nvlddmkm- Event ID0

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 183
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

nvlddmkm- Event ID0

Příspěvekod krakenus600 » 16 dub 2023 17:08

Zdravím mám problém začali mi padat všetky novšie tituly a v Event Viewer sa vždy objaví rovnaká hláška The description for Event ID 0 from source nvlddmkm cannot be found. Either the component that raises this event is not installed on your local computer or the installation is corrupted. You can install or repair the component on the local computer.

If the event originated on another computer, the display information had to be saved with the event.

The following information was included with the event:

\Device\Video3
Error occurred on GPUID: 100

The message resource is present but the message was not found in the message table
Skúsil som reinštalovat ovládače no nepomohlo a tuším že to robí len pri hrách ktoré bežia na DX11 a DX12.Veci ktoré bežia na DX9 či Vulkane idú bez problému.
Mám GTX 1070. Dakujem za rady.

Dodatečně přidáno po 42 minutách 26 vteřinách:
Asi to bude zdrojom lebo som skúsil vytiahnút GPU a pripojit na iný pin a GPU mi už nenačítalo ani v správcovi zariadení respektívne občas sa tam objaví ale je tam žltý výkričník .... a je dost divné že ked odpojím PC od prúdu tak sa samovolne zapne a po chvíli vypne a Event Viewer je potom hláška Kernel Power supply problem ....

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: nvlddmkm- Event ID0

Příspěvekod petr22 » 16 dub 2023 19:18

Ciste po technicke strance se takto projevuje vadna graficka karta, u Geforce 1070 nic prekvapiveho
vzhledem ke stari kdyby byla vadna.

1. pomoci DDU kompletne vymazat ovladace grafiky, restart a nainstalovat aktualni verzi ovladace z webu Nvidie
2. vyzkouset jiny, kvalitni, znackovy a hlavne zarucene funkcni zdroj
3. vyzkouset kartu v jinem PC

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 183
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nvlddmkm- Event ID0

Příspěvekod krakenus600 » 16 dub 2023 19:24

Skúsim to kompletne odstránenie ovládačov .... no dúfam že to nie je tým. Teraz mi ju už vobec neukazuje iba v skrytých zariadeniach .... ešte ju skusím v inom PC.

Dodatečně přidáno po 30 minutách 24 vteřinách:
Odinštaloval som ovládače pomocou DDU stiahol nové ale nenašli mi GPU takže som ich nemohol nainštalovat .... a pred odinštalovaním ovládačov som tam mal chybu code 45

Dodatečně přidáno po 32 minutách 24 vteřinách:
Ale teraz mi v správcovi zariadení sviete iný ovládač PCI Simple Communication Controller ....


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 83 hostů