Bzučení z reproduktorů

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod mmmartin » 29 úno 2024 23:47

lyriccs píše:ano, pri jezdenim s mysi je to bzuceni horsi

V tom případě je to téměř jistě způsobené rušením, které se do externí ZK dostává po napájení USB z napájecího zdroje počítače. Mně v tomhle případě pomohlo mezi počítač a ZK (taky Scarlet) dát USB rozbočovač s externím napájením - důležité!. Pak není ZK napájená po USB ze zdroje počítače, ale až ze zdroje rozbočovače.

lyriccs píše:kabely jsem zkousel do jinych zasuvek, nepomohlo

není to způsobené zemní smyčkou, nemá cenu zkoušet jiné zásuvky

lyriccs píše:Monitory maji pouze 6,5 jack stejne tak zvukovka, XLR tam nedam

Rada s XLR byl totální úlet
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Reklama
lyriccs
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: únor 24
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod lyriccs » 01 bře 2024 08:13

moc vám děkuju, zkusím tedy AXAGON HUE-S2BL 4-Port USB 3.0 CHARGING hub a snad už to pofrčí

lyriccs
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: únor 24
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod lyriccs » 01 bře 2024 21:28

tak ani to nepomohlo... bzuci porad
nebo jsem koupil spatne.. nemel by jste nejaky odkaz pripadne?

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod mmmartin » 01 bře 2024 23:14

Mám stejný - od Axagonu, splitter s pevným datovým kabelem s USB A na konci a s konektorem Micro USB B pro napájení.

Splitter napájíš z externího zdroje, ne z USB na počítači? V rozbočovači je obvod, který při přivedení napětí z externího napáječe přepne napájení z datového kabelu na napájecí kabel. Když u sebe odpojím externí napájení a obvod přepne napájení zpět na datový kabel, začne to bzučet, takže u mně skutečně je bzučení vyvolané způsobem napájení.

Ještě se ozvu.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

lyriccs
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: únor 24
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod lyriccs » 05 bře 2024 19:27

zkusil jsem externi samostatne napajenej USB rozvadec a dnes jsem zkusil vymenit celou zakladni desku a stale nic... posilam kdyztak odkaz na video kde jsem to natocil kdyby nahodou nekoho neco napadlo https://www.uschovna.cz/zasilka/OO7ISCLFHP4FHN5T-48S/

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod meda2016 » 05 bře 2024 20:00

Vlastně neslyším mimo slabý hluk a šum nic - asi je to ono.
Odpoj od USB tu podsvícenou klávesnici a vlastně co se dá od USB odpoj, mimo obyčejnou drátovou myš.
Kolik máš uvnitř a jakých disků na SATA?

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod mmmartin » 06 bře 2024 12:59

Už se tady o tom mluvilo, ale teď to nemůžu najít: bzučení je slyšet i ve sluchátkách, připojených do ZK? Změní se to ve sluchátkách nějak, když odpojíš kabely mez ZK a reproduktory?

A ohledně hodnocení úrovně rušení: Pusť si nějakou muziku a nastav hlasitost na obvyklou úroveň (poslechem, ne podle polohy knoflíku). Pak dej v přehrávači pauzu. Při stejném nastavení hlasitosti je bzučení slyšitelné?

Hodnotit úroveň bzučení podle záznamu je nicneříkající, protože nevíme 1) jak blízko byl mikrofon u reproduktoru. Aby to mělo vypovídací hodnotu, měl by být v poslechovém místě. 2) Pro posouzení hlasitosti bzučení by bylo nutné připojit pro srovnání i reprodukci nějaké hudby při stejném nastavení hlasitosti.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

lyriccs
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: únor 24
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod lyriccs » 07 bře 2024 20:02

Všechny USB jsem různě měnil a vypojoval, tím to asi nebude. Co se týče sluchátek, když jsou zapojeny v PC tak pohoda, do zvukovky nemám redukci ale zítra koupím a zkusím co to bude dělat. Zvuk hudby jinak neovlivňuje hlasitost bzučení. Když dám hudbu hodně nahlas tak to bzučení je furt stejné a ani ho pak neslyším. Každopádně jsem teď přišel na jinou věc. Zapnul jsem hru a hry se to bzučení najednou tak 10x zesílí a pohrával jsem si s nastavením Vsync a když jsem ho měl vypnutý tak to až skoro pískalo ale když jsem ho dal na polovinu tak se ten zvuk o dost zeslabil... furt byl hlasitější než když jsem jen tak na ploše PC ale přišlo mně to divné.. Jakej to ale má vliv a proč to tak je nevím..

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod meda2016 » 07 bře 2024 20:23

Na to se dá říci jediné. Uveď sem kompletní seznam typů komponent a periferií.
Do teď jsme jen hádali, kde a čím rušení vzniká.

lyriccs
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: únor 24
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod lyriccs » 07 bře 2024 21:27

Motherboard : Gigabite B650M D3HP BIOS F22b
CPU : AMD Ryzen 5 7600
GPU : SAPPHIRE PULSE Radeon RX 7800 XT Gaming 16GB
CPU Cooler : Endorfy Fera 5
Ram : Corsair 32GB KIT DDR5 6000 MHz CL36 EXPO
SSD : SSD Lexar NM710 1TB
PSU : Seasonic Core GM750 Gold
External Sound Card : Focusrite Scarlett Solo 3rd gen
Monitors : KRK Rokit 5 G4
Mouse : Razer Deathadder Essential
Keyboard : Dark Project DPO 87
Monitor : LCD 27 ASUS TUF VG27AQL1A
PC Case : DeepCool CC360 ARGB
OS : Windows 11 Pro

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod meda2016 » 08 bře 2024 12:43

Nápad - asi na nic - odpojit audio MB od předního panelu.
Zdroj je skvělý, pokud nemá skrytou závadu. Uvavažoval bych nad odpojením/zhasnutím všech RGB. S otevřenou CASE můžeš na chvíli i odpojit RGB ventilátory skříně, ne však na chladiči.

Druhá úvaha - MB je slušná (a máš ji i vyměněnou) ale nevím jak si (ve své levné třídě) vede s GPU RX7800. Máš správně nasazené oba konektory doplňkového napájení VGA? Tedy vodivě domáčknuté?
Lze pomocí SW pro VGA omezit výkon?

Tvůj CPU má integrovanou grafiku. Co vyzkoušet vyjmout RX7800, zmizí rušení v repro?

Samozřejmě ideální by pak bylo mít možnost zapůjčit si zdroj a jiný dražší motherboard. Ony se napájení VGA sice nikde neuplatní pro +5V ale přes napájecí obvody desky a zdroje se potkávají. A to určitě na společném 0V.
Máš desku upevněnou všemi důležitými sloupky (asi 6ks) na 0V?

lyriccs
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: únor 24
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod lyriccs » 08 bře 2024 13:11

Děkuji za nápady. Výměna základní desky a zdroje byla první věc co jsem udělal. Zkusil jsem desku o třídu lepší od Asusu a změna žádná, to samé zdroj... také jiný výrobce a silnější. Zkusit dát pryč grafiku můžu zkusit a odpojit rgb také. Software na omezení výkonu atd. funguje parádně.
tady je potom ještě odkaz na video kde to hučí při zapnuté hře : https://www.uschovna.cz/zasilka/OPSPGG5FX3R8FZK3-T7J/
a jak jsem psal, na hlasitost mělo vliv vypnutí a zapnutí Vsync...
možná něco blbě v monitoru ale fakt těžko říct...
Dneska budu měnit ještě komplet všechny kabely za odstíněný ale to je takovej výstřel do tmy už


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Bzučení ventilátoru - 4080
    od krcky » 16 črc 2023 13:19 » v Problémy s hardwarem
    3
    1231
    od krcky Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 05:45
  • periodické zvuky z reproduktorů pc
    od Martin Baroch » 05 čer 2023 23:20 » v Vše ostatní (hw)
    1
    838
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 10:48

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů