Po nabootování Windows ins.usb zmizí myš i klávesnice

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

sobrik
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Po nabootování Windows ins.usb zmizí myš i klávesnice

Příspěvekod sobrik » 10 úno 2021 19:32

Dobrý den všem.
Moc prosím o radu.Vlastním leg. windows 7 i 10.Donedávna bylo vše ok.Nyní jsem potřeboval udělat reinstal.
V PC mám SSD disc který mám rozdělený na dvě stejné části.Na první systémový jsem nainstalovalWin 10 - bez
problémů mě nabootoval USB na kterém desítky mám.Do té doby vše O.K.Na druhé části SSD disku jsem měl Win 7.
Tady nastaly problémy.Win 7 mám na USB - děláno v Rufusu - a bylo před tím vše v pořádku.Obraz jsem dělal z
mého orig.DVD.Nyní po bootu se dostanu do nabídky jazyka,země atd. a myš i klávesnice zhasne a tím končím.
To samé se stane i při bootu z DVD.Zkoušel jsem dát i desku do tov.nastavení ale nic platné.
Nejsem až tak zběhlý takže dokážu reinstalovat systém,posléze ovladače ale to je asi tak vše.
Poradili by jste mě prosím co bych mohl ještě udělat?Sorry možná jsem lama a něco dělám špatně,tak ke mě buďte pls shovívaví.
Předem děkuji za vaši ochotu.

Moje PC:
Zákl.deska:
Model: MS-7B79
Výrobek: X470 GAMING PLUS (MS-7B79)

Procesor:
AMD Ryzen 5 1600X Six-Core Processor
Gr.karta:
Sapphire Radeon R9 270X - 4GB

Ram:
Ram - 32 GB

SSD Disc CT500MX500SSD1 (SATA)-500GB
WDC WD2003FZEX-00SRLA0 (SATA) - 2TB
WDC WD20EARX-00PASB0 () - 2TB

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po nabootování Windows ins.usb zmizí myš i klávesnice

Příspěvekod ITCrowd » 10 úno 2021 19:39

Vítej na PC-HELP!
- stará instalačka W7. W7 nepodporuje ryzeny.
- instalačka je v USB 3. To W7 neumí.

Jde o ryzen první generace, tak by mohla pomoci instalačka odsud: https://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/windows7.php
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po nabootování Windows ins.usb zmizí myš i klávesnice

Příspěvekod petr22 » 10 úno 2021 19:52

Tam je toho potreba trochu vic, je treba rucne upravit INF soubory od USB 3 ovladacu,
jinak nepujde pod W7 pulka USB portu.

sobrik
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po nabootování Windows ins.usb zmizí myš i klávesnice

Příspěvekod sobrik » 10 úno 2021 20:16

ITCrowd píše:Vítej na PC-HELP!
- stará instalačka W7. W7 nepodporuje ryzeny.
- instalačka je v USB 3. To W7 neumí.

Jde o ryzen první generace, tak by mohla pomoci instalačka odsud: https://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/windows7.php


Děkuji za bleskovou reakci.
Máte pravdu.Toto přesně jsem vyzkoušel.Kupodivu kl. i myš zůstali.Nainstaloval jsem to ale po instalaci antiviru Eset Int.Sec.
mě to napsalo že není možná aktualizace antiviru z důvodu špatného nastavení sys.času.Nechápu to protoře systém i bios ukazovali aktuální čas.Toto přesně mě to napsalo: kód chyby - ECP.4097 Máte špatně nastaven systémový datum a čas. Zkontrolujte, zda čas na vašem přístroji odpovídá realitě.Proto jsem to ve svém prvním příspěvku nepsal protože si myslím že toto ISO není v pořádku.Na druhou stranu jsem zkusil i dva jiné obrazy - oba s podporou Ryzenu a chovali se stejně - zmizela myš i klávesnice.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 34 vteřinách:
petr22 píše:Tam je toho potreba trochu vic, je treba rucne upravit INF soubory od USB 3 ovladacu,
jinak nepujde pod W7 pulka USB portu.

I vám děkuji za bleskovou reakci a ochotu,ale bohužel s tímto si vůbec nevím rady a ani nemám žádné zkušenosti.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po nabootování Windows ins.usb zmizí myš i klávesnice

Příspěvekod petr22 » 10 úno 2021 20:28

Na te desce je vzadu 6 USB portu, z toho 2 by mely byt na radici co nejde normalne
nainstalovat.

Takze budto se smirit s tim ze 2 porty ve Windows 7 nepujdou (zluty vykricnik u zarizeni),
nebo pohledat tady na foru, nekdo sem daval max rok zpet navod co kde prepsat
v ovladaci aby fungoval.

sobrik
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po nabootování Windows ins.usb zmizí myš i klávesnice

Příspěvekod sobrik » 10 úno 2021 20:36

petr22 píše:Na te desce je vzadu 6 USB portu, z toho 2 by mely byt na radici co nejde normalne
nainstalovat.

Takze budto se smirit s tim ze 2 porty ve Windows 7 nepujdou (zluty vykricnik u zarizeni),
nebo pohledat tady na foru, nekdo sem daval max rok zpet navod co kde prepsat
v ovladaci aby fungoval.

Díky moc.To snad zvládnu.Každopádně lidi jako vy bych potřeboval za sousedy abych mohl chodit pro rozum rovnou. :clap:
Každopádně ještě jednou moc díky.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po nabootování Windows ins.usb zmizí myš i klávesnice

Příspěvekod mmmartin » 10 úno 2021 22:16

Odpověď se vkládá kliknutím na tlačítko Odpovědět. Není třeba citovat předchozí příspěvek.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po nabootování Windows ins.usb zmizí myš i klávesnice

Příspěvekod petr22 » 10 úno 2021 22:26

Mel by to byt tento postup:
viewtopic.php?f=46&t=215405&p=1681532&hilit=ryzen+windows+7+driver#p1681532

Nemam overeno - nefunkcni dva USB porty pod W7 mi nevadi, hlavni OS na tom PC je Linux kde vse funguje.

sobrik
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po nabootování Windows ins.usb zmizí myš i klávesnice

Příspěvekod sobrik » 11 úno 2021 01:25

Zapoměl jsem hlavně napsat že než jsem byl nucen udělat reinstal,tak to butovalo normálně.Měl jsem tam svůj Win 7 sp.1 a zároven se modům omlouvám za vkládání s citátem.Dám si pozor.
A také děkuji za za radu - to by snad mohlo fungovat.Ale přesto bych měl ještě jeden dotaz.Z jakého důvodu se antivir choval tak jak se choval.Výše jsem psal že jsem použil tento op.systém https://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/windows7.php nainstalovat šel ale když jsem chtěl aktualizovat databázi antiviru tak toto mě to napsalo: kód chyby - ECP.4097 Máte špatně nastaven systémový datum a čas. Zkontrolujte, zda čas na vašem přístroji odpovídá realitě.Přitom bios i systém měli aktuální čas.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 19 hostů