resetu Win ještě "neviděli" cédéčko a chtěli instalačku WIN.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
zdepal
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: leden 06
Bydliště: Krnov- sev.morava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod zdepal » 19 bře 2006 19:38

Ahoj. Tak jsem to zkusil a výsledek:-(. Odpojil jsem CDrom, zvukovku CDRW, disketovku,HDD D:, síťovku. Zbyly tam jen USB,kláv,graf,HDD a po zapnutí a náběhu systemu okamžitý zásek. Teď nemam čas napíšu později. Zdar

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 20 bře 2006 06:14

Ta disketovka tam měla zůstat. Když se to raflo, tak to něco napsalo, nebo jenom tma na monitoru?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Modrá smrt při YT a hraní her Příloha(y)
    od Kakashi98 » 12 led 2024 10:43 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    0
    568
    od Kakashi98 Zobrazit poslední příspěvek
    12 led 2024 10:43
  • Blikající obrazovka Příloha(y)
    od PepcaLumca » 07 led 2024 11:03 » v Hry
    2
    1279
    od PepcaLumca Zobrazit poslední příspěvek
    07 led 2024 13:24
  • Červená obrazovka od PC
    od AgentLost » 01 lis 2023 06:09 » v Problémy s hardwarem
    2
    1007
    od Pajoš Zobrazit poslední příspěvek
    01 lis 2023 10:24
  • Při zapnutí hry černá obrazovka
    od Stancekk » 25 lis 2023 00:31 » v Problémy s hardwarem
    4
    877
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 08:50
  • Samsung A52 5G preblikujuca obrazovka
    od Alvakim04 » 26 črc 2023 05:58 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    2743
    od Baronjame86 Zobrazit poslední příspěvek
    02 srp 2023 11:47

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů