Větráky notebooku jedou na plný výkon

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

pepan321
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Větráky notebooku jedou na plný výkon

Příspěvekod pepan321 » 24 bře 2021 14:45

Dobrý den,

mám notebook Vostro 3578. Práce je na něm svižná, když chci ale pustit nějakou i starší hru, přepne se na dedikovanou grafiku a děsně se točí větráčky. Zkoušel jsem i "nenáročné" hry typu Hearthstone nebo z roku 2012 Torchlight 2.

Pokud nejsem připojen do sítě a notebook jede na baterii, hry jdou v pohodě. Nevím, zda se grafika nějak podtaktuje nebo se přepne na integrovanou v CPU.

Potřeboval bych, aby to takhle fungovalo, i když jsem připojen v elektrické síti. Dá se to nějak udělat?

https://notebooky.heureka.cz/dell-vostr ... pecifikace

Děkuji a jsem s pozdravem

Pepa

Reklama
Melvidor
Level 1
Level 1
Příspěvky: 89
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Větráky notebooku jedou na plný výkon

Příspěvekod Melvidor » 24 bře 2021 15:04

Pravděpodobně je v liště ikonka baterie, kde se dá nastavit chování při provozu na baterii či napájení (výkon, jas apod) ze 3 úrovní: vysoký vykon, nízký vykon a rovnováha. Zkusil bych to.

Pak by měla být možnost určit GK pro jednotlivé hry. To by mělo být přímo možné v AMD programu, taktéž přístupné z lišty.

pepan321
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Větráky notebooku jedou na plný výkon

Příspěvekod pepan321 » 24 bře 2021 18:30

Melvidor píše:Pravděpodobně je v liště ikonka baterie, kde se dá nastavit chování při provozu na baterii či napájení (výkon, jas apod) ze 3 úrovní: vysoký vykon, nízký vykon a rovnováha. Zkusil bych to.

Pak by měla být možnost určit GK pro jednotlivé hry. To by mělo být přímo možné v AMD programu, taktéž přístupné z lišty.

Moc děkuji, hned to vyzkouším! Tohle by mne nenapadlo.

pepan321
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Větráky notebooku jedou na plný výkon

Příspěvekod pepan321 » 05 dub 2021 17:06

Děkuji moc za radu, nakonec jsem to vyřešil přes možnosti napájení, schémata, a zde jsem nastavil natvrdo integrovanou grafiku. Notebook již při zátěži nereaguje, jako když startuje letadlo:) Zkoušel jsem také nastavit menší maximální zatížení procesoru, to také fungovalo, akorát se to pak lagovalo.

Henor
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: červen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Větráky notebooku jedou na plný výkon

Příspěvekod Henor » 10 dub 2021 15:55

Jen taková poznámka na okraj. Když ten notebook zní v zátěži jako letadlo a přitom tu zátěž stíhá i na integrovanou grafiku a při sníženém výkonu, tak zřejmě dochází k tomu, že se dedikovaná grafika nechladí správně a bylo by asi moudré ji i procesor přepastovat a chlazení vyčistit.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů