Počítač se nechce spustit.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Galli
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 102
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Počítač se nechce spustit.

Příspěvekod Galli » 29 pro 2020 22:40

Ahoj, jsem už zoufalý a nevím si rady co dál dělat nebo vyzkoušet. Při klasickém čištění počítače od prachu jsem z počítače odpojil snad vše co se dá, grafickou kartu, paměti RAM, chladič na procesor. Podotýkám že nejsem žádný zelenáč co neví co kam a jak zapojit nebo jak správně se starat o svůj počítač. Takže k věci... při vyndání chladiče procesoru jsem si všiml že se na okraj socketu pro procesor nějak aniž bych věděl jak dostala teplovodivá pasta. Tak jsem si řekl že prostě vyndám i samotný procesor a podívám se jestli to nenakapalo i někam kam by nemělo a když jsem se podíval tak pasta byla i pod ním těsně na okraji. Tak jsem zvolil způsob čištění socketu že jsem vzal snad ten nejemnější suchý kartáček na zuby a lehoučkými pohyby pastu odstranil z míst kde se nacházejí piny pro procesor. Po té jsem udělal vše jako vždy, očistil zbytky prachu, vše vyfoukal a následně zapojil tak jak bylo původně zapojeno. Když jsem ovšem počítač zapojil a spustil tak se jen zapnul a běžel tak pár sekund najednou se vypnul sám od sebe aniž by naskočil monitor. Tak jsem si z toho ještě začal dělat srandu jenže tenhle problém se začal objevovat stále dokola, počítač se prostě nastartuje a zase se vypne a znova, znova, znova dokud sám počítač nevypnu. Zkoušel jsem prohodit paměti RAM jak ze slotů tak je nahradit úplně jinými a nic. Zkoumal jsem veškerou kabeláž a nikde chyba není, vše je zapojené tak jak má být. Došel jsem tak daleko že jsem svou desku GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 5 nahradil za bratrovu GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3 protože mi pán ze servisu řekl že je v háji deska. Výsledek žádný, začínám si myslet že je to ta nejhorší varianta a to taková že mi odešel procesor. Máte někdo prosím s něčím podobným nějaké zkušenosti nebo nějakou radu co dál vyzkoušet? Budu moc rád pokud ano, děkuju.

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač se nechce spustit.

Příspěvekod xbs » 29 pro 2020 23:00

máš na desce pípák? hlásí něco?

Galli
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 102
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Počítač se nechce spustit.

Příspěvekod Galli » 29 pro 2020 23:13

Vůbec nic, roztočí se ventilátory, deska normálně svítí včetně podsvícení a za nějakých 15-30s restartuje a zapne se to znovu.

Uživatelský avatar
mydlin
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: únor 16
Bydliště: Opava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač se nechce spustit.

Příspěvekod mydlin » 29 pro 2020 23:57

Deska nemá integrovaný speaker pro hlášení chyb. Doporučil bych připojit nějaký repráček, jestli deska opravdu něco nehlásí.
Taky bych zkusil použít zdroj z bratrova PC.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač se nechce spustit.

Příspěvekod xbs » 30 pro 2020 00:07

pípák.jpg

Galli
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 102
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Počítač se nechce spustit.

Příspěvekod Galli » 30 pro 2020 00:14

Dobře, vyzkouším kluci. :)

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač se nechce spustit.

Příspěvekod xbs » 30 pro 2020 00:23

tady pak dle typu BIOSu určíš případnou chybu...

https://www.computerhope.com/beep.htm

Galli
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 102
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Počítač se nechce spustit.

Příspěvekod Galli » 30 pro 2020 00:43

Do BIOSu se nedostanu vůbec, monitor je neustále bez signálu.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač se nechce spustit.

Příspěvekod gogo1963 » 30 pro 2020 07:40

to je jasné, xbs píše o něčem jiném ... víš, jaký máš bios, podte typu víš, co které pískání znamená ... procesor je pravděpodobně v pořádku, ale pokud brácha taky "kartáčkuje", viděl bych to na piny
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač se nechce spustit.

Příspěvekod jkmaxfli » 30 pro 2020 08:42

Monitor bez signálu.
To bude někde chyba mezi monitorem a grafikou, bios se ti zobrazit musí pokud se PC rozjede.
Zkus na monitoru jestli máš správně nastavené připojení, mód (hdmi/dvi/dp)
Ale jako první bych určitě zkusil reset biosu - zkratovat jumper (najdeš u návodu desky kde se nachází) šroubovákem propojíš dva piny.

A jinak, taková malá rada:
Ono vyčistit PC není žádná prča, že si člověk řekne, otevřu to, vypojím a VYSAJU PRACH.

STATICKÁ ELEKTŘINA TI DOVEDE UDĚLAT TAKOVOU PASEKU, ŽE MŮŽEŠ KLIDNĚ ODPÁLIT COKOLIV UVNITŘ PC, ANI NEMRKNEŠ A TO SE KLIDNĚ MOHLO STÁT !!!
► Zobrazit spoiler

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač se nechce spustit.

Příspěvekod petr22 » 30 pro 2020 09:04

Poskozeni komponent statickou elektrinou je velmi malo pravdepodobne, cisti se tu
doslova tisice pocitacu a dalsich zarizenich vcetne masin za miliony Euro a nikdo
tu nikdy nezazil jakekoliv poskozeni. Vse prumyslovymi vysavaci (ty prumyslove vysavace
nejsou ESD, pouze muze bezet motor dele nez 30 minut v kuse).

Pocitac se restartuje stale dokola - to obvykle zpusobuje vadna deska nebo vadny zdroj.

To rozmazani pasty kartackem po procesoru mohlo zpusobit zkrat mezi piny - je nutno cistit
isopropylem, kartacek to nemusi vycistit dokonale. Jaka presne to byla pasta ? Vodiva/nevodiva.

Vetsi nebezpeci hrozi jinde - nejak nechapu, proc by se mel kvuli cisteni pocitace sundavat chladic
z procesoru, coz muze poskodit zakladni desku jen tim, ze se zmeni namahani po povoleni sroubu
co drzi chladic. Toto poskozeni je na rozdil od staticke elektriny mnohem pravdepodnejsi a videl jsem
ho uz mnohokrat - ta deska je X let stara a bezolovnaty cin je tak krehky, ze deska nemusi vydrzet sundani
chladice nebo demontaz ze skrine.

Nicmene - deska bude asi OK, kdyz to dela s jinou deskou. Dalsi casta pricina restartu je vadny zdroj,
tedy je treba zkusit jiny zdroj.

Jako prvni ale vzit isopropyl a dukladne ocistit CPU.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač se nechce spustit.

Příspěvekod gogo1963 » 30 pro 2020 09:17

někdy nechápu ty videonávody, jak pastovat chlazení, když nanesou kopeček pasty na střed, že se to samo nějak roztlačí do stran ... ano, roztlačí, ale buď nedosáhne do rohů, nebo přeteče do všech stran. Přitom není žádný problém rozetřít to kartou (třeba starou platební) na minimální vrstvu
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Počítač nechce najet (Overclock failed)
    od MrAnnix99 » 15 dub 2023 00:57 » v Problémy s hardwarem
    0
    534
    od MrAnnix99 Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2023 00:57
  • Pocitac se nekdy nechce probudit z rezimu spanku
    od Koberec » 31 led 2024 23:14 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    517
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    01 úno 2024 07:26
  • Chyba - nelze spustit Příloha(y)
    od Jonáš Brožek » 04 říj 2023 08:32 » v Kancelářské balíky
    1
    2814
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 09:25
  • Nelze spustit windows defender Příloha(y)
    od PARKR » 19 pro 2023 17:29 » v Windows 11, 10, 8...
    13
    1531
    od PARKR Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 09:18
  • AMD Adrenaline Edition - nelze spustit
    od janekdeeste » 26 zář 2023 07:42 » v Vše ostatní (sw)
    0
    1961
    od janekdeeste Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 07:42

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů