Nefunkční pouze některé klávesy

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

paja977
nováček
Pohlaví: Nespecifikováno

Nefunkční pouze některé klávesy

Příspěvekod paja977 » 16 kvě 2021 14:27

Ahoj, už nějakou dobu mě trápí problém s klávesnicí na mém laptopu Lenovo ideapad 510-15IKB. Oč jde? Jde o to, že mi přestaly fungovat pouze některé klávesy (0,2,+ na horní řadě, ě, š, č, ý, F7, F8, F10, F11,F12) což mě docela překvapuje. Myslel jsem, že klávesnice funguje nebo nefunguje. Obzvlášť u laptopu.

Zkoušel jsem přepínat mezi českou, německou a anglickou klávesnicí, potom taky nabootovat Linux z fleshky a ještě jsem zkoušel funkčnost v BIOSU. Nikde to nefunguje. Jednou když jsem se snažil jednu klávesu vyloupnout a podívat se co je pod ní, uslyšel jsem křupnutí, tak jsem klávesu radši zamáčkl zpět a najednou fungovala celá klávesnice. Bohužel jen na pár hodin. Tak to vypadá na problém harwarového charakteru.

Můžete mi prosím poradit? Dá se to nějak podomácku opravit nebo to vypadá na novou klávesnici?

PS: Pročítal jsem dřívější příspěvky s tímto problémem, ale nikde jsem nenašel řešení co s tím, tak jsem založil nové téma. Ještě pro rejpaly, tento příspěvek píšu z externě připojené klávesnice.

Reklama
rhsCZ
Level 4
Level 4
Pohlaví: Muž

Re: Nefunkční pouze některé klávesy

Příspěvekod rhsCZ » 16 kvě 2021 14:51

buď kup novou klávesnici nebo použij externí. např. https://www.rgshop.cz/Klavesnice-LENOVO ... 259285.htm

„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscze.cf
https://github.com/rhsCZ

cervcek
Level 5
Level 5
Pohlaví: Muž

Příspěvekod cervcek » 16 kvě 2021 15:16

Pod tlačítky můžeš mít napadaný nepořádek, zvlášť, jestli u toho notebooku svačíš. Pak to smetí brání k domáčknutí jednotlivých kláves. Co s tím? Můžeš opatrně vytáhnout všechny klávesy, vzít kompresor, nebo pixlu stlačeného vzduchu, klávesnici vyfoukat od nečistot a klávesy zas zacvakat. To, že ti půjdou zpátky připevnit všechny klávesy, ti samozřejmě negarantuju, chce to postupovat opatrně a nic neulomit.
Občas jsem trošku natvrdlý, takže se mou mějte, prosím, trošku trpělivost.
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

paja977
nováček
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod paja977 » 16 kvě 2021 19:22

cervcek píše:Pod tlačítky můžeš mít napadaný nepořádek, zvlášť, jestli u toho notebooku svačíš. Pak to smetí brání k domáčknutí jednotlivých kláves. Co s tím? Můžeš opatrně vytáhnout všechny klávesy, vzít kompresor, nebo pixlu stlačeného vzduchu, klávesnici vyfoukat od nečistot a klávesy zas zacvakat. To, že ti půjdou zpátky připevnit všechny klávesy, ti samozřejmě negarantuju, chce to postupovat opatrně a nic neulomit.

Toho ulomení se právě děsím. Minule když jsem to zkoušel, tak jsem uslyšel takové plastové křupnutí nebo spíše lupnutí a to mě odradilo pokračovat. Jakmile jsem to tlačítko zamáčkl zpět (konkrétně to byla 2-ka na numerické klávesnici) a najednou šly i ty zbylé klávesy což mi přijde zajímavé. Každopádně to zkusím, díky za radu. Ostatně když nejde o život tak jde vlastně o h****.

• Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Multimediální klávesy
    od lukas___5 » 24 zář 2020 17:21 » v Problémy s hardwarem
    3
    419
    od Martab
    25 zář 2020 15:05
  • Klávesy shift, caps-lock, tab, F3, F7 někdy nereagují
    od pcuser225 » 04 srp 2020 15:17 » v Problémy s hardwarem
    6
    581
    od petr22
    21 srp 2020 23:27
  • Koupím náhradní klávesy pro klávesnici Logitech g910
    od ZiklCZ » 12 úno 2021 12:31 » v K: Vše ostatní
    0
    780
    od ZiklCZ
    12 úno 2021 12:31
  • Router blokuje některé webové stránky.
    od jjilek » 19 črc 2020 20:36 » v Administrace sítě
    1
    689
    od HappyMental
    19 črc 2020 20:56
  • Jak zaheslovat jen některé složky externího disku Seagate
    od orrprahaa » 09 kvě 2021 15:27 » v Vše ostatní (sw)
    1
    186
    od Grander
    09 kvě 2021 15:30

Zpět na “Problémy s hardwarem”