Notebooku zamrzá touchpad a další problémy

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Matsn
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: duben 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Notebooku zamrzá touchpad a další problémy

Příspěvekod Matsn » 27 dub 2021 08:33

Zdravím vás,

mám už poměrně starší kousek notebooku (Samsung RV-511) s nainstalovaným Windowsem a v poslední době s ním mám několik problémů. Už s tímto notebook pracuji velmi dlouho a příliš se mi jej měnit ještě nechce

1) Jako první začala vypadávat funkce touchpadu a tlačítek. Restart Windowsu nikdy nepomohl, dokonce touchpad nefungoval ani po nabootování Live DVD Ubuntu. Touchpad vždy naběhne až když odpojím notebook od napájení a vytáhnu baterii a zase vrátím zpět. Už to mám mnohokrát vyzkoušeno a vždy tohle pomůže. Když touchpad funguje, normálně běží i notebook, vždy se ale stává, že notebook totálně zmrzne – vypne se monitor (i externí) a notebook už se do tvrdého restartu nechytne – přitom hlavní tlačítko svítí, a notebook se jeví, jako že funguje, ale obrazovka je černá. Po restartu už touchpad ani jeho tlačítka nefungují (až do vytažení napájení a baterie), přitom Windows běžně najel
2) Včera se vyskytl nový problém – Po načtení Windowsu se na přihlašovací obrazovce objeví po zadání hesla hláška: „Službě profil uživatele se nepodařilo přihlášení“. Chtěl jsem zkusit vyřešit v nouzovém režimu, ale aby toho nebylo málo, start Windowsu zamrzl při načítání položky AswarDisk.sys – v několikátém pokusu se podařilo načíst nouzový režim Windowsu s příkazovou řádkou, ale při psaní v příkazovém řádku Windows opět „vypnul“ svou funkci a obrazovka zčernala, takže už se ani nepřihlásím do Windowsu

Tento notebook mi fungoval spolehlivě 8 let, jen v poslední době jsem začal používat Avast clean up premium pro optimalizaci výkonu. Nejsem si vědom, že by ten Avast nějak mou prací zasahoval do registrů nebo tak, každopádně třeba to bude mít souvislost. Nic nového jsem jinak neinstaloval, ani jsem Windows v posledních měsících neaktualizoval (pokud vím, Microsoft už stejně W7 nepodporuje).

Každopádně by mne zajímal názor někoho zkušenějšího. Jedná se o ryze softwarový problém, nebo problém hardwaru i softwaru, což by třeba přeinstalace W7 nevyřešila? Nejde mi do hlavy, proč touchpad nefunguje i v Ubuntu Live DVD, když nevytáhnu před tím baterii i napájení...
Ještě jsem zkoušel dát do mechaniky disk s instalačkou Windowsu a opravit chyby, nepomohlo.

Děkuji předem za radu

20210426_213450.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebooku zamrzá touchpad a další problémy

Příspěvekod ITCrowd » 27 dub 2021 10:16

Vítej na PC-HELP!
" Nejde mi do hlavy, proč touchpad nefunguje i v Ubuntu Live DVD, když nevytáhnu před tím baterii i napájení..." - hardwarová chyba
"„Službě profil uživatele se nepodařilo přihlášení“" - pravděpodobná chyba disku.
Ač se ti to líbit nebude - u takhle starého kusu je řešením sběrný dvůr.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Matsn
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: duben 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebooku zamrzá touchpad a další problémy

Příspěvekod Matsn » 27 dub 2021 10:39

ITCrowd píše:Vítej na PC-HELP!
" Nejde mi do hlavy, proč touchpad nefunguje i v Ubuntu Live DVD, když nevytáhnu před tím baterii i napájení..." - hardwarová chyba
"„Službě profil uživatele se nepodařilo přihlášení“" - pravděpodobná chyba disku.
Ač se ti to líbit nebude - u takhle starého kusu je řešením sběrný dvůr.


Ahoj a děkuji za uvítání i za odpověď.

- V čem vlastně spočívá ten HW problém s tím touchpadem? Máš nějaký tip? I kdyby to nešlo opravit, zajímalo by mě to.
- Chyba disku - ta je asi jen softwárová a dala by se opravit, ne?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebooku zamrzá touchpad a další problémy

Příspěvekod zeus » 27 dub 2021 10:54

Touchpad - muzes zkontrolovat uchyceni pasku v ZIF konektorech
Disk - SW chybu by zvladl opravit Win sam. Chtelo by to vysledek SMART testu.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Matsn
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: duben 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebooku zamrzá touchpad a další problémy

Příspěvekod Matsn » 27 dub 2021 10:58

zeus píše:Touchpad - muzes zkontrolovat uchyceni pasku v ZIF konektorech
Už jsem demontoval, vyfoukal a očistil. Pokud není vadný kabel, tak kontakty to asi nebude. Nakonec mi ale nejde do hlavy, že pomůže odpojení baterie a napájení, aby se to rozchodilo.


zeus píše:Disk - SW chybu by zvladl opravit Win sam. Chtelo by to vysledek SMART testu.

Včera jsem zkoušel v příkazovém řádku, ale notebook se vypnul. Ještě chci otestovat.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Notebooku zamrzá touchpad a další problémy

Příspěvekod Zivan » 27 dub 2021 11:09

Co provoz bez baterie?

Nefunkcni touchpad by sel "vyresit" treba bezdratovou mysi. Ale horsi to bude s tim zasekavanim a vypinanim.

Asi bych zacal treba Prime testem, Memtestem pres USB flashku a az pak resil ty Win a disk.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Matsn
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: duben 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebooku zamrzá touchpad a další problémy

Příspěvekod Matsn » 28 dub 2021 09:02

Po dnu zase zdravím.

Takže pro info :-) Abych i něco sdílel a jen se neptal.

1) Problém s přihlášení do Windowsu - vyřešeno podle návodu na opravu profilu v nouzovém režimu. Takže VYŘEŠENO

2) Problém s vypínáním - NEVYŘEŠIL jsem. Někde jsem vyčetl, že notebook se může velmi často vypínat kvůli přehřívání rámek. Zkusil jsem notebook zatížit, že jsem otevřel velké množství programů, po čase se notebook vypnul. Když nevychladl, časy mezi vypnutími jsou pak kratší, takže teplota by mohla mít vliv. Když je notebook chladný, mám pocit, že vydrží déle. Každopádně, IR teploměrem jsem na čipech rámky zjistil max 39 stupňů, na procesoru (podle nějakého diagnostického softwaru zjistil okolo 55 stupňů).

Mám tam dvě rámky po 2 GB, tak jsem zkoušel ještě provoz na jednu rámku a pak na druhou, abych zjistil, jestli není závada na jedné z nich a zároveň zajistil jeden volný slot a tím i trochu snazší chlazení. Bohužel nepomohlo.

Asi to nevyřeším, co :)?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nefunkční touchpad
    od dandarbak » 18 dub 2023 20:51 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1036
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2023 20:54
  • Notebook - Nefunkční klávesnice i touchpad
    od mkol » 25 čer 2023 22:58 » v Problémy s hardwarem
    1
    786
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    26 čer 2023 07:08
  • ESET antivirus a další produkty - levně od PC-HELP
    od Ltb » 27 lis 2023 18:47 » v Vše ostatní (sw)
    0
    7577
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 18:47
  • Problémy s ram/gpu
    od Bayani » 23 úno 2024 07:24 » v Problémy s hardwarem
    4
    461
    od Bayani Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:44
  • Problémy s VPN
    od sitovysamuraj » 08 led 2024 21:03 » v Administrace sítě
    2
    1133
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 21:47

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů