reproduktory a volant :-)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jimmy.
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

reproduktory a volant :-)

Příspěvekod jimmy. » 17 zář 2003 19:10

Ahoj, mám TŘI malé problémy:

Koupil jsem klasický stereo repráky od Geniusu (konkrétně typ SP-Q06). Při určité výšce tónu je v nich slyšet praskání. Nepomohlo ani ladění hlasitosti ve Windowsech. Dřív jsem měl "chrastítka" se strašlivým zvukem, ale tohle nedělaly. Nevíte někdo, co s tím?

Druhý problém se týká mého volantu, který je primárně určen pro Playstation. K PC je sice redukce, ale na port tiskárny!!! No a v tom je ten problém. Ovladače jsou jen pro Win9.x a já mám xpéčka. Mohl bych sice hrát se sdandardním volantem, ten to však detekuje pouze přes gameport. Volant se jmenuje Technology Inovation Compressor, nebo tak nějak. Nevíte někdo, kde bych na TOHLE MONSTRUM sehnal ovladače pro XP? Popř. jestli se nevyrábí redukce z PSX portu do gameportu.

Třetí problém se týká swapování HDD ve windowsech (samozřejmě XP). Disk FURT něco nahrává (bliká asi v intervalu 1 sekundy). Při hrách swapuje mnohem více a tím pádem je strašně zpomaluje. Zkusil jsem si pohrát s nastavením virtuální paměti, ale pořád to dělá to samý. Nevíte někdo, co s tím?

Jo, to by asi bylo všechno. Pokud někdo zná odpověď na alespoň jeden problém, ať se určitě ozve. Dík za odpovědi.

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

................

Příspěvekod Rimmer » 19 zář 2003 02:17

Cau, mel bych mozna neco k tomu swapovani. Rozhodne bych byt tebou nedelal nic s virtualni pameti, jelikoz jsem videl uz hodne PC s winXP a s nimi hodne problemu, ale nikdy to nebylo virtualni pameti. To ze ti swapuji winy napr pri hrach muze byt zpusobeno nedostatecnym mnozstvim pameti (RAM). Kolik vlastne mas? Jestli 256 a mene potom je to na dnesni hry malo. A take bych zkusil klasickou defragmentaci disku, to muze take lecos urychlit.
Co se tyce volantu pro PSX, nevidim jediny duvod proc se snazit ho davat na PC...no ale budiz, zkusim se ti mrknout jestli vubec je nejaka redukce, nicmene taky jsem neslysel.

A co se repro tyce, muze to delat cokoliv. Napr ja mel problemy se zvukem kvuli grafice a zakladni desce....takze clovek fakt nikdy nevi, mozna zkus repro na jinem systemu (jestli bude nejaka zmena)
No zatim cau
Rimms

Uživatelský avatar
sovicka2001
Level 2
Level 2
Příspěvky: 190
Registrován: duben 03
Bydliště: Praha 917
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Volant

Příspěvekod sovicka2001 » 22 zář 2003 22:04

K tomu volantu - určitě seženeš redukci z paraelního portu na gameport, případně půjde určitě udělat na zakázku. Jinak volant původně určený na PSX bych v životě nekoupil ... nevěřil bych kvalitě.

Swapování může být opravdu nedostatkem volné RAM, zkus třeba nainstalovat RAMBooster či jiný program pro její uvolnění.

Pískání může být chybou v PC, či reprácích - zkus je na jiném systému (walkmanu, discmanu, PCčku, ...) jestli pískat nebudou tak je chyba někde v HW PC ... zvuková karta je špatně zasunutá, něco se tam zkratuje :) možností je hodně...
Ahojky!
J.S.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Reproduktory k PC
    od dakkyCZ » 09 srp 2023 21:05 » v Vše ostatní (hw)
    1
    899
    od falco_dee Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 20:13
  • Reproduktory s USB vstupem.
    od liborek » 24 čer 2023 20:30 » v Problémy s hardwarem
    5
    748
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 21:29

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů